Обговорення рекомендацій щодо впровадження ЄКТС

Міносвіти очікує пропозиції щодо перегляду Методичних рекомендацій щодо запровадження ЄКТС

Обговорення рекомендацій щодо впровадження ЄКТС

У Міністерстві освіти і науки повідомили про оприлюднення для обговорення Методичних рекомендацій щодо запровадження Європейської кредитно-трансферної системи та її ключових документів у вищих навчальних закладах, підготовлених на виконання наказу МОН від 16.10.2009 № 943 "Про запровадження у вищих навчальних закладах України Європейської кредитно-трансферної системи" та надісланих керівникам вищих навчальних закладів листом МОН від 26.02.2010 № 1/9-119.

Методичні рекомендації щодо запровадження Європейської кредитно-трансферної системи та її ключових документів у вищих навчальних закладах оприлюднені з метою отримання пропозицій щодо їх перегляду.

Методичні рекомендації щодо запровадження ЄКТС опубліковані на сайті МОН за наступним посиланням.

Зауваження та пропозиції необхідно надсилати завідувачу сектору міжнародних освітніх проектів департаменту вищої освіти Анатолію Гармашу за адресою: a_garmash@mon.gov.ua.

Освіта.ua
26.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DOCENT
Якщо впроваджувати в такому варіанті, то необхідно також винести позакредитну фізкультуру з 30 годин тижневого контактного навантаження. (Працювати доведеться 40 годин на тиждень). Крім того необхідно внести зміни в закон про вищу освіту щодо максимального навчального навантаження на викладачів в сторону його зменшення. Для забезпечення якості освітніх послуг необхідно внести зміни у співвідношення кількості студентів на одного науково-педагогічного працівника в сторону його зменшення. Ідеально взагалі скасувати це співвідношення. Як на мене, не можливо забезпечити якість освітніх послуг, за умови фактичної обмеженості права викладача ставити низькі оцінки. Якщо за кожні 10-12 незадовільних оцінок пропонують писати заяву на звільнення. Крім того необхідно врегулювати на законодавчому рівні питання повторного проходження курсу студентами, що його провалили на сесії.
DOCENT
Якщо кредит буде 30 годин, а не 36 як зараз, та кількість існуючих кредитів буде збережена, то це означає, що студенти отримають на 17% відсотків (1/6) меншу освітню послугу ніж зараз. Крім того аудиторне навантаження має максимум в 16 годин на кредит для бакалавра. Це менше ніж існуюча норма в 60% ще й від 36 годин, що відповідає майже 22 годинам. Шосту частину викладачів мабуть доведеться звільнити. Адже тепер для виконання навчального навантаження в 900 годин на рік того, що вони викладають зараз буде недостатньо - доведеться щось робити за колег. Непотрібним роботи не залишиться.
Borys
Для DOCENT: Шановні колеги, не треба змішувати навчальне навантаження, а також його обмеження в 900 годин з кількістю штатних посад яка визначається згідно Постанови КМ і залежить від кількості студентів з урахуванням ОКР та напрямів підготовки. Навчальне навантаження визначається з навчальних планів!!! Чим більше у Вас аудиторних годин, курсових, завдань і т.п., тим більше навантаження. А те що відчислили 10-12 студентів і треба скорочувати одну штатну посаду, це точно. В самі важкі часи плану випску ніхтьо не затверджував, а тільки план прийому на 1 курс. Це теж якість освіти.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!