Держзамовлення розподілила комісія з 32 експертів

У МОН вважають замовними публікації про непрозорий розподіл держзамовлення

Держзамовлення розподілила комісія з 32 експертів

Департамент вищої освіти МОН звинуватив ЗМІ та незалежні некомерційні організації в упереджених та замовних публікаціях щодо розподілу місць державного замовлення у вищих навчальних закладах, в т.ч. у Дніпропетровському національному університеті ім. Гончара, про це йдеться у повідомленні поширеному прес-службою профільного міністерства.

"В останні дні прийому документів від вступників на навчання до вищих навчальних закладів України, фактично за тиждень до закінчення прийому, в окремих засобах масової інформації почали з’являтися упереджені замовні публікації з коментарями щодо місць державного замовлення в окремих вищих навчальних закладах, зокрема у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара", - заявили в Міністерстві освіти і науки.

У зв’язку з цим у МОН також зазначають, що на виконання Закону "Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів" та постанови КМУ "Про затвердження Порядку розміщення державного замовлення з підготовки фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів" вперше у 2013 році розміщення державного замовлення здійснено Конкурсною комісією у складі 32 експертів.

У відомстві переконують, що обсяг державного замовлення визначався з урахуванням пропозицій і потреб регіонів.

Окрім цього, у міністерстві повідомили, що опрацювали отримані від вищих навчальних закладів пакети документів та проаналізували конкурсну ситуацію по кожному вищому навчальному закладу, наявність угод з роботодавцями на підготовку фахівців з вищою освітою тощо.

"З урахуванням збільшення обсягів прийому на інженерно-технічні та природничо-математичні напрями підготовки Міністерство врахувало пропозиції вищих навчальних закладів щодо збільшення у поточному році обсягів прийому саме за цими напрямами", - наголошують у Міносвіти.

"Таким чином, було враховано і пропозиції Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, зокрема щодо збільшення на 60 місць за напрямом "Математика", на 30 місць за напрямом "Хімія". Загалом збільшення за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра становить всього 119 місць, у тому числі на денну форму навчання – 107 місць", - повідомили у департаменті вищої освіти МОН.

"Усього ж з 64 заявлених університетом напрямів підготовки на 18 напрямів обсяг державного замовлення зменшено, а на 31 напрям залишено на рівні 2012 року. Водночас, за напрямом "Правознавство" обсяг державного замовлення зменшено майже на 29 %, за напрямом "Міжнародна економіка" – на 33,3%, "Журналістика" – на 25%, "Економічна кібернетика" – на 25%", - наголошують у Міносвіти.

"Таким чином збільшення обсягу прийому Дніпропетровського університету імені Олеся Гончара відбулося виключно за рахунок збільшення обсягу прийому на напрями для системоутворюючих галузей економіки України, у тому числі, природничо-математичних", - виправдовуються в МОН.

"Щодо ж до обсягу державного замовлення, згадуваного у публікаціях Національного університету "Києво-Могилянська академія", повідомляємо про існування листа цього закладу від 27.06.2013 №01/965 за підписом президента НаУКМА з проханням зменшити на 18 місць обсяг прийому за напрямом "Фізика" та на 20 місць за напрямом "Прикладна математика", - йдеться у повідомленні департаменту вищої освіти МОН.

Як відомо, оцінка процесу розподілу державного замовлення у 2013 році була надана експертами Центру дослідження суспільства та висвітлена деякими вітчизняними ЗМІ, зокрема:

Також аналіз розподілу державного замовлення проведений експертами Центру дослідження суспільства опублікований на сайті огранізації за наступним посиланням.

Освіта.ua
24.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лина
Скажите пожалуйста, чем отличается целевое направление от рекомендации?
ян
Деякі вузи не можуть набрати студентів достойних навіть на бюджет. Діти не хочуть вчитись там навiть безкоштовно! Не справедливо, що один студент з 750 балами вчиться на контракті у Могилянці, а інший - на бюджеті у Національному університеті державної податкової служби України з 562! балами. Чому майбутній "фінансист" з 562 балами, який не вчився попередні 11 років у школі, а просиджував штани, тепер, так само, просиджуватиме бюджетні кошти у НУДПСУ. Навiщо держава оплачує навчання бездарів або лiнивих, якщо розумнi дiти готові платити, але навчатись в кращих вузах? Може треба оплачувати навчання студентам відповiдно до їх результатів (враховуючи пріорітетні для держави галузi знань), а вже вони мають вирішувати де хочуть отримувати освіту? У чому логіка, що у цьому "університеті" бюджет на фінанси та кредит 260 місць, а у вузах де діти хочуть навчатись - в рази менше (КНЕУ - 150, КНУ - 23, у Могилянці - 20)? Кому потрібне держзамовлення у такому "університеті"?
Лена
Для ян: Тобто Ви хочете сказати, що лише ті хто набрав 750 і вище мають право навчатися на бюджеті? Якщо Вам не вдалося з 750 пройти на бюджет, то комусь і з 562 пощастило!!
Віктор
Напевне мова йде про систему грантів, коли абітурієнт з максимальними балами отримує від держави сертифікат на навчання за певним фахом за державний кошт і потім відносить його до обраного ВНЗ, який має за даним фахом ліцензію. Якщи ж ліцензованого обсягу на всіх не вистачає, ВНЗ повинен буде відібрати кращих з абітурієнтів, а іншим порадити спробувати подати документи до іншого ВНЗ. От і розподіл держзамовлення за реальними рейтингами університетів серед абітурієнтів та можливості подальшого вдалого працевлаштування. Ідея не нова, але, в цілому, слушна. Але останнім часом забагато галасу навколо Могилянки, здається, що це спланована (а можливо і проплачена) піар-компанія.
ян
Віктор, а ким може бути проплачена акція по Могилянці? Це ж державний вуз. А з 562 балами не пощастило, а просто не знайшлося бажаючих з пристойними балами вчитись у тому університеті. І набирали НА БЮДЖЕТ всіх кому не лінь було документи принести.
Коментувати