МОН закликає НАН України припинити співпрацю з РФ

Міністр освіти пропонує напрацювати нової концепцію пріоритетів міждержавного співробітництва України

МОН закликає НАН України припинити співпрацю з РФ

Міністерство освіти і науки пропонує Національній академії наук України переглянути пріоритети міждержавного науково-технічного співробітництва та припинити науково-технічні зв’язки з Російською Федерацією. Відповідна пропозиція міститься у листі міністра освіти і науки Сергія Квіта до президента Національної академії наук України Бориса Патона.

Міністр освіти нагадує, що військова агресія Росії проти України вже призвела до втрати потужної наукової та освітянської інфраструктури в тимчасово окупованих АР Крим та Севастополі, а також до фактичного колапсу наукової й освітянської діяльності на більшій частині території Донбасу.

У МОН констатують, що керівництво російської науки і більшість російської наукової спільноти підтримують агресивну політику президента Росії.

Також в освітньому відомстві зазначають, що партнерство України і РФ у науково-технічній сфері фактично втратило свою перспективу.

"Сьогодні наукові установи поставлені перед необхідністю значного коригування традиційних міжнародних науково-технічних зв’язків. Такі зв’язки з Російською Федерацією, обумовлені як історичними причинами, так і проголошуваним донедавна стратегічним партнерством між нашими державами, фактично втратили свою перспективу, оскільки ми не можемо очікувати на швидку нормалізацію міждержавних відносин за умови продовження відвертої підтримки з боку РФ терористів на Донбасі й відмови навіть обговорювати проблему Криму. Більше того, співробітництво у галузі технологій значною мірою потрапляє під пряму заборону на військову співпрацю з російськими установами, проголошену Президентом України", - наголошує Сергій Квіт.

Разом з тим, він зазначає, що на адресу МОН надходять численні звернення від наукової громадськості щодо спільних україно-російських заходів, які проводить НАН та її інститути. Їдеться, зокрема, про запланований на жовтень 2014 року україно-російський науково-технічний семінар "Розвиток атомної енергетики – фактор сталого міждержавного співробітництва".

"Вважаємо, що назва й тематика такої конференції з огляду на стан неоголошеної війни між нашими державами і на силове захоплення Росією ядерного об’єкта в Севастополі, відповідальність за який перед МАГАТЕ досі несе Україна, не може не викликати справедливого неприйняття громадськості", - йдеться у листі Сергія Квіта до президента НАН України.

Він також наголошує, що особливе обурення викликає й практика проведення конференцій, як-от Х Міжнародної науково-практичної конференції "Енергетика. Економіка. Екологія. Ефективні шаги комплексного розвитку" (вересень 2014 р., Алушта, співорганізатором з українського боку зазначено Інститут технічної теплофізики НАН) на території окупованого Криму, що є прямим порушення чинного законодавства України.

З огляду на те, що окреслене питання постало перед усіма українськими науковцями міністр освіти і науки України запропонував створити під егідою МОН і з залученням представників НАН та національних галузевих академій Міжвідомчу робочу групу з напрацювання нової Концепції пріоритетів міждержавного науково-технічного співробітництва України, яка б ураховувала особливості ситуації, що виникла після початку російської агресії проти нашої держави.

"Вважаю, що поточний момент вимагає скоординованих дій НАН і МОН з метою мінімізації втрат від наслідків агресії і водночас – максимального використання тих шансів, які відкриває перед Україною підписання Угоди про асоціацію з ЄС і солідарність світової демократичної спільноти. Зі свого боку, Міністерство до таких скоординованих дій готове", - наголосив міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

Освіта.ua
25.06.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Иван Соколов
ПОЧЕМУ УДАЛЯЮТ КОММЕНТАРИИ???? СВОЕГО МИНИСТРА ПРИКРЫВАЕТЕ????
Олена
Для Иван Соколов: Ви не пробували в толерантній формі свій коментар написати?Можливо й не видалили б.
Коментувати
Олена
Схаменіться!Путін-х...ло і всі ,хто підтримують його ,такі ж самі нелюди ,як і він...Що до Квіта,то його з Табачником навіть порівнювати не можна.Квіт на своєму місці знаходиться.Бажаю йому успіхів.
Ігор
Для Олена: вы очень недалекая!! Правильно говорят, Донецку и Запорожью не по пути с Киевом и Тернополем! Забирайте своего Квита и устраивайте у себя свое Министерство! Посмотрим как вы ЖРАТЬ БУДЕТЕ СВОИ ШАРОВАРЫ И ВЫШИВАНКИ!! Посмотрим как вас дух патриотизма прокормит!! РЕЧЬ НЕ ШЛА О ПУТИНЕ ВООБЩЕ!!! А о контактах и сотнях проектов украинских и российский ученых!! такие как вы - ЯЗВА НА ТЕЛЕ ОБРАЗОВАНИЯ!!
user
Меня одного затронула запись пользователя-сепаратиста «Ігор»: «жрать будете свои шаровары и вышиванки»? Я б сказал, что будете вы сосать, но это ведь образовательный портал… Там же ясно написано: «…керівництво російської науки і більшість російської наукової спільноти підтримують агресивну політику президента Росії.»
Иван Соколов
читай внимательнее что пишут! или очки себе купи!
Коментувати
KVP
Научный сотрудник обречен иметь дело с бесконечной сложностью Природы. Успехов достигает тот, кто имеет оптимально структуривонное ассоциативное логическое мышление. Если же человек говорит одно, думает другое, делает третье – проклятья бесконечности ему не преодолеть. Будущего лишены те интеллектуалы, которые ругают и поносят Западные технологии при помощи зарубежных компьютеров, передвигаясь на автомобилях и самолетах, созданных на Западе. Такая двуличность ведет к деградации.
приехали
маразм крепчает
мама
Тупой, еще тупее... И это наши министры.
Olena
А я поддерживаю. Если мы хотим выйти на приличные уровни цитирования - надо ориентироваться на мировую науку. Ни лдя кого ведь не секрет, что россияне почти не печатаются на английском. Так может быть расставим приоритеты?
Елена
Не думаю, что свёртывание сотрудничества с РФ в сфере образования позитивно скажется на уровне образования в нашей стране.
Учитель Харківщина
Для Елена: Мова не про освіту в класичному розумінні. Освіта це і наука.
Коментувати
Іван
Чурговий казковий персонаж. Які цікаві паралелі - батон крав, але Крим був українським, трупченко - увесь такий патріот, але Крим про****. Табачник був українофобом, але освіту тримав хоча б у мінімальному порядку, Квіт... Пха-ха-ха.
вчитель
"МОН закликає НАН України припинити співпрацю з РФ" - это что-то типа "назло маме отморожу себе уши".
Надя
глупо, что здесь скажешь
Діти-квіти
Для Надя: А нічого дивного, коли інтелектуал називає себе націоналістом, характеристика одна- ідіот
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!