МОН має політичну волю для реформи професійної освіти

У Міносвіти заявляють, що мають політичну волю до здійснення реформи української професійної освіти

МОН має політичну волю для реформи професійної освіти

Міністр освіти і науки Сергій Квіт провів засідання експертної групи з реформування системи професійної освіти. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

За словами міністра, реформу професійної освіти необхідно здійснювати синхронно з імплементацією нового закону "Про вищу освіту", а також у широкому контексті концепції децентралізації.

Він зауважив, що теперішня модель професійно-технічної освіти сформувалася в умовах планової централізованої економіки, а нині в Україні діють конкурентні ринкові механізми. Відповідно, структура економіки змінилася, а підходи до підготовки кваліфікованих робітників залишилися майже незмінними.

Сергій Квіт наголосив, що керівництво Міністерства освіти має політичну волю до того, щоб, опираючись на експертне середовище, використавши кращі зарубіжні підходи, реформувати українську професійну освіту. При цьому, наголосив міністр, має бути збережена в освіті наявна тепер матеріальна база та інтелектуальні ресурси системи професійно-технічної освіти.

Також, під час засідання експертної групи з реформування системи професійної освіти президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков, зробив презентацію голландської моделі професійної освіти, особливу увагу приділивши досвіду оптимізації мережі та створенню багатопрофільних професійних коледжів, механізму фінансування та управління, автономії в обранні навчальними закладами навчальних програм та педагогічних технологій.

Учасники засідання дійшли спільної думки про необхідність розроблення концепції реформування професійної освіти та за результатами її громадського обговорення передбачити відповідні норми в новому рамковому законодавстві про освіту. Разом з тим, ряд кроків планується здійснити у ближчій перспективі ще до завершення законотворчого процесу.

Освіта.ua
25.11.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
indigo
Цвяточек, іді на бєссарабкє памідорамі таргуй, бо мєністр ти хєроватий...
Петро Мороз
Для початку реформи потрібно мати загальне бачення її мети і змісту. Почати треба з концепції розвитку освіти (не з того паперу, який створила "група"). Те, що зараз робиться - це просто шарпанина.
людина
"особливу увагу приділивши досвіду оптимізації мережі" Ось що основне у цій реформі. А хіба ВНЗ у нас відповідають запитам економіки?!!!! В одній області понавідкривали філій однаковісіньких інститутів, наприклад, педагогічних. Краще б їх оптимізували, тобто розігнали.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!