Як готуватимуть докторів філософії та докторів наук

Уряд затвердив Порядок підготовки здобувачів вищої освіти ступенів доктора філософії та доктора наук

Як готуватимуть докторів філософії та докторів наук

Кабінетом Міністрів затверджений новий Порядок підготовки здобувачів вищої освіти ступенів доктора філософії та доктора наук у вищих навчальних закладах (наукових установах).

Порядок визначає механізм підготовки здобувачів вищої освіти на третьому (освітньо-науковому) та науковому рівнях вищої освіти з метою здобуття ступеня вищої освіти доктора філософії та доктора наук відповідно (далі — здобувачі).

Документом упорядковано прийом до вищого навчального закладу або наукової установи здобувачів вищої освіти ступенів доктора філософії та доктора наук.

Порядком передбачаються вступні випробування та виконання особою відповідної освітньо-наукової програми університету за певною спеціальністю та проведення власного наукового дослідження. Іспитів на кшталт кандидатських не передбачається.

Новий порядок підготовки здобувачів вищої освіти ступенів доктора філософії та доктора наук встановлює, що підготовка в аспірантурі (ад'юнктурі) та докторантурі завершується захистом наукових досягнень аспіранта (ад'юнкта) або докторанта у спеціалізованій вченій раді.

Також спрощується процедура в частині визначення готовності дисертації та дисертанта до атестації спеціалізованою вченою радою - лише за рішенням наукового керівника.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що документом реалізується принцип автономії вищих навчальних закладів в частині набуття закладом права на підготовку наукових кадрів за своїм власним рішенням, а не за рішенням МОН.

Освіта.ua
07.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Lyuba Gigar
новина з рубрики "запитайте у Кириленка ...."дивне обмеження щодо 100 слів, але можу додати що "новий " велосипед далеко не заїде на старих гальмах під назвою корупція (кумовство, сватовство....)