Влада поступово перекриває кисень тестуванню, - Гриневич

Голова профільного парламентського комітету Лілія Гриневич заявляє, що додаткових коштів, які необхідні для проведення зовнішнього незалежного оцінювання влада виділяти не буде

Влада поступово перекриває кисень тестуванню, - Гриневич

Про це народний депутат написала на своїй сторінці у Facebook, зазначивши, що для проведення ЗНО у 2013 році  не вистачає майже 7 млн грн.

"Ще у квітні я, як голова Комітету звернулася до Кабміну щодо необхідності виділення додаткових коштів для УЦОЯО. Вчора отримала відповідь від Міністерства фінансів, де вони рекомендують перерозподілити "бюджетні призначення між кодами економічної класифікації видатків". Іншими словами додаткових грошей не буде", - наголосила Гриневич.

"Влада поступово перекриває кисень зовнішньому незалежному оцінюванню. Щороку скорочується фінансування. З 2007 року не оновлюється техніка на якій друкуються тести. Зменшується вага результатів ЗНО під час формування вступного рейтингу абітурієнтів", - наголосила політик.

За її словами, таким чином нівелюється ЗНО, як механізм для забезпечення рівного доступу громадян до вищої освіти.

"Цей процес необхідно зупинити. По-перше, маємо чітко прописати роль і значення ЗНО у новому законі про вищу освіту, який цього року має прийняти Верховна Рада України. По-друге, у бюджеті на наступний рік держава має передбачити гроші не лише на існування, а й на розвиток ЗНО", - зазначила голова парламентського комітету з питань науки і освіти.

Як відомо, на проблемах недофінансування зовнішнього оцінювання акцентувала увагу громадськості і директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева. За словами керівника центру в 2013 році для фінансування зовнішнього незалежного оцінювання передбачено на 4 млн грн менше, ніж у попередньому.

У свою чергу, міністр освіти і науки Дмитро Табачник проблем із недофінансуванням ЗНО не бачить.

"Все профінансували у відповідності до бюджету. Усі проблеми вирішуються в оперативному порядку", - зазначив Табачник, відповідаючи на питання щодо недофінансування ЗНО в одному зі своїх інтерв’ю.

Освіта.ua
17.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Шульгина
а потом мы удивляемся, почему самые умные дети стараются поступить где-нибудь, но не в Украине. Да потому что эта тотальная коррупция уже достала, а если еще и ЗНО уберут, будет учиться тот, у кого родителям хватает на взятки. Только почему-то госпожа Гриневич опять об этом говорит, когда уже ничего изменить нельзя. Когда бюджет делили, что ж молчала, что базы не обновляют и 7 млн не хватает? А теперь чего уже шашкой махать
антидот
Точно,ЗЛО от освиты против ЗНО!
Бром
А я так ждав, надіявся і вірив, що прийде час і освітянське зло , яке так щедро хтось для нас відміряв - змете як сніг всепереможне ЗНО...