В Україні створять Концепцію правової освіти

У Міносвіти бачать потребу у перегляді змісту, викладання та структури юридичної освіти

В Україні створять Концепцію правової освіти

У Міністерстві освіти відбулось засідання робочої групи з розроблення Концепції розвитку юридичної освіти в Україні.

За словами заступника міністра освіти Інни Совсун, майбутні правники повинні отримати необхідну кваліфікацію, а також дотримуватися професійних цінностей, які відповідають запиту українського суспільства. Для цього є нагальна потреба у перегляді змісту, методики викладання та структури юридичної освіти.

«Удосконалення юридичної освіти – це не тільки питання реформи вищої освіти, а також реформа в розумінні підходу щодо того, якою має бути правова держава в Україні», - підкреслила перший заступник міністра.

У новому Законі України «Про вищу освіту» зафіксована норма про автономію вищих навчальних закладів, відповідно до якої університети складають освітні програми та відіграють головну роль у формуванні змісту освіти. Одним із важливих завдань є розробка єдиних стандартів юридичної освіти, і над цим працює сформована науково-методична комісія з правознавства Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки.

«Сьогодні триває дискусія щодо структури юридичної освіти: чи це має бути бакалаврат і магістратура, чи – наскрізна підготовка магістрів з права», - пояснила Інна Совсун.

Вона також нагадала, що Міністерство освіти разом з партнерами - Проектом USAID «Справедливе правосуддя» та ОБСЄ - в цьому році реалізує пілотний проект запровадження вступних випробуваннь для здобуття ступеня «магістр» на основі ступеня «бакалавр» за спеціальністю «Право» з використанням технологій ЗНО.

«Цей проект забезпечить прозорість вступу, а також може бути використаний для формування кваліфікаційного іспиту юристів», - зазначила Інна Совсун.

У свою чергу заступник міністра юстиції Ганна Онищенко звернула увагу учасників засідання на проблеми у підготовці юристів. Зокрема, великий зв'язок змісту з радянською системою права, використання підручників та відкритих джерел російських авторів у підготовці правників, необхідність інституційних досліджень.

За словами заступника Голови Верховної Ради Оксани Сироїд, зміст, методики викладання, структура юридичної освіти залежать від бачення, якими повинні стати представники майбутньої юридичної професії, якими навичками і вміннями вони будуть володіти, а також хто може бути правником. Для удосконалення і розвитку юридичної освіти потрібен контроль за її якістю, до здійснення якого необхідно залучити представників юридичних професій. Наступне питання, що потребує уваги – це доступ до юридичної освіти. Зокрема, чи буде потрібен на ринку праці бакалавр права.

На думку Оксани Сироїд, потрібно підготувати нові критерії доступу до наукової діяльності і продукту наукової діяльності у сфері права.

Освіта.ua
12.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Поважна_перс0на
Інсайдерська інфо: Бакалаврат з права планують прибрати. Буде наскрізна підготовка 6 років. Рекомендація для тих, хто зрозумів - вступайте на магістратуру і закінчуйте поки є можливість (в т.ч. перехресний вступ з іншої спеціальності - його теж знімуть).