Новинки зовнішнього тестування 2011 року: черги відміняються?

Цьогорічне незалежне оцінювання знань випускників обіцяють зробити максимально комфортним: без черг. А телефонні консультації під час тестування будуть взяті під жорсткий контроль, попереджують в Українському центрі оцінювання якості освіти

Новинки зовнішнього тестування 2011 року: черги відміняються?

Черг при реєстрації бажаючих взяти участь у зовнішньому оцінюванні цього року не повинно бути. Про це заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

"Ми спробували зробити так, щоб уникнути будь-яких черг під час реєстрації. Це один із уроків минулих років, які ми постарались вивчити та намагатись не допустити цієї помилки в 2011 році", - зазначив він.

Відтепер абітурієнту не обов'язково з'являтись до пункту реєстрації. Досить "скачати" програму із сайтів Українського чи регіональних центрів оцінювання якості освіти та сформувати пакет документів, який потрібно відправити поштою до регіонального центру.

"Ті хто не зможе чи не схоче це самостійно зробити, може прийти до традиційного пункту реєстрації, як це було попередні роки", - сказав Лікарчук.

Доступ до програми реєстрації буде відкритий 1 січня 2011року. А пункти реєстрації почнуть працювати з 3 січня.

     

Відправити реєстраційні форми потрібно до 28 лютого до 24.00 зі штемпелем поштового відправлення. "Тобто документи із реєстраційними формами датовані першими годинами 1 березня уже до уваги прийматись не будуть", - підкреслив Ігор Лікарчук.

Абітурієнт може зареєструватись максимум на п'ять предметів. Однак перереєстровуватись (тобто обирати інші предмети) можна безліч разів

Нові тести

Цього року абітурієнти будуть складати тести з 12 предметів - обов'язковий тест з української мови та літератури, а також математики, історії України, фізики, хімії, географії, біології, англійської, німецької, французької та іспанської мов.

Тести із математики, історії України, фізики, хімії, географії, біології, за бажанням абітурієнтів будуть перекладені російською, угорською, молдавською, польською, румунською, кримськотатарською мовами.

Вперше у 2011 році абітурієнти матимуть можливість скласти тест із російської мови. "Він потрібний насамперед для тих, хто поступає на спеціальність російської філології. Я вже три роки пропонував запровадити цей тест", - переконує Лікарчук. Такий тест буде і на пробному тестуванні.

Ще одна особливість ЗНО-2011 полягає в тому, що ввели до тестів з історії України, біології, географії нову форму тестових завдань. Це завдання, що передбачають коротку відповідь множинного вибору. Наприклад, до питання є сім відповідей, три з яких правильні. У бланку відповідей треба буде позначити номер цих відповідей. На сайті розміщені зразки таких завдань, вони будуть і у пробних тестах.

Цього року збільшили час на виконання тестів із історії України та географії до 150 хв., тоді як було120 хв. при тій же кількості питань.

В тестах з іноземних мов зменшили кількість завдань із 51 до 46.

Контроль за мобілками

Особи, що проводять ЗНО, муситимуть ретельніше перевіряти заповнення бланків відповідей, зокрема, чи позначений варіант.

Зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться із 2 по 24 червня. "Ми очікуємо, що до 5 липня усім повідомимо результати, в тому числі і за розглядом апеляції", - відмітив Лікарчук.

"Минулого року були випадки, коли абітурієнти не позначали варіант своєї відповіді чи варіант свого зошита у бланках відповідей. Ми мали кілька тисяч таких робіт, які, по великому рахунку, потрібно було анулювати. Ми цього року внесли зміни в процедуру, які усувають цей момент", - повідомив Лікарчук.

Щоб уникнути "дзвінків другові" під час написання тесту, абітурієнти будуть змушені залишати свій мобільний телефон на столику при вході в аудиторію.

"Якщо мобільний телефон буде виявлено в абітурієнта, незалежно чи використовував він його чи ні, це буде вважатись підставою для анулювання результатів зовнішнього оцінювання. Ми не будемо розбиратись, користувались ним, чи ні", - застеріг Лікарчук,

"Ця норма була виписана і в минулому році, але не завжди працювала, бо ті, хто проводив зовнішнє оцінювання не завжди були зацікавленні в її використанні", - додав він.

Найкращим джерелом для підготовки до зовнішнього оцінювання є шкільні підручники, переконують в УЦОЯО. Перелік яких із кожного предмета розміщений на сайті.

"Ми не рекомендуємо користуватись посібниками для підготовки до ЗНО, купленими на ринках, в іншій торгівельній мережі. Особливо у зв'язку з тим, що цього року специфікація тестів змінена з деяких предметів і люди просто можуть бути введені в оману. Український центр оцінювання якості освіти не рекомендував до друку жодне із таких видань", - підкреслив Лікарчук.

Пільги без змін

Окрім переліку документів для реєстрації, поважних причин відсутності на тестуванні незмінними залишаються і пільги при вступі.

"Моє ставлення до пільговиків не змінилось: пільга на право вступу до вищого навчального закладу - це абсурд. Але пільги встановленні чинним законодавство і я не думаю, що в парламенті знайдеться бодай би одна політична сила, яка на передодні парламентських виборів виступить з пропозицією відміни цих пільг", - відмітив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

"Я ще можу позитивно віднестись до медалістів, хоча тут є також дуже багато питань, але я категорично не сприймаю пільги чи преференції тим, хто зайняв перемогу в конкурсі Малої академії наук. Мій багаторічний практичний досвід говорить про те, що у переважній більшості випадків роботи цих переможців пишуться на замовлення, або скачуються із Інтернету. І, як правило, глибоких наукових досягнень там немає", - додав він.

Українська правда. Життя
09.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оля
Все продається...Я писала 3 роки підряд наукові роботи, їздила на область, але от як і в минулому році мені не вистачило всього одного бала, до ІІІ місця, а моя однокласниця, приїхавши з батьками, та з окремою винагородою для жюрі зайняла ІІІ місце....І там було багато людей, які приїхали без презентації, читати не вміють, я мовчу вже й про те щоб розповідати...Видно, що роботи написані і їм же ш за це дають призові місця....Де справедливість????
Ксения
Для Оля: Для Іванна: Замечательно , что участвовали. Я сама участвовала, и хочу вас заверить, что и 1место в области, и 3 место в Киеве досталось мне не легко. Бессонные ночи и нервы. Никому я там не платила, и работу писала сама, со своим преподавателем. Да, на обласной защите были дети с "купленными "работами , уверенные в свою победу , но результаты контрольной все расставили по своим местам.
Коментувати
Леонид
Где результаты МАН в Киеве ? 2011 года-неужели трудно определить кто есть кто ? на защите МАН работ все было видно и слышно. Понятно было кто писал сам, кому написали. Я понимаю так МАН, что это экскурсия для детей в мир науки,где они учатся искать ответы на вопросы.
Максим
Людина яка виграла МАН/олімпіаду повинна без проблем скласти тести на 200 балів, і тим самим безперешкодно вступити в ВУЗ. Пільги - абсурд.
Олексій
І медалістам пільги треба відмінити. З власного досвіду: в нас в класі є дівчина яка особливими досягненнями в навчанні не відзначилась, але її матір класний керівник, тому, звичайно, що її доня йде на медаль. Я проти такого!
Дмитро
За МАН я згоден, а за призове місце на Всеукраїнській олімпіаді пільги треба залишати!
Камілла
ти знаєш, є й ті, хто заради цієї медалі плідно працював, тому відміняти пільги через таких "доньок" нонсенс...хоча пільги й так зовсім не високі... Для Дмитро:
Коментувати
Outbreak
у кого як, шановні, у кого як... і за всіх розписуватися не треба.
Іванна
А толку з того МАН, якщо там наперед вже місця купляні))) Я сама участвувала в обласному МАН і результат, як кажуть на лице)))
Елена
Милая барышня! Да у Вас через слово грамматические ошибки! Какая там МАН, Вам бы ДПА написать! Очень просто обвинять всех в своих проблемах, вместо того, чтобы работать. В нашем классе 7 призеров областного конкурса МАН и 3 победителя. Просто преподаватели нашего лицея умеют учить, а дети - учиться. Все работы написаны самостоятельно, под руководством талантливых учителей.Для Іванна:
Ксения
Для Іванна: Замечательно , что участвовали. Я сама участвовала, и хочу вас заверить, что 3 место в Киеве досталось мне не легко. 4 бессонные ночи и нервы. Никому я там не платила, и работу писала сама, со своим преподавателем.
Коментувати
W
А у нас ці роботи пишуться вчителями безкоштовно. Навіщо цей МАН, олімпіади, конкурси, турніри? Хай би обрали щось одне. Толку від них ніякого, тільки галочки для чиновників: організували, провели тощо. А коли вчителю готувати дітей до такої кількості заходів? Про уроки забути? І чому все примусово, дитина не хоче, але треба! І навпаки, дитина хоче, але не можна, квота! Не дає нам працювати МОНУ своїми безглуздими вказівками. Коли вже будуть прислухатися до вчителів, а не втілювати фантазії кожного нового чинуши, який вважає себе революціонером в освітній галузі не працюючи жодної години у школі.
Сільський директор
А ще роботи МАН пишуть самі вчителі - 2 години до ставки не зайві.
Вера
Для Сільський директор: Вот это то и плохо((( Сын действительно согласен писать самостоятельно работу,ну может с небольшим руководством учителя,Но где гарантия,что другие дети тоже сами все напишут? Жалко просто потраченного времени( оно нужно для той же подготовки к олимпиадам,доп. занятиям ,да и для просто занятий в муз.школе), А еще жаль надежд ребенка,ведь если проигрываешь действительно сильному сопернику не так обидно,а когда все куплено и решено заранее......
Коментувати