Квіт: у перспективі має бути два міністерства освіти

У майбутньому в Україні має бути дві міністерства: вищої освіти і науки, а також народної освіти

Квіт: у перспективі має бути два міністерства освіти

Міністр освіти і науки Сергій Квіт вважає, що в перспективі в Україні має функціонувати два міністерства: вищої освіти і науки, а також народної освіти. Про це міністр сказав в інтерв'ю «Фокусу».

Зокрема, відповідаючи на питання про зниження аудиторного навантаження викладачів університетів з 900 до 600 годин на рік, міністр підкреслив, що у викладачів з'явилося більше часу для наукової роботи, участі у конференціях, написання статей, особистого розвитку та підготовки до занять.

«Так ми наближаємо наш навчальний процес до кращих глобальних стандартів. Окрім того, в наших університетах мало не втричі більше предметів, ніж у західних», - сказав міністр.

За його словами, радянська влада зводила викладацьку роботу до спілкування зі студентами в аудиторіях, практично ігноруючи науково-дослідний сегмент, хоча саме він лежить в основі оцінки якості сучасного університету на міжнародній арені.

«Тому наші університети не можуть займати лідерські позиції в глобальних рейтингах. Нам потрібно змінити структуру українських університетів. Ми пов'язуємо ці завдання з прийняттям нового закону "Про наукову і науково-технічну діяльність". У перспективі в Україні має бути дві міністерства: вищої освіти і науки, а також - народної освіти», - сказав Сергій Квіт.

Освіта.ua
01.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мукачево
Ректор МДУ Тетяна Щербан замовчує черговий зрив завкафедри маркетингу. На одній з кафедр МДУ знову "обдирають до липки" студентів. Один з викладачів однієї з кафедри взявся "порішати" питання з базою практики (до речі у мерії м. Мукачево) і написанням звіту по практиці. Але не виконав свої обіцянки і зараз керівництво вузу має фальсифікувати відповідні документи і накази. Для натяку зазначемо, що пьянка до добра ще нікого не доводила. А студенти мовчать, навіть при тому, що у них взяли по 100 доларів завдатку для написання їм дипломних робіт і пішов у глибокий і довготривалий запой, тобто на лікарняний, хронічно. Совпадєнії в МДУ, не думаву!!!
для 1
ну так я Ваш сарказм с подтекстом и углубляю. Словари. Тут начитаешься, и словарей не надоть. СТолько новых слов узнаёшь, а в особенности новых толкований давно известных, что просто начинаешь понимать собственных учеников, когда те на школьном стадионе в футбол играют
1
Мой коммент ниже написан для ДА?????????7 .............................
1
Чтобы не обижать некоторых, а просветить: научитесь читать не только буковки, а смысл предложения. Существуют такие понятия, как сарказм, подтекст - почитайте словарик надосуге, может, чего нового узнаете
Влад
А для чого було все гребти під себе? Мало було шкіл, педучилищ, педуніверситетів? Перекинули всі університети, технікуми, коледжі в МОН, а тепер не можете дати ради? Математики повинні знати: існує теорія складних систем, за якою, чим з більшої кількості елементів складається система, тим більше вона нестійка, тим менше вона піддається управлінню. У випадку МОН це дуже гарно підтверджується.
Zinger
Для Влад: Я думаю, що нам цю "ідею" підкидають, аби ми мали про що погомоніти, не більше. Ну який прем’єр зі здоровим глуздом почне створювати однотипні міністерства по напрямках діяльності? Наш міністр вчена людина і якщо він підкидає таке безглуздя, то це означає лишень одне: він зрозумів усю примарність своє праці на посаді. Пане міністр! А давайте ще створимо Міністерство дитячих садків; Міністерство дитячих майданчиків, і заодно Мінстерство для глухонімих!
Коментувати
Олекса Позняк
Дебильноидиотическое существо.Но успело уже 600 докторов наук новых наклепать.
Фокс
Для Олекса Позняк: Ото ще дурко. Вже нудить від його постійно невдоволених коментарів. Наче йому нема куди більше виговоритися. Але Пан напевно не розуміє, що існує кілька сотень спеціальностей, за якими відбувається присудження наукового ступеня. А це з двох десятків галузей знань. От наприклад з фізико-математичних наук є 6 груп спеціальностей, а лише в математиці їх 10. а загалом у фізико-математичних науках 47 спеціальностей. Але це і не дивно. На звичайному мех-маті близько 10 профільних кафедр і є. Близько 200 з технічних наук. Загалом спеціальностей існує понад 400 різних з близько 25 залузей знань. Тобто це десь по одному доктору наук в рік з кожної спеціальності. А хіба це багато? Це десь близько 30 докторів наук з математики в рік на всю країну. То хіба це багато? Пролеми тут звісно є, але ніяк не в кількості докторів. З кількістю тут все нормально, не кожну кафедру зараз очолює досвідчений науковець. Проблема може бути в якості деяких окремих. Але точно не в тому, про що ви триндите постійно.
Коментувати
Натэл
Чиновники у нас, как клубника, размножаются почкованием... Сколько денег нужно будет ухлопать в никуда... Своеобразная экономия.
а убрать бОльшую часть
Для Натэл: чиновников. Они вообще малонеобходимый аппендикс. Там куча непотребу в министерстве-изменяя систему Квит сможет часть должностей просто УБРАТЬ.Вот и экономия, и бурократов поменшает - в школы пойдут
Коментувати
Не, ну кричали же:"У нас министр только высшего образования! А министра народного образования у нас НЕТ!!!"
ВОт теперь - ЕСТЬ. ЧТО уже не так? Люди говорят, что до 1989 года что-то подобное было. Ну так с того года БАРДАК в образовании и НАЧАЛСЯ. Так что - надежда, та, которая живёт - светит нам
в смысле -
планируется
1
Для Не, ну кричали же:"У нас министр только высшего образования! А министра народного образования у нас НЕТ!!!": Ну а как же декомунизация? Ведь все, что было до 91-го года закон требует забыть и не повторять, так как все было априори плохо
ДА?????????7
Для 1: "всё было априори плохо"??? Чтобы НЕ обижать некоторых я просто промолчу. Ведь главное то,что после 91 всё у нас априори хорошо
Коментувати
Ойойойой
А давайте по міністерству на кожен клас школи (це 11, в перспективіф - 12), на кожну групу дитсадка ( для 1, 2. 3, 4, 5 років, разом 5 міністерств), для технічних ліцеїв (штуки 3-4), для технікумів (по 3-4), для вузів (по 5-6), міністерство перепідготовки педагогічних кадрів , міністерство сертифікації вчителів (треба штук 4, вчителів же багато), міністерство позашкільної освіти (для кожного гуртка по міністерству), міністерство методичної роботи, міністерство для друку підручників, міністерство для проведення моніфторингів, міністерство для проведення олімпіад, міністерство для проведення звірячих конкурсів, міністерство для прийому звітівміністерство для проведення ЗНО, міністерство міністерства освіти.... можна ще штуки 5-6 міністерств... може я щось упустила.
Натэл
Для Ойойойой: а минус, наверное, поставил тот, у кого уже местечко теплое забито в новом министерстве.
думать следует,
Для Натэл: а после голосить. Немного ОТСЛЕЖИВАТЬ крики людей, их требования, пусть и неявные, их предложения, пусть и в раздражении сказанные. Ведь ЛЮБАЯ мысль работает, поэтому кому НЕ нравится - пусть ДУМАЕТ о том, какие мысли озвучивать, а какие попридержать. Иногда озвученная мысль другими воспринимается НЕ так, как мыслил автор мысли
ой, а минус
Для думать следует,: поставил тот, кто умеет отслеживать? )))))))))))))
Коментувати
Родион
Та займіться ви поточними нагальними справами, а не далекою перпективою, про яку не маєте чіткого уявлення. Вже було, коли замість того щоб будувати дороги і будинки будували комунізм. Семестр навчаємось без підручників, а міністерство кожен день якісь утопії видумує.