Виші мають визначитись з обсягом держзамовлення

ВНЗ мають встановити максимальний обсяг держзамовлення за рівнем бакалавра

Виші мають визначитись з обсягом держзамовлення

До 22 червня 2016 року приймальні комісії ВНЗ мають ухвалити рішення про визначення максимальних обсягів державного замовлення за освітнім рівнем бакалавра на базі повної загальної середньої освіти зі спеціальностей (спеціалізацій), де буде реалізоване адресне розміщення державного замовлення, визначити квоти для окремих категорій вступників і подати їх державним замовникам. Про це йдеться у листі МОН, що надісланий керівникам вищих навчальних закладів.

У МОН повідомляють, що новою редакцією закону «Про вищу освіту» передбачено впровадження адресності розміщення державного замовлення.

Зокрема, з 1 січня 2016 року набрала чинності частина четверта статті 72 Закону, згідно з якою державне замовлення на підготовку фахівців ступеня молодшого бакалавра або ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) розміщується шляхом укладення відповідних договорів між державними замовниками, до сфери управління яких належать вищі навчальні заклади, та відповідними вищими навчальними закладами України, що в установленому порядку надали інформацію про вступ до них осіб, які на конкурсних засадах отримали право на здобуття вищої освіти за кошти Державного бюджету України.

Це означає надання місць державного замовлення на конкурсній основі конкретним вступникам. Навчальні заклади отримують державне замовлення та відповідне фінансування разом з вступниками, які здобули такі місця з урахуванням пріоритетності їх заяв та можливостей ВНЗ.

«Відповідно до законів без проведення конкурсу здійснюється розміщення державного замовлення у разі забезпечення оборони України, державної безпеки і захисту державного кордону, потреб Збройних Сил України, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших військових формувань та правоохоронних органів, організація і порядок діяльності яких визначаються законом, служби цивільного захисту, а також в разі наявності у сфері управління державного замовника лише одного ліцензованого ВНЗ, який здійснює підготовку фахівців певного ступеня та спеціальності», - йдеться у листі.

Особливості розміщення Державного замовлення за спеціальностями, за якими проводиться конкурс творчих та/або фізичних здібностей, мають бути заздалегідь визначеними МОН з урахуванням пропозицій відповідних державних замовників. Для цих випадків у поточному році зберігається традиційна модель розміщення державного замовлення, як і для заочної форми навчання у зв’язку з неузгодженістю термінів вступної кампанії та для спеціальностей галузей знань Освіта та Охорона здоров’я з метою забезпечення регіональних потреб в умовах відпрацювання нової системи.

У 2016 році формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців ступеня молодшого бакалавра не проводиться у зв’язку з проведенням набору молодших спеціалістів на здобуття вищої освіти.

Вступ за спеціальностями (спеціалізаціями спеціальностей 035 "Філологія", 275 "Транспортні технології (за видами)) буде здійснюватись у формі широких конкурсів до всіх ВНЗ, які знаходяться у сфері управління одного державного замовника, а вступники братимуть в ньому участь за зареєстрованими в Єдиній державній електронній базі з питань освіти до конкретних ВНЗ заявами з урахуванням їх пріоритетності та конкурсних балів.

«Для цього до 22 червня 2016 року приймальні комісії ВНЗ мають ухвалити рішення про визначення максимальних обсягів державного замовлення за освітнім рівнем бакалавра на базі повної загальної середньої освіти зі спеціальностей (спеціалізацій), де буде реалізоване адресне розміщення державного замовлення, визначити квоти для окремих категорій вступників і подати їх державним замовникам», - йдеться у листі Міносвіти.

Після погодження державним замовником електронна версія та сканована копія пропозицій мають бути подані до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Освіта.ua
22.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
паша
я хочу поступити в медичний університет. який освітньо-кваліфікаційний рівень потрібно позначити при поданні заяви в електронному вигляді
Инга
Виш каже, що йому ще не відома кількість місць держзамовлення, бо з Києва ще не відправили!
читач
ой думаю декілька вишів провінційних взагалі можуть закритися і скластися як карточний будинок....
Laspi
А коли затверджений обсяг держзамовлення опублікують офіційно?
Creative
Для Laspi: Будет логичным предположить что завтра
ТАРАС
Для Laspi: На Івана-на Купала. А ВНЗ протягом 3-х календарних днів їх розподілять ....А з понеділка всі ВПЕРЕД!!!!!
Коментувати
Віка
ну звичайно ж будуть, не лише ж військові в країні і медики
)))
Нічого не розумію, в цьому році взагалі будуть державні місця на спеціальностях (крім військових, медичних), чи ні? Оце бардак буде, уявляю(((