У Міносвіти кажуть, що абітурієнти не скаржаться на обшуки

У профільному міністерстві зазначають, що впровадження технологічних перерв під час тестування є вимушеним кроком, а рішення щодо його проведення зумовлене поведінкою самих учасників ЗНО

У Міносвіти кажуть, що абітурієнти не скаржаться на обшуки

Саме так у Міністерстві освіти відреагували на заяву директора Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігора Лікарчука, в якій експерт поставив під сумнів правомірність ідеї чиновників щодо обшуків абітурієнтів під час тестування із застосуванням перерв у роботі над тестом.

У Міністерстві освіти визнають, що одним з нововведень проведення ЗНО стало системне застосування металодетекторів для запобігання випадкам використання абітурієнтами під час роботи над тестом заборонених засобів.

У відомстві запевняють, що такі заходи є вимушеними та обумовлені поведінкою учасників зовнішнього незалежного оцінювання, а також проводяться лише за наявності відповідних підстав.

"На сьогодні в пунктах тестування, за наявності відповідних підстав, проводяться технологічні перерви. Під час такого заходу робота абітурієнтів над тестом припиняється, про що в аудиторному протоколі робиться відповідний запис. Час тривалості технологічної перерви додається до часу, відведеного абітурієнтам для роботи над тестом. Такий захід є вимушеним, а рішення щодо його проведення зумовлене поведінкою самих учасників ЗНО", - повідомляють у Міносвіти.

У відомстві зауважують, що порядок застосування металодетекторів працівниками Державної служби охорони в пунктах тестування цього року унормовано спільним наказом МОН та МВС, яким затверджено Інструкцію з охорони пунктів тестування працівниками ДСО.

"Дії працівника Державної служби охорони (ДСО) спрямовані на підтвердження факту відсутності у абітурієнтів заборонених процедурою тестування засобів. У разі спрацювання металодетектора абітурієнту пропонують показати уміст кишень", - зауважують в МОН.

Також у відомстві зауважують, що поки жодних скарг щодо некоректності або неправомірності дій працівників ДСО в пунктах тестування до Міністерства освіти і науки та Українського центру оцінювання якості освіти не надходило.

"Доречно було б зауважити, що серед усіх питань, які висловлюються абітурієнтами в розділі "Запитаня та відповіді" на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, а також за телефоном інформаційної підтримки, найменше турбує абітурієнтів застосування металодетекторів в пунктах тестування", - зауважили в Міністерстві освіти.

"Якщо говорити про моральний бік цих заходів, то навряд чи відповідає педагогічним канонам ситуація, коли абітурієнт замість того, щоб добре підготуватися, планує в пункті тестування списати. Таким чином порушуються права інших учасників ЗНО, які заздалегідь готувалися до вступу, сподіваючись лише на власні знання: абітурієнт, який отримав свої результати у нечесний спосіб, нарівні з добросовісним вступником братиме участь у конкурсному відборі, вступить на навчання до ВНЗ, стане лікарем або вчителем…Наслідки очевидні, тож доводиться відповідним чином реагувати на виклики сьогодення", - впевнені в освітньому відомстві.

Освіта.ua
14.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Абитуриент
А мне, например, очень мешает металоискатели. я после этого долго мысли собирала не могла сосредоточиться. Отвлекает ужасно((
Катерина
Как по мне, так не мешает этот обход с металлодетектором. Пусть все будет серьезно и честно. А то некоторые думают, что, как на экзамене в школе, учителя пожалеют и не будут смотреть на списывание. Как-никак не школьники все, это точно. Во взрослую жизнь вступаем по взрослым законам. Так что будьте добры... Никто ж к стенке не приставляет и с автоматами не ходит. Вполне нормальная процедура, я считаю.
Set
Работаю в этом году практически на всех сессиях. Дети, в отличии от взрослых, с пониманием относятся к проверкам. В вступительном слове инструктора дважды напоминают от носителях информации, да и при входе напоминаем деткам про мобильные, поэтому всякие круглые глаза и объяснения некоторых школьников о волнении и временной глухоте остальными воспринимается с сарказмом. Но в абсолютным большинстве наши детки абсолютно адекватны и с пониманием относятся к таким нововведениям.
Анна
Нефиг списывать !!!! Почему из-за таких людей остальные нормальные, кто полагается лишь на свои знания, должны страдать? Балл ведь рейтинговый идет! Мудаки!