Питання фінансування ВНЗ потребує змін, - Совсун

В умовах ринкової економіки державне замовлення не відповідає запитам суспільства

Питання фінансування ВНЗ потребує змін, - Совсун

В умовах ринкової економіки, коли приватні компанії становлять більшість на ринку праці, державне замовлення не відповідає запитам суспільства і потребам ринку праці. Про це, під час презентації проекту нового механізму фінансування вищої освіти зазначила перший заступник міністра освіти Інна Совсун.

За її словами, останні 25 років всупереч демографічним тенденціям, коли кількість випускників зменшується, в країні спостерігається зростання кількості ВНЗ і студентів.

«Сьогодні до 80% випускників потрапляють до університетів. З одного боку, такий стан речей сприяє підвищенню рівня охоплення вищою освітою, з іншого – знижує її якість», - зазначила перший заступник міністра.

Вона також наголосила, що нова модель фінансування повинна бути прозорою й ефективною у використанні бюджетних коштів, а також розширювати свободи вищих навчальних закладів самим розпоряджатися грошима.

Як повідомила Інна Совсун, запропонована МОН модель фінансування вищої освіти складається з чотирьох елементів. Перший ключовий елемент – це базове фінансування ВНЗ. Другий – соціальний фонд. Третій – фонд розвитку (фонд капітальних видатків). Четвертий – фонд державної цільової підтримки, де будуть закладені гроші на підтримку тих категорій населення, яким держава надає додаткову підтримку на здобуття вищої освіти.

Відповідно до базового або блочного фінансування вищий навчальний заклад отримуватиме 80% гарантованого фінансування від минулорічних коштів. Це надасть можливість університету планувати свою роботу на наступний рік. Решта 20% фінансування будуть розподілені за показниками результативності роботи ВНЗ. Сьогодні за цими показниками пропонується враховувати кількість студентів, які обрали той чи інший університет. Серед інших показників результативності роботи університету перший заступник міністра назвала наукові публікації, науково-дослідну діяльність закладу, рівень інтернаціоналізації, показники працевлаштування випускників, залучення інших джерел фінансування для наукових досліджень.

Як пояснила Інна Совсун, соціальний фонд дозволить відокремити фінансування роботи університетів від стипендій.

Також, за її словами, потрібно розділити академічні стипендії, за результатами навчання студентів, від соціальних.

«Державою на стипендії в різні роки виділялося 30-40% від загальних видатків на вищу освіту. Сьогодні ці видатки складають майже 6 млрд гривень. Звісно, що 60% студентів не можуть мати найкращі показники успішності», - зауважила перший заступник міністра.

Завдання четвертого елементу нової моделі фінансування - фонду розвитку (капітальних видатків) - полягає у спрямуванні коштів на проекти розвитку університету, або на його капітальні інвестиції. Приватні вищі навчальні заклади теж можуть отримувати державне фінансування на студентів із числа найкращих абітурієнтів, якщо вони виявили бажання навчатися у приватному закладі.

Освіта.ua
27.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Є. Балов
Що можна говорити про "якість освіти", якщо посаду заступника міністра освіти займає випускник непедагогічного вузу, некомпетентна особа, політолог Інна Совсун?
Олег
Для Є. Балов: Чому заступником міністра має обов’язково бути випускник педагогічного ВНЗ? До речі, в Україні нема міністерства освіти.
Є. Балов
Посада вимагає компетентності у всіх сферах освітньої діяльності, в тому числі педагогіці, педагогічній майстерності, психології, дидактиці, методиці навчання. Крім того, заступник міністра повинен демонструвати високий рівень знань, з усіх предметів, які вивчаються в школі, від української абетки до ядерної фізики.
Коментувати
вытащить из сериала можно довольно многое
http://grimm-online.org/online/3-season/13-seria-3-season.html -----И о школах, и о способе жизни, и о том, к чему ведут, и о том, что стремятся внушить в подсознание, и о том, почему мы никак не выберемся из путины неофеодализма. Да,кстати, вопросы коррупции можно проследиь на примере Италии и их семейственности, и провести параллель к сельской семейственности украинцев и мелочичности языка... украинская мафия в универах это ещё то...
)))_
За її словами, останні 25 років всупереч демографічним тенденціям, коли кількість випускників зменшується, в країні спостерігається зростання кількості ВНЗ і студентів. По даним ABIT-POISK.ORG.UA в 2012 році оригінали подали 502,6 тис.чол, а в 2015-398 тис.чол. То де ж вона бачить зростання кількості студентів???(це по всім ОКР)
ххх
Як вже ця Совсун всім надоїла. Якщо Гриневич не "блондинка", то чому жене її к чортовій матері?