Рейтинг вишів МОН є професійним, - розробник

У МОН переконані, що рівень освіти у НАУКМА суттєво знизився за певними критеріями

Рейтинг вишів МОН є професійним, - розробник

Директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод прокоментував ситуацію щодо "об’єктивності" рейтингу вищих навчальних закладів України, який нещодавно був оприлюднений Міністерством освіти і науки. На переконання чиновника, розбіжності рейтингу МОН з іншими визнаними в Україні рейтингами вищих навчальних закладів, викликані рівнем показників, що отримані розробниками від навчальних закладів.

"Упродовж останніх років у системі вищої освіти застосовується значна кількість систем рейтингового оцінювання ВНЗ. Усі рейтинги певною мірою заслуговують на увагу. Проте рейтинг Інституту інноваційних технологій і змісту освіти має певні особливості й переваги", - наголосив Удод у коментарі газеті "Освіта України".

Він повідомив, що рейтинг формується на підставі офіційних даних, які ретельно зібрали фахівці інституту протягом багатьох років. "Вони надходять від ВНЗ за підписом ректора і ґрунтуються, в основному, на статистичних даних, підлягають жорсткому контролю. Це сприяє забезпеченню достовірності та високій якості рейтингу, підвищує довіру користувачів до його результатів", - переконаний директор Інституту інноваційних технологій.

Також за його словами, міністерська система рейтингового оцінювання враховує певні ключові рекомендації Берлінських принципів ранжування ВНЗ та є відкритою, прозорою, доступною всім суб’єктам цільової групи.

Він переконаний, що запропонований рейтинг дає можливість обрати і порівняти між собою ВНЗ саме за тими спеціальностями, які цікавлять абітурієнта.

Директор інституту зауважив, що під час проектування методологій, методик та змістовної складової рейтингу ­ІІТЗО тісно співпрацював із Департаментом вищої освіти МОН України та центральними органами виконавчої влади, а також керівниками ВНЗ. Це і забезпечило повноту і прозорість системи рейтингового оцінювання вишів завдяки ретельно зібраним статистичним даним.

"Рейтинг насамперед спрямований на задоволення потреб абітурієнтів та їх батьків. Адже вибір ВНЗ – непросте завдання. Тому рейтингове оцінювання допомагає звернути увагу саме на той заклад, який забезпечить високий рівень професійної підготовки та успішний результат в питанні подальшого працевлаштування", - наголошує Удод.

Він зазначає, що результатами рейтингу також можуть скористатися роботодавці і ринок праці в цілому. В ньому також є важлива інформація і для органів управління освітою і наукою, центральних органів виконавчої влади, оскільки впливає на визначення обсягів Державного фінансування наукової діяльності залежно від результатів рейтингового оцінювання.

Також чиновник пояснив розбіжності рейтингу МОН з іншими відомими в Україні рейтингами вищих навчальних закладів.

"Відповідно до рекомендацій Берлінських принципів ранжування ВНЗ структура рейтингу за показниками діяльності та потенціалу залишилась незмінною. Це дало змогу здійснити порівняльний аналіз рейтингової ситуації 2012 і 2013 років. Він показав, що позиції деяких ВНЗ на рейтингових шкалах змінилися", - зазначає директор ІІТЗО.

"Згідно з рейтинговими дослідженнями, поліпшили свої позиції Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Національний університет "Острозька академія", Національний авіаційний університет, Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова", - зазначив Удод.

"Однак треба визнати, що деякі ВНЗ, порівняно з рейтингом 2012 року, понизили свій рівень у певних показниках якості з надання освітніх послуг. Так, Національний університет "Києво-Могилянська академія" цьогоріч на 13 місці в групі класичних університетів (шосте – 2012 року). Аналіз даних, які були подані цим вишем, показав, що суттєво знизився рівень діяльності за критерієм "міжнародна активність", якість наукової та науково-технічної діяльності, а також погіршилося ресурсне забезпечення навчально-виховного процесу", - зауважив чиновник.

За його словами, є й університети, які міцно тримають позиції в рейтингових таблицях. Так, наприклад, не змінили свої позиції і залишилися лідерами в рейтингу 2013 року Київський національний університет ім. Шевченка, Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний університет "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого", Національний медичний університет ім. Богомольця.

"Рейтинг є серйозною професійною розробкою, яка надає обґрунтовані аргументи щодо результативності діяльності вишів за певними напрямами і потенціалу закладів з точки зору ефективного його використання", - наголошують в Інституті інноваційних технологій і змісту освіти.

Як відомо, на початку липня Міністерством освіти був опублікований рейтинг вищих навчальних закладів України за результатами їх діяльності у 2012 році. Результати рейтингу викликали неоднозначну реакцію у представників громадськості та абітурієнтів.

Освіта.ua
23.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павло
http://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine
Petrov Ka
Ну в цьому рейтингу за посиланням є методологія, напевно за цією методологією такі навчальні заклади як Могилянка не потрапляють до лідерів. Це цілком нормально. Головне щоб люди розуміли, що є різні рейтинги і щоб у Міносвіти дійсно правильно порахували всі показники))
Бонапарт
просто не змогли знайти вагомішого приводу для того, щоб зовсім Могилянку з рейтингів вилучити....
Nik
А як розуміти Київський університет права Національної академії наук України серед приваиних НЗ. НАНУ і її підрозділи вже прватизовані? Оприлюдніть власників!?...