МОН розробить нові стандарти змісту ПТО

Міністр освіти розповіла про плани МОН щодо реформування професійно-технічної освіти

МОН розробить нові стандарти змісту ПТО

19 травня міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час Всеукраїнської наради керівників департаментів та управлінь освіти і науки та директорів і ректорів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти розповіла про плани та пропозиції МОН щодо реформування галузі професійно-технічної освіти в Україні.

Зокрема, за її словами, необхідно розробити нові стандарти змісту профтехосвіти, привести у відповідність до потреб ринку праці перелік професій, які готуються у професійно-технічних освітніх закладах, опрацювати питання дублювання спеціальностей і професій у територіально близьких закладах професійно-технічної освіти.

Міністр зазначила, що буде обрано декілька професій, по яких буде зроблено сучасні мережі професійно-технічних навчальних закладів. Такі мережі стануть прикладом правильного функціонування системи.

«Буде створено новий професійний стандарт, визначено перелік закладів, які можуть його реально реалізувати, оновлено матеріально-технічну базу. Таким чином буде створено модель, за якою далі вестиметься робота по інших професіях», - пояснила міністр.

Під час зустрічі також було обговорено питання взаємодії з місцевою владою і бізнесом, зокрема щодо фінансування професійно-технічних закладів освіти і  підготовки фахівців у відповідності до вимог сучасного ринку праці.

Освіта.ua
20.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
зінгер
П.Міністр.! Перестаньте рятувати те, що давно вже не живе. Сучасна профтехосвіта в Україні - це паразитуючий на державному бюджеті організм з коефіцієнтом корисної дії 20%. Доки Ви будете обманювати себе і суспільство, що вона потрібна людям і державі? Є приватні і державні підприємства, вони і повинні готувати для себе кадри, які відповідатимуть потребам виробництва, а не вашим придуманим міфічним стандартам!Доки Ви чіплятиметеся за соціалістичні методи господарювання, спільної соцкаси вже не існує, гроші давно поділені і дуже нерівномірно. Хто краще знає, якого рівня підготовки йому потрібен спеціаліст- державний стандарт чи конкретний підприємець(фірма)? Зрозуміло, що у такому випадку у МОНі потрібно залишити 50 чиновників, а не 700 як зараз. От кого Ви шановна соціалістка рятуєте, а не професійну освіту. Сподіваюся на Вашу конкретну відповідь, може у Вас вистачить героїзму!
Олена
2) насам кінець коли ректор МДУ створив справжній волюнтаризм у колективі, забув для чого покликані виші, надавати якісну вищу освіту молоді, натомість загубили вищу освіту у місті, спсплюжили імідж вузу, замішані у брудних схемах та брудній політиці подвійних стандартів, такому внз у місті майбутнього не бути. ВНЗ(МДУ) треба реанімувати і негайно, призначати здоровомислячих менеджерів на керівні посади ,а не випадкових, психічно неврівноважениї людей з приналежністю до певного політичного клану відЄЦ. У вересні 2016р.багато мукачівців воліли би бачити на місті соромного МДУ, потужний центр Професійно-технічної освіти для підготовки кадрів в регіоні! І викладачі з технічними дипломами мали би хорошц і достойну роботу у рідному місті! Думаю варто прислухатися до порад та думок мешканців Мукачева П.С. надсилаю джерело із публікації, де є слушні коментарі з цього приводу. http://www.mukachevo.net/ua/News/view/140831
Олена
1) Маю думку, що на базі вмираючого внз міста Мукачева, добре би було створити потужний центр професійно-технічної освіти, в силу браку робітничих спеціальностей та професій, в силу підтримки забезпечення кадрами малого і середнього бізнесу. Я к на власне переконання, місцевий виш, МДУ, давно себе дискредитував як ВНЗ. Звичайнодля міста такий заклад обовязково треба зберегти, але за умови повного перезавантаження!!! Так як за діючого керівництва і адміністраціїї МДУ це не можливо, апріорі! Керівники, які себе скомпроментували в очах громади міста, краю, в закладі де процвітає корупція, хабарництво, куміство, сватівство, приналежність першиї осіб вишу до злочинної фракціїї Єдиного Центру, власником і лідером якого є брати Балоги. Саме в цьому аспекті, цей заклад вищої освіти дійшов межі, до прірви, коли на першому місті у керівників не питання надання якісних освітніх послуг студентам, а власні шкурні інтереси, колектив потонув у інтригах, чварах, розбірках, травлі, цькуванні працівників із власною...
Капаліка
Увесь світ рухається у напрямку автоматизації усіх процесів. На сучасних заводах роботи випускають продукцію, ось-ось на шляхах з’являться повністю автономні автівки, повітряні та морські кораблі вже проходять випробовування без екіпажів, по всьому світу з’являються магазини та заклади харчування без персоналу, в Австралії та Японії у полях вже працюють повністю автоматизовані сільгоспмашини, у США випробовуються роботи-охоронники і т.п. Випускник ПТНЗ, навіть за новими стандартами зможе це все обслуговувати та ремонтувати (про управління або розробку цих процесів помовчу - це питання до вищої освіти)? З таким підходом ми так і будемо жебракувати з гаслом "Доженемо і переженемо!" та постійно реформувати підготовку водіїв, трактористів, продавців, машиністів, зварювальників, токарів та інших професій, які зникнуть раніше, ніж випускники профтехосвіти вийдуть на пенсію.
bella
Для Капаліка: погоджуюся 100 процентiв. Але, щоб обслуговувати цi машини, потрiбнi теоретичнi знання. А iх в учнiв ПТУ, на жаль, немае. От i виходить, що вони не за бортом, а десь бiля борту. А профтехосвiтi все одно, вона готуе кадри, тобто найманих працiвникiв , вузькопрофiльних спецiалiстiв з слабкою теоретичною базою. Проснiться, люди, хоча здаеться менi , профтехосвiта безнадiйна )))
Коментувати
bella
О боже, треба готувати приватних пiдприемцiв, самостiйних робочих одиниць, а не якiсь там кадри для фабрик, заводiв, пароходiв.... Нема Союзу вже, i кадри кiлькiстю мiльйони чоловiк нiкому не потрiбнi )) Але хто пiдприемцiв пiдготуе ? Бурси на це, на жаль, не здатнi. Жоден перелiк професiй тут не допоможе
зінгер
Для bella:Повністю з Вами згоден, кому потрібна ця так звана профтехосвіта. Фірми потребують кадри то нехай і готують їх собі такими, як це потрібно виробництву, а не популістам- паразитам від освіти. А заклади з дуже популярних професій повинні бути приватними, аби власник ніс моральну відповідальність за якість підготовки, а учень матеріальну у випадку недбалого ставлення до навчання! От тоді усе стане на свої місця, раз і назавжди.
Коментувати
Кузьміч
Потрібно більше методистів залишити в обласних методкабінетах, бо без них якось скучно. Якщо якусь вказівку хоч раз на день не пришлють - вважай день пропав.