Абітурієнти не згодні з відповідями на тест ЗНО з англійської мови

Учасники тестування, які складали тест зовнішнього оцінювання з англійської мови переконані, що деякі відповіді на завдання тесту були неоднозначними та містили граматичні помилки

Абітурієнти не згодні з відповідями на тест ЗНО з англійської мови

Про це йдеться в електронному зверненні учасників зовнішнього оцінювання до фахівців Українського центру оцінювання якості освіти, в якому вони висловлюють власну позицію щодо деяких завдань та відповідей на них, що були використані в тесті ЗНО з англійської мови.

"Ми, абітурієнти 2013 року, не згодні із деякими відповідями у тестах з англійської мови. Ми вважаємо, що відповіді були доволі двозначними. Особливо багато запитань у нас виникає стосовно Task 5, адже саме там більшість абітурієнтів допустили помилку", - йдеться у зверненні.

"У варіантах відповідей була виключно рідковживана лексика. Також у тексті зустрічаються граматичні помилки. Ми хочемо звернути вашу увагу на те, що навіть викладачі, переглядаючи завдання, робили помилки", - зазначають автори, звертаючись до представників УЦОЯО.

"Ми просимо вас переглянути відповіді та прийняти відповідні міри. Велике прохання розібратися у цій ситуації, адже, можливо, саме цей Task 5 може зруйнувати долі та мрії багатьох людей. Покажіть, що вам не все одно, що ви дбаєте про нас і про наше майбутнє", - йдеться в електронному зверненні абітурієнтів, яке вже встигли підписати декілька тисяч осіб.

У свою чергу, реагуючи на звернення учасників ЗНО, Українським центром оцінювання якості освіти у понеділок було поширено заяву, в який зазначається, що всі тести зовнішнього незалежного оцінювання в 2013 році були розроблені досвідченими фахівцями, укладені відповідно до програм ЗНО та мають позитивні експертні висновки.

"До розробки тестових завдань були залучені наукові працівники Національної академії педагогічних наук, викладачі вищих навчальних закладів освіти, досвідчені педагоги загальноосвітніх навчальних закладів. Кожне завдання, включене до тестів 2013 року, має позитивні експертні висновки. Усі тестові завдання відібрані із фондів банка тестових завдань", - наголошують в УЦОЯО.

"Правильні відповіді до завдань тестів з хімії, української мови і літератури, іноземних мов ухвалено предметними фаховими комісіями без зауважень до змісту тестових завдань та однозначності відповідей на них", - йдеться у повідомлені центру.

Варто зазначити, що суперечності щодо змісту тесту зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови виникають не вперше. Найбільш гучного розголосу набула ситуація навколо змісту завдань тесту з англійської в 2010 році. Тоді учасники тестування наголошували на невідповідності тесту шкільній програмі.

Для отримання інформації про перебіг ЗНО у 2013 році приєднуйтесь до групи "Абітурієнт 2013" Вконтакте та сторінки Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
11.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Lola
З чого цей сир-бор ? Я не вважаю,що знаю добре англійську,але в тесті зробила лише три помилки і це при тому,що умудрилась одну зробити у першому завданні через неуважність. Не був він такий складний значить.
тетяна
о чем говорить, если в сами задания закрались ошибки? например, задание №4 - blend... ведь правильно - blends!!! это задание взято из другого источника, да и текст о чупа-чупс http://www.articlesphere.com/Article/The-History-Of-Chupa-Chups-Lollipops/235038 :) тексты о зебре и музыкальной группе взяты из теста ТOEFL за 1995год (!) и содержат много редкоупотребляемой лексики. так что говоть об авторских заданиях не приходится - сплошной ПЛАГИАТ! И это составляли лучшие филологи страны? я с них улыбаюсь...
Жужа
Как по мне, тест был несложным, но на 5 задании я посыпалась.Обидно, но, снявши голову, по волосам не плачут...
Лана
Как по мне, задания были не слишком уж сложными(просматривая сборники по подготовке с похожими тестами, ожидала худжего), но все-таки, действительно, возмущает тот факт, что некоторые моменты школьная программа не предусматривает. И уж извините за откровенность, но сдать английский за границей в ВУЗ намного проще, чем в Украине. И да, с моей точки зрения, говорить "где-то ошибся, значит не знаешь языка" — неправильно, потому что спорные моменты есть. Предмет сдают вроде не лингвисты-профессионалы. На то и существует высшее образование, чтобы досконально изучить. Школа не выпускает готовых специалистов.
Настя
Если в тесте две ошибки и в письме нету сомнений ( ну допустим минус 1 балл) можно ли расчитвать на 200?
Банан
І все таки не розумію чого всі так жаліються. Так, в Sugarbabes було декілька спірних відповідей. Але в тому-то і фішка - за допомогою знання правил і перекладу слова відсіяти, припустимо, 2 зовсім неправильні відповіді, а вже спираючись на відчуття мови і розмовну лексику вибрати з тих 2 найправильнішу. І не треба зараз чіплятись за "відчуття мови", якщо хочеш вивчати мову в ВНЗ, знання лише правил і вийнятків не прокатить. Єдине на що можу нарікнути це оцей їхній фразеологізм в кінці "went on", просто не знав що так можна (і думаю я такий не один).
ОЛЕНА
ПЕТИЦIЯ http://www.petitions247.net/
Mary
Скільки балів якщо у мене 19 правильних відповідей?
Natalia
Чего все жалуются?У меня 39/42,и да,ошибки в тексте про Sugarbabes,но признаю то,что попросту не знала.
Оля
Скільки балів якщо у мене 28 правильних відповідей?
ОК
Для Оля: За 2012 год это было 148.5
Коментувати
LastHero
1 Завдання теж має похибку Publishing i edition це синоніми. БАгато знайомих зробили помилку в цьому завданні .
...
Андрій
Шановна пані Анно, я також маю 40/42, єдині дві помилки у 24-25 завданні. Перше визнаю, не знав про sing along, але з другим погодитися ніяк не можу, там discovered зовсім не підходить. І я беру участь у обговорюваннях, підписав петицію, бо вимагаю від УЦОЯО максимальної об’єктивності та кваліфікованості. Навіть міська олімпіада цього року здалася мені легшою, аніж ЗНО. А це неправильно, бо олімпіаду можуть писати не всі, а ЗНО має написати кожен, хто вчився за стандартною програмою. Ніякого "срача" не буде, просто відстоюємо своє право на відповідність завдань рівню знань.
Максим
Анна причём здесь это, есть люди которым дается тяжко английский им надо написать на проходной бал, у тут на бах тебе такие задания!!! действительно!!!! у меня отец был моряком английский знает хорошо ,учитывая что я ему дал английский на проверку, он сам сел и начал делать тест и что написал его на 183 да не поверю, этот человек 20 лет общался с англичанами и жил, и написать на 183 шутите а Чупа-чупс действительно там были моменты не понятны вообще!!! мне отец сказал даже построение было текстов не коректно
Vlad
Для Максим: А по русскому языку сколько балов набрал отец?
Анна
Чупа-чупс был корректен. Проблемы были в Sugarbabes. Просто нужно было ознакомиться со спецификой текста - в любом экзамене по английскому языку ( ДПА, ЗНО, FCE, IELTS) есть свои заковырки. Тут вопрос подготовки, с моей точки зрения.
Максим
причем здесь русский, Влад не втему
Коментувати
Bohdan Tovstyi
в мене майже усі помилки в Sugarbabes лише 1 в Task 6, перше завдання.
Анна
Как же бесит, когда у тебя 40/42, а те, кто английский в принципе наугад писал, теперь еще подвергают ответы министерства обжалованию. Вместо петиций бы лучше к следующему ЗНО готовились, чувствую, этот срач ни о чем никогда не закончится. Ладно еще Sugarbabes, но почему к Чупа-чупсу -то прикопались все! Кстати,насколько мне известно, ответ на апелляции обычно приходит ввиде чистого листа - их не рассматривает никто! Учите английский.
Валерия
Ну почему наше государство говорит об объективности оценивания знаний учащихся и в то же время даёт тесты с заданиями, которых никогда не было ни в школьной программе обучения, ни в программе подготовки к зно. Двусмысленные задания с заведомо неправильными вариантами ответов, завышение планки уровня заданий, и это далеко не весь перечень недоработок специалистов. О какой евроинтеграции может идти речь, если при недостатке специалистов со знанием иностранного языка, нам, абитуриентам, не дают шанса достойно сдать тест по английскому языку?! Это большая политика? Или большая глупость?
Катюшка Усенко
Мене вразило те, що завдання складали викладачі ВНЗ, а розраховані вони на звичайних учнів, абітурієнтів.
Даниил
І до речі питання на засипку, хто може мені відповісти чого там Сhupa Chups means bon-bon це неправильне твердження, чи це було потрібно знати всю історію про цю компанію з додаткової літератури!
Даниил
Я взагалі теж готувався дуже багато важких тестів пройшов, а тут на простих налажав, якщо чесно то на along не знав відчув, що так і буде.Цікаво яка кількість людей так написала. Я взагалі вперше встрів такий прийменик, а саме на тесті 2013 з англійської мови!!!