За мобілізованими студентами зберігатимуть місце навчання

Внесено зміни до Законів "Про освіту" та "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

За мобілізованими студентами зберігатимуть місце навчання

Набув чинності Закон України № 1575-VІІ "Про внесення змін до Законів України "Про освіту" та "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо гарантій для студентів, аспірантів, педагогічних, науково-педагогічних працівників". Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки.

Закон передбачає, що студенти, курсанти, слухачі, стажисти, клінічні ординатори, аспіранти, докторанти, крім раніше визначеного Законом України "Про освіту", на період проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період мають гарантоване державою право на збереження місця навчання, на відстрочку на складання екзаменаційної сесії та державної атестації у навчальних закладах.

Законом також передбачено, що за студентами, аспірантами, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, зберігаються додаткові види соціального і матеріального забезпечення, передбачені Законом України "Про освіту", а також за ними зберігається попередній середній заробіток.

Розмір плати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації кадрів або за надання додаткових освітніх послуг для таких осіб зменшується з урахуванням перерваного та оплаченого строку навчання.

Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також студенти та аспіранти, які навчаються на денній формі навчання.

У Міністерстві освіти і науки запропонували керівникам вищих навчальних закладів України в своїй діяльності керуватися, у тому числі, вимогами Закону України "Про внесення змін до Законів України "Про освіту" та "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо гарантій для студентів, аспірантів, педагогічних, науково-педагогічних працівників.

Освіта.ua
02.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вважаємо
А що, війну об’явили?
Геннадий
Для Вважаємо: не, в "Зарницу" поиграть.
Вважаємо
Для Геннадий: https://www.youtube.com/watch?v=rwsNEKI1txQ#t=1075
Вважаємо
Для Геннадий: Сегодня идёт на службу мой ученик. КУПИЛ С А М,за собственные деньги - форму, обувь, ... Бронежилет обязали купить власть. А откуда у валсти деньги? Может купят, может нет, но бронежилеты У Ж Е спасли жизнь, но не здоровье не одному. Значит "За мобілізованими студентами зберігатимуть місце навчання" - если те останутся живы...
Коментувати