"Львівська політехніка" перевірила бронежилети

Дослідження на тему оборонної галузі в університеті виконали вперше за останні роки

"Львівська політехніка" перевірила бронежилети

Науковці Національного університету «Львівська політехніка» взяли участь у перевірці якості бронежилетів для українських військових, які перебувають у зоні проведення антитерористичної операції. Про це повідомляє прес-служба МОН.

За словами завідувача кафедри професора Зої Дурягіної, всі дослідження львівські політехніки виконали оперативно. «Ми проаналізували мікроструктуру, – розповідає вона, – визначили механічні властивості та хімічний склад матеріалів, із яких виготовлені бронежилети. Вони дещо різнилися товщиною сталевої пластини, суттєво – вагою, були виготовлені за різними технологіями, але за механічними властивостями і пробивною здатністю виявилися практично однакові».

Відтак результати дослідження науковці невдовзі передадуть замовнику. Дане дослідження на тему оборонної галузі львівські політехніки виконали вперше за останні роки.  Проте питання переозброєння української армії на часі, тому кафедра, котра є  базовою для всього Західного регіону, й надалі  співпрацюватиме з підприємствами цієї галузі.

Слід наголосити, що кафедра прикладного матеріалознавства та обробки матеріалів Національного університету «Львівська політехніка» накопичила чималий  досвід ідентифікації матеріалів та проведення експертної оцінки надійності конструкцій.

Професор Зоя Дурягіна сподівається найближчим часом відкрити сертифіковану лабораторію, до якої має увійти експрес-аналізатор EXPERT-2L, за допомогою якого визначають елементний склад матеріалів.

Освіта.ua
05.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!