Проект доброчесності у вишах реалізують американці

Проект сприяння академічній доброчесності спрямований на якісну зміну ціннісних підходів у вищій освіті

Проект доброчесності у вишах реалізують американці

Реалізацію проекту сприяння академічній доброчесності, що має на меті викорінити цінності і практики недоброчесних відносин в академічному процесі, здійснюватимуть Американські Ради з міжнародної освіти за підтримки Посольства США в Україні. Про це під час прес-конференції, присвяченої запуску проекту розповіли перший заступник міністра освіти Інна Совсун та радник з питань преси, освіти та культури Посольства США в Україні Конрад Тернер.

Як зазначила Інна Совсун, головною метою реформ, які втілює Міносвіти, є якість освіти, яку неможливо забезпечити без дотримання принципів академічної доброчесності усіма учасниками освітнього процесу.

«Для забезпечення високої якості освіти в університетах нам необхідно також змінити ті цінності і практики, які вкорінювалися у систему впродовж десятиліть. Потрібно вибудовувати всередині університетів нові відносини, котрі будуть базуватись на принципах доброчесності, взаємної довіри, поваги і відповідальності», - підкреслила перший заступник міністра.

Вона також повідомила, що проект сприяння академічній доброчесності в Україні спрямований на якісну зміну ціннісних підходів та орієнтирів у вищій освіті.

За її словами, першочерговим завданням Міністерства освіти у цьому проекті є розробка відповідної нормативно-правової бази, а його реалізацію здійснюватимуть Американські Ради з міжнародної освіти за підтримки Посольства США в Україні.

У свою чергу, радник з питань преси, освіти та культури Посольства США Конрад Тернер наголосив, що невід’ємною частиною проекту стануть бібліотеки.

«Бібліотека є тим осередком, який може розповсюджувати інформацію як про доброчесність, так і про питання плагіату», - зауважив Конрад Тернер.

На його думку, важливою також є участь у проекті роботодавців: вони можуть мотивувати студентів до більш якісного навчання та доброчесної поведінки, наголошуючи на тому, що саме таких працівників вони хотіли б бачити у своїх компаніях.

За інформацією координатору проекту Тараса Тимочко, у пілотному етапі візьмуть участь 10 українських вищих навчальних закладів. Для цих університетів наразі розробляється курс «Академічне письмо», що включатиме у себе роз’яснення щодо академічної доброчесності.

Оскільки проект розраховано на 4 роки, курс має охопити все поточне покоління студентів бакалаврату.

Освіта.ua
24.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів