Власне висловлення: Як потрібно реагувати на виклики, перед якими нас ставить життя?

Приклад написання власного висловлення тесту ЗНО з української мови та літератури 2017 року (додаткова сесія)

Власне висловлення: Як потрібно реагувати на виклики, перед якими нас ставить життя?

Умова власного висловлення

Жалість до себе хоч раз відчував кожен із нас. Хтось поплаче з горя, потім заспокоїться й повернеться до активного життя, а дехто, навпаки, призвичаїться до постійного скигління й, замість підвестися з колін і долати негаразди, звинувачує всіх, окрім себе. Кожна людина, зрештою, сама вирішує, ким бути – жертвою чи переможцем. Викладіть Ваш погляд на проблему: Як потрібно реагувати на виклики, перед якими нас ставить життя?

Зразок написання власного висловлення

Жаліти себе – це певною мірою намагатися сховатися від проблем, заховати голову в пісок. Переконаний, що вміння, яке нам час від часу потрібне, – це контроль над власними емоціями, особливо в стресових ситуаціях.

По-перше, спокійна й виважена реакція на виклики, перед якими нас ставить життя, допоможе розважливо все обміркувати, подолати перешкоди й досягти успіху.

Вражаючим прикладом мужності є для мене людина-легенда Нік Вуйчич. Його життя з самого початку – це постійні виклики. Ніколас народився з рідкісним захворюванням, що призводить до відсутності кінцівок. Замість того, щоб постійно скиглити та шкодувати себе, Вуйчич навчився контролювати свої емоції. Зараз Нік відомий на весь світ оратор, багатодітний батько і щасливий сім’янин.

По-друге, уміння керувати своїми емоціями – це неабияка ознака самоконтролю, яка допомагає знижувати нервово-емоційне напруження.

Згадаймо ліричного героя імпресіоністичної новели Михайла Коцюбинського «Intermezzo». Він утомився від «залізної руки города», тому намагається відновити свої сили в лоні природи. Саме перепочинок, спокій і душевна рівновага допомогли героєві подолати виснаження й стрес.

Отже, життєві негаразди можуть зробити людину сильнішою, якщо вона навчиться керувати своїми емоціями. Для цього потрібно не скиглити й жаліти себе, а підвестися з колін й активно діяти.

Приклад власного висловлення створений авторами Освіта.ua згідно з чинними вимогами до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та з української мови і літератури. Копіювання та розміщення цього матеріалу на інших ресурсах заборонено.

ЯК НАПИСАТИ ВЛАСНЕ ВИСЛОВЛЕННЯ НА 200 БАЛІВ?

Освіта.ua
13.04.2020