ЗНО в магістратурі забезпечить прозорість вступу, - МОН

Запровадження ЗНО для навчання в магістратурі має вплинути на якість юридичної освіти

ЗНО в магістратурі забезпечить прозорість вступу, - МОН

Запровадження стандартизованого тестування для навчання в магістратурі вплине на якість юридичної освіти та створить об’єктивні умови для всіх учасників вступної кампанії. Про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час прес-конференції, присвяченій пілотному проекту із запровадження вступного випробування для здобуття ступеня «магістр» за спеціальністю «Право» з використанням технологій зовнішнього незалежного оцінювання.

За її словами, юридична освіта є ключовим елементом реформи судової та правоохоронної систем.

Перший заступник міністра підкреслила, що тестування з використанням технологій ЗНО дозволить вирішити кілька завдань. По-перше – якісно відібрати студентів для продовження навчання на магістратурі. По-друге – зробить процес відбору прозорим.

«Другий важливий елемент – це забезпечення прозорості вступу до магістратури для того, щоб убезпечити від корупційних складових цей процес», – наголосила Інна Совсун.

Третім завданням є спрощення процедури вступу як для вищих навчальних закладів, так і для вступників. Вступник може одночасно вступати на спеціальність «Право» в магістратуру в кілька університетів, що зголосилися взяти участь у пілотному проекті. Таких вищих навчальних закладів  – дев’ять. По-четверте – відбудеться апробація стандартизованого тестування на рівні університетської підготовки.

Як пояснила Інна Совсун, проект із запровадження вступних випробувань на магістратуру з права є одним із складових реформи юридичної освіти, над якою працює МОН, нарівні з розробленням стандарту юридичної освіти та Концепції реформування юридичної освіти в Україні. Цей пілотний проект – є першим кроком на шляху до створення єдиного іспиту, успішне складання якого, слугуватиме доступом до професії.

Також перший заступник міністра поінформувала, що для участі у тестуванні з використанням технологій ЗНО на магістратуру вступник подаватиме документи до приймальних комісій. Про терміни прийому документів потрібно дізнатися у ВНЗ. Вступник у приймальній комісії повинен отримати екзаменаційний листок та прийти у визначений пункт тестування. Тестування відбудеться 23 липня о 10 годині. Сам іспит складатиметься з кількох блоків – «Право» і «Англійська мова». Блок з права буде містити тести з юридичних дисциплін та загальних правничих компетентностей. Якщо абітурієнт за станом здоров’я не зможе складати тести, то він складатиме вступні іспити.

«Вступники, які вивчали не англійську, а інші іноземні мови, так само складатимуть вступний іспит у вищому навчальному закладі», - зазначила Інна Совсун.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що у проекті беруть участь дев’ять вищих навчальних закладів. Серед них – Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет України, «Київський політехнічний інститут», Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний університет «Одеська юридична академія», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Одеський національний морський університет, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Проект підтримують донорські організації: Проект USAID «Справедливе правосуддя»; Координатор проектів ОБСЄ в Україні. Ці організації допомагають координувати реалізацію проекту, організовують тренінги з основ тестології для членів робочих груп.

Освіта.ua
01.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Да,а иностранный надо бы отменить.
Если нам необходима ниша, УКРАИНСКАЯ наука.Требуя от магистров-аспирантов иностранный "руководство" таким образом открывает для детей ДОРОГУ ЗА КОРДОН на ПМЖ.И,поверьте, большинство из умных детей УЕДУТ.Хотя, с другой стороны-а ЧТО их здесь ждёт? Зачем им ЗДЕСЬ оставаться?
БРЕД
Попав,ещё в советское время, на пару в такой же ВУЗ,но в другом городе (в гостях у друзей побывав) ещё тогда можно было заметить, что один и тот же предмет и читался по разным программам, у учебники использовались разные, и время изучения предмета АБСОЛЮТНО не совпадало, и некоторые предметы, которые читались в одном ВУЗе, вовсе НЕ читались в другом. О них даже не вспоминали.А специальность-то называлась одинаково. Так что-робяты,может хватит дурака валять?Всё начинается со школы.Вот и начните наводить порядок в школе.По крайней мере уберите балл аттестата при поступлении,дополнительные баллы за подготовительные курсы и РАЗБЕРИТЕСЬ наконец с программами.
Капаліка
Як можна стандартизувати в масштабах країни питання ЗНО? У різних вишах бакалаври навчалися за різними освітніми програмами навіть в межах вузьких "старих" спеціальностей (в ідеалі кожен виш має мати свою унікальну освітню програму в межах стандартної спеціальності). Тепер прийом буде вестись за "новими" широкими. Вільну траєкторію навчання студента і 25% виборних дисциплін теж ніхто не відміняв. Як можна це підвести під єдині вимоги? У мене лише одна ідея - для технічних спеціальностей на ЗНО виносити лише загальні поняття з фізики, хімії та математики (максимум ще кілька фахових дисциплін, які були базовими для вивчення професійних). За деякими спеціальностями, за якими зміст програм жорстко стандартизовано, можливо і годиться ідея, а для усього переліку - маячня. Єдине що можна стандартизувати - вступний іспит з іноземної мови.
Анна
Іноземної мови справді не треба при вступі до магістратури. Скільки студентам вона знадобиться у подальшому. Можливо 5 %. Збільшення періоду навчання, додаткові предмети. Все навколо грошей.
zzz
А де учать на тролів? Хочу туди поступити, Чи на троля не учать? Це поклик душі.
1
Для zzz: Слушайте, но объясните людям свою позицию! Это уже в не одной статьи пишут! Вам что коменты не нравятся? Или ваша цель, чтоб вообще здесь никто не писал. Даже не собираюсь переводить все в логическую цепь. Но думаю какой-то смысл, этими словами вы хотите передать.
1
Для zzz: Впрочем, если говорить о смысле. Думаю так просто написать, не владея ситуацией в корне, простой человек не может. Но тогда потрудитесь и найдите нарушения правил комментирования. Это, безусловно, даст моральное право отпугивать разными высказываниями читателей. Мы живем в демократической стране.
улыбка на лице
Для 1: мне почему-то думается, что есть люди, работающие НА ЭТОМ САЙТЕ, которым реально нужно, чтобы ДУМАЮЩИЕ учителя ЗДЕСЬ не писали. По крайней мере часть людей сюда больше НЕ направляются...Вы об этом никогда не задумывался?
Коментувати
студент
А иностранный вообще надо отменить. Это создавание иллюзии Европы уже всех очень конкретно достало!
Анна
Для студент: Підтримую! Більшість наших випускників просто не мають матеріальних можливостей щоб працювати в Європі.
Коментувати
студент
Людей с высшим образованием стране не надо. Ето реальность.