Виші мають залучати кращих студентів, - Совсун

У Міністерстві освіти і науки пропонують побудувати дієву систему фінансування ВНЗ

Виші мають залучати кращих студентів, - Совсун

Треба розробити таку формулу фінансування вищої освіти, яка дозволятиме надавати кошти високоякісній освіті, буде прозою, а також враховуватиме міжнародний досвід. На цьому наголосила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час дебатів щодо фінансування вищої освіти, організованих аналітичним центром CEDOS.

За її словами, щоб побудувати дієву систему фінансування вищої освіти, університети мають відповідально ставитися до підготовки студентів і намагатися якомога більше залучити до себе на навчання найкращих студентів.

«Завдяки створеному новому механізму фінансування ми зможемо підкреслити сильні сторони системи і покращити вищу освіту загалом», - підкреслила перший заступник міністра.

Як розповіла Інна Совсун, запропонована нова модель фінансування містить кілька компонентів. Один з них – це фінансування університетів на основі минулорічних показників.

«Ті хто, працює в університетах, повинні мати стабільність, знати про те, що вони отримують 70% фінансування минулого року та зможуть планувати свою роботу на майбутнє», - зазначила Совсун.

При цьому вона зауважила, що необхідно розробити індикатори – показники, що базуються на результатах навчання вищими навчальними закладами найкращих студентів та можливості студентів вирішувати, до якого університету їм піти навчатися.

В новій моделі фінансування також пропонується створити фонди капітального інвестування, виходячи з потреб кожного університету.

«Якщо ми розподіляємо державні кошти вищому навчальному закладу, ми повинні дивитись на якість науково-дослідницької роботи. Основна ідея – створити таку систему, яка буде дозволяти надавати кошти високоякісній освіті», - додала заступник міністра.

Що стосується фінансування приватних установ, то новий Закон України «Про вищу освіту» дає можливість надавати державне фінансувати приватним університетам. В змінах до законодавства, які зараз напрацьовані в міністерстві і будуть представлені на розгляд громадськості для обговорення, приватні навчальні заклади отримуватимуть фінансування за одним показником – кількістю студентів із числа найкращих, які захотіли навчатися у приватному закладі.

Освіта.ua
29.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександра
Бо всі студенти воліють навчатися у ВНЗ, де є на чому робити ці досліди та умови, щоб нормально навчатись. А фінансування... посадили команду на чолі учбового закладу, от фінансування і нема "для простих смертних". А ректори купляють собі нові іномарки, обладнують кабінети у стилі бароко...
Голосzнароду
Так вони всіх під ряд залучають, бо вишів дуже багато, а студентів з кожним роком все меньше і меньше.