МОН обговорює ліцензійні вимоги до підготовки фахівців

Ліцензійні умови визначають мінімальні вимоги до забезпечення навчально-виховного процесу ВНЗ

МОН обговорює ліцензійні вимоги до підготовки фахівців

Міністерство освіти і науки запрошує до громадського обговорення проекту наказу МОН про вимоги до ліцензування підготовки фахівців з вищою освітою різних освітньо-кваліфікаційних рівнів.

Ліцензійні умови розроблені відповідно до Законів України "Про освіту", "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", "Про вищу освіту", постанови КМУ "Про ліцензування діяльності з надання освітніх послуг".

Умови визначають мінімальні вимоги до кадрового, навчально-методичного, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу вищого навчального закладу.

Проект наказу МОН "Про затвердження ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти" розміщений на офіційному веб-сайті міністерства за наступним посиланням >>>.

Зауваження та пропозиції до проекту документа можна надсилати протягом місяця на електронну адресу: i_sovsun@mon.gov.ua.

Освіта.ua
28.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DOCENT
І ще один момент. Для мене завжди була не зрозумілою суперечливість вимог ліцензійних умов (далі Умови) та положення "Про організацію навчального процесу у ВНЗ" (далі Положення)_____________ Абзацом четвертим п.3.3.1 Положення передбачено: "Лекції проводяться лекторами - професорами і доцентами (викладачами) вищого навчального закладу, а також провідними науковцями або спеціалістами, запрошеними для читання лекцій". __________ Умови як передбачають, що в залежності від ОКР від 75 до 95% лекційних годин читають викладачі, які мають наукові ступені та/або вчені звання. Іншими словами від 25% відсотків лекційних годин можуть можуть читати викладачі, що НЕ МАЮТЬ ні степенів ні звань і при-цьому згідно Положення є професорами і доцентами. Як правило для того, щоб претендувати на посаду, хоча б доцента, треба мати, хоча б науковий ступінь кандидата наук. Як викладач може бути на посаді доцента (професора) без наукового ступеня ( вченого звання) НЕ ЗРОЗУМІЛО?
DOCENT
Також цікаво, що у порівнянні з чинними Умовами неявно піднято вимогу до відсотку лекторів, що мають наукові ступінь доктора наук та/або вчене звання професора. Хоча в чинних умовах ця вимога поширюється лише на тих, що працюють за основним місцем роботи у ВНЗ, а в проекті таке обмеження знято (сумісники можуть враховуватися ???), та все ж, чинними умовами передбачалася можливість прирівнювати двох кандидатів наук, доцентів, які мають стаж безперервної науково-педагогічної роботи в даному навчальному закладі не менше 10 років, а також є авторами (співавторами) підручників, навчальних посібників з грифом МОН або або монографій, до одного доктора наук або професора. Як на мене така можливість була передбачена, саме тому що такий значний відсоток докторів/професорів є дещо завищеним для ВНЗ. Надання грифів скасовано, але замість них нічого нового, щоб дало можливість виконувати Ліцензійні Умови в цій частині, нічого не запропоновано..
DOCENT
Ще один коментар до проекту Ліцензійних умов Вимога 5 публікацій наукових протягом останніх 3 років у фахових наукових виданнях ставиться до здобувачів вченого звання СНС відповідно до абзацу другого п.31 Порядку присудження наукових ступенів та присвоєння вченого звання СНС затвердженого Постановою КМУ №567 від 24.07.2013. Як правило здобувачі вченого звання СНС працюють в наукових установах а не у ВНЗ. Тобто мають можливість весь свій робочий час присвячувати науковим дослідженням. Викладачі ж ВНЗ 60% свого робочого часу (900 годин з 1548) мають виконати у вигляді навчального навантаження. На інші види робіт, серед яких і навчально-методична і організаційна і наукова залишається менше 40%. Як на мене, п. 2.2.3.2. Ліцензійних умов "наявність п’яти наукових публікацій у фахових вітчизняних виданнях (авторських свідоцтв, патентів)" при виконанні за останні три роки, в такому порівнянні виглядає дещо завищеним.
Антон
Цікаві зарубіжні новини! http://www.vobu.com.ua/ukr/news/social#testube
DOCENT
Деякі параметри дійсно цікаві. Але як на мене є дублювання. 2.2.3.2. наявність п’яти наукових публікацій у фахових вітчизняних виданнях (авторських свідоцтв, патентів) і_______________ 2.2.3.11. наявність двох авторських свідоцтв або патентів)___________ Дивно, що є параметр - викладання дисциплін іноземною мовою, але немає параметру - "підготовка методичного забезпечення для викладання іноземною мовою"
DOCENT
Також цікаво, що відсутня вимога чинних умов, що обмежує максимальну кількість лекційних годин та дисциплін на одного викладача:__________ 2.2.4. Для вищих навчальних закладів II-IV рівнів акредитації кількість лекційних годин на одного викладача не може перевищувати 250 на рік при загальній кількості дисциплін не більше 5. ____________________ Як на мене, наявність такого обмеження важлива для забезпечення якості освітніх послуг.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!