![]() |
Кабінет Міністрів України прийняв постанову про створення Ідентифікаційного комітету |
В Україні створять науковий Ідентифікаційний комітет
Кабінет Міністрів України прийняв постанову про створення Ідентифікаційного комітету, що обере склад Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій. Про це повідомляє прес-служба МОН.
За словами міністра освіти Лілії Гриневич, постанова створює правове підґрунтя реалізації положень Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», що стосуються утворення та функціонування Ідентифікаційного комітету.
"Вона визначає завдання комітету, кількісний склад, строк його повноважень, вимоги до кандидатів у члени комітету, умови виконання членами комітету своїх повноважень та організаційну форму його роботи", - повідомила міністр освіти і науки.
У МОН зазначають, що одним із найважливіших нововведень закону «Про наукову і науково-технічну діяльність» є створення при Кабінеті Міністрів консультативно-дорадчого органу – Національної ради України з питань розвитку науки і технологій.
Головне завдання Нацради з розвитку науки і технологій - забезпечити ефективну взаємодію представників наукової громадськості, органів виконавчої влади та реального сектору економіки у формуванні та реалізації єдиної державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності. Орган складатиметься з Наукового та Адміністративного комітетів.
Згідно положень закону, члени Наукового комітету обираються Ідентифікаційним комітетом з питань науки. Персональний склад комітету формується на конкурсній основі з вітчизняних та іноземних вчених, які мають вагомі наукові здобутки, бездоганну наукову репутацію та довіру в науковому середовищі.
Як відомо, Міністерство освіти і науки вже провело конкурс з відбору кандидатів до складу Ідентифікаційного комітету з питань науки. 14 червня 2016 року в міністерстві відбулось засідання спеціальної конкурсної комісії, що на основі конкурсу з відбору кандидатів, сформувала рейтинговий список до складу Ідентифікаційного комітету.
Пропозиції щодо кандидатів у члени комітету надавались українськими та іноземними науковими установами, науковими організаціями, громадськими науковими організаціями, науковими фондами, а також міжнародними та національними радами з питань науки. До участі у конкурсі допускались особи, які є докторами наук (для іноземних вчених – докторами філософії) та мають досвід керівництва міжнародними проектами у сфері науки.
Освіта.ua
06.07.2016