Що таке аргумент у власному висловленні?

Умовою відкритого тестового завдання передбачено надання двох-трьох переконливих аргументів.

У тлумачному словнику слово аргумент визначено так: 1. Підстава, доказ, які наводяться для обґрунтування, підтвердження чого-небудь. 2. мат. Незалежна змінна величина (Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) / Уклад. і голов. ред. В.Т.  Бусел. – К. ; Ірпінь : ВТФ «Перун», 2005. – С. 35).

Синоніми допоможуть поглибити розуміння смислу слова аргумент: довід (певне міркування або факт, що наводиться, щоб ствердити істинність чогось), підтвердження, свідчення, посвідчення, рідше резон, розм. притика, розм. доказ (перев. фактичний, речовий).

У власному висловленні аргумент – це судження, міркування, докази, доводи, підтвердження, які використовує автор для доведення своєї тези – ідеї, яка була чітко визначена на початку тексту.

Слово аргумент має спільнокореневі слова аргументування й аргументація:

  • аргументуванняце процес надання аргументів, доводів, підтверджень, свідчень, доказів на користь виправданості й істинності погляду на якесь питання чи проблему;
  • аргументаціясукупність аргументів, використаних для аргументування.

Інколи слова «аргументування» й «аргументація» вживають як синонімічні, хоча різниця між ними є: аргументування – процес, а аргументація – результат аргументування, виявлений у сукупності аргументів.

Таким чином, коли в умові відкритого тестового завдання зазначено: «…наведіть два-три переконливі аргументи, що найкраще підтвердять Вашу думку», – це означає, що учасник тестування у своєму тексті повинен надати аргументацію, навівши два-три переконливі докази виправданості тези, двічі-тричі підтвердивши можливість того погляду на порушену проблему, що означений у тезі.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
15.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів