Фінансування освіти в розвинених країнах

Як розвинені країни допомагають фінансувати здобуття вищої освіти своїм громадянам

Фінансування освіти в розвинених країнах

Німеччина здивувала всіх своїм рішенням про повне скасування плати за навчання в коледжах (до цього плата становила менше € 1000 на рік). Тим часом у Сполучених Штатах середня вартість року навчання в 4-річному державному коледжі свого штату становить $ 8655 і $ 21 706 у такому ж коледжі чужого штату. Для приватних коледжів ця сума складе $ 29 056.

Середній американський студент закінчує коледж з боргом у понад $ 27 тисяч, а вартість навчання в коледжі в США зросла більш ніж на 1100% з 1978 року з невеликими ознаками стабілізації.

На тлі дій Німеччини, в даній статті наведено 5 країн, які допомагають своїм студентам фінансувати навчання і чиї підходи до фінансування вищої освіти складають противагу американським.

Німеччина

Майже всі студенти в Німеччині (99%) відвідують державні університети, що фінансуються урядом. Ці навчальні заклади були безкоштовними аж до 2006 року, коли уряд Німеччини дозволив їм встановлювати плату за навчання в розмірі до € 1000 на рік, щоб перекласти частину фінансового тягаря на студентів. У наступні 8 років мали місце масові акції протесту, багато політиків висловлювалися проти такого рішення, у результаті чого всі землі Німеччини перейшли до моделі безкоштовного навчання.

Німеччина, яка має 4-ю за величиною економіку в світі (після США, Китаю та Японії), в черговий раз почула своїх громадян у питанні здобуття вищої освіти. Габріель Хайнен-Кьяйц, міністр науки і культури Нижньої Саксонії сказав: «Ми позбулися плати за навчання, бо не хочемо, щоб вища освіта наших громадян залежала від багатства їхніх батьків».

Данія

Уряд Данії надає вищу освіту абсолютно безкоштовно для своїх громадян, а також для громадян будь-якої країни Європейського Союзу.

Більше того, уряд цієї країни також надає щомісячні стипендії студентам для покриття витрат на проживання. Будь-який студент, який потребує додаткових коштів, може отримати державний кредит під низький відсоток (процентну ставку встановлює парламент Данії).

Австралія

Австралійські університети є платними, і більшість студентів позичають гроші, щоб мати можливість здобувати освіту. Однак Австралія допомагає своїм студентам: по-перше, вартість навчання варіюється залежно від профільного предмета. Спеціальності, що обіцяють більш високі майбутні доходи, такі як медицина, юриспруденція і бізнес, коштують дорожче.

По-друге, студенти можуть сплачувати авансом стільки, скільки вони або їхні сім'ї можуть собі дозволити і отримати знижку 10%. Сума, не сплачена авансом, виплачуватиметься студентом з його майбутніх доходів (ця система відома як HELP).

Тут починається найцікавіше. З одного боку, австралійські випускники не платять ні цента, поки їхній дохід не досягне певного рівня (близько $ 51 000 на рік). Тоді вони виплачують від 4% до 8% від свого річного доходу. Однак якщо їхній дохід падає нижче мінімального рівня, вони не повинні нічого платити, поки рівень доходу не відновиться. Найважливіше: поки випускники заробляють нижче порога в $ 51 000 вони не виплачують ні боргу, ні відсотків.

Слід зазначити, що уряд Австралії скорочує бюджет на освіту, і в результаті, очікується, що австралійські університети, піднімуть плату за навчання не менше ніж на 30%.

Процентна ставка за кредитами, швидше за все, буде прив'язана до 10-річної ставки державних облігацій (6%), що вище, ніж поточна процентна ставка, прив'язана до індексу споживчих цін (на даний час 2,9%).

Нова Зеландія

Сусідка Австралії, Нова Зеландія витрачає більший відсоток свого ВВП на освіту, ніж будь-яка інша країна світу, що свідчить про те, що в цій країні розуміють, що освіта є суспільним благом і тому варта державних інвестицій.

Як і Австралія, Нова Зеландія дозволяє випускникам погасити свої кредити в залежності від того, скільки вони заробляють. У 2006 році уряд Нової Зеландії повністю скасував відсотки за студентськими кредитами для всіх майбутніх студентів. У Сполучених Штатах, федеральний уряд отримав $ 41.3 млрд. прибутку від студентських кредитів у 2013 фінансовому році.

Як і у Данії, студенти у Новій Зеландії також отримують допомогу від уряду, яку не потрібно повертати. Нова Зеландія лідирує за видатками на освіту в ОЕСР.

Англія

Майже всі університети Англії державні, і вартість навчання складає близько £ 6000 на рік (що трохи менше, ніж $ 10 000 на рік). Жоден університет не може стягувати більше, ніж £ 9000.

Студенти погашають свою заборгованість зі своїх майбутніх доходів, тобто вони не зобов'язані виплачувати борг, поки їх дохід не перевищує £ 21 000 (близько $ 33 000). Студенти виплачують 9% від будь-якого доходу після подолання цього порога та їх виплати припиняються, якщо їх дохід падає нижче £ 21 000 на рік.

Джарретт Морено, attn.com

Освіта.ua
23.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Не препод
Про вчителя раба. Українська освіта така як вона є. http://youtu.be/o8CXLznEwpM
идея про
Для Не препод: "вчителя-раба"уже так заюзана, что слышать её сегодня уже тошно. Варианты действий?
Коментувати
ЗАЧЕМ
людям ЭТА инормация. ПОЧЕМУ её подают?**************************
Натэл
А еще лучше ознакомить каждого гражданина с документами, касающимися членства в ЕС в обязательном порядке, чтоб народ был готов ко всем последствиям для страны и для каждого человека лично. Чтобы не было потом криков: " Нам про это не говорили!"
z
Лучше расскажите подробно, есть ли еще страны, в которых учитель получает меньше, чем должен платить за ЖКХ?))) И вообще осветите вопрос зарплат в Европе, куда мы так хотели)
Для z:
Читайте заголовок. Мова йде про розвинені країни
Учитель
Для Для z:: Внезапно оказалось, что можно быть одновременно и в ЕС, куда так рвется незалежна, и быть конченным "зимбабве" как Греция или Румыния. Собственно, мечтали о развале СССР. Ну нате. Итого минус 6 млн под сине-желтым флагом. Теперь мечты о вхождении в ЕС. Ну дадут. Еще миллионов 6 под европейскими звездочками вымрет. Мне интересно, какая цель будет выбрана следующая. Ослику нужна морковка на ниточке. Ослик без нее никуда не пойдет. Пользуясь случаем хочу вех поздравить с долларом по 33. Теперь любой, а не только начинающий как я, учитель получает 50 баксов в месяц. Достойно, я считаю.
солнышко
Для Учитель: умничка, что знаешь о союзе. Молодёжь мало что знает, а это значит, что... Что ещё доооолго люди НЕ примут ни олигархов, ни их власти...И ещё доооолго "уважай мои ДЕНЬГИ" не будет работать в ЭТОЙ стране./// ЧТо касаемо ворковки, то, не полезнее было бы найти вариант влияния на деньгоимущих с тем, чтобы они не сливали земли в руки остронуждающихся, а хоть каким то образом НАШИ деньги(те, которые накрали У НАС), пускали в развитие ЭТИХ территорий. А орать про морковку нужно было лет, хотя бы 15 назад. И ГДЕ были орущие??? Тогда, не теперь. А сегодня следовало бы найти варианты ДЕЙСТВИЙ. Орать-не поможет. Небольшая, но практика)))
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!