У абітурієнтів підвищився інтерес до технічних спеціальностей

В Українському центрі оцінювання якості освіти підбили підсумки реєстрації абітурієнтів для участі у ЗНО, цього року дещо підвищився інтерес вступників до тестів з точних наук

У абітурієнтів підвищився інтерес до технічних спеціальностей

"На сьогодні для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні зареєстровано 322 430 осіб, з них близько 25 % - випускники минулих років", - повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева під час прес-конференції, що була присвячена завершенню реєстрації на ЗНО.

Рейтинг предметів, обраних абітурієнтами для проходження ЗНО в 2013 році, у порівнянні з минулим роком дещо змінився.

Традиційно абсолютним лідером за кількістю зареєстрованих учасників тестування є українська мова і література, оскільки результат тесту з цього предмета необхідний усім абітурієнтам для вступу в 2013 році.

Директор УЦОЯО повідомила, що цього року тест з математики випередив тест з історії України.

"На відміну від минулого року, на 2 місці серед обраних абітурієнтами предметів - математика, її обрали 61,2% зареєстрованих, тоді як скласти тести з історії України цьогоріч виявили бажання 60,6 % майбутніх вступників. Крім того, підвищився інтерес майбутніх вступників й до фізики та хімії, натомість зменшився - до географії, біології, всесвітньої історії та російської мови", - зауважила Ірина Зайцева.

Вона також зазначила, що більшість абітурієнтів обрали максимальну кількість предметів для складання тестів. Так, з 4-х навчальних предметів складатимуть тести 65 % учасників, з 3-х предметів - 28 %, з 2-х предметів - 6 %, а з 1-го предмета - 1,1 % осіб.

Традиційно найбільше абітурієнтів зареєструвалося в Донецькій та Дніпропетровській областях та у столиці. Найменша активність зареєстрована у Кіровоградській, Чернівецькій областях та Севастополі.

В Українському центрі оцінювання якості освіти зазначають, що така ситуація є традиційною та пов’язана з кількістю випускників у кожному регіоні.

Освіта.ua
04.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оля
Може причина тому, що на філологічний тепер треба історію або зарубіжну, тому зменшився відсоток зареєстрованих на історію?! Невже це не прозоро?
Ольга Ильницкая
Я учительница биологии, и мне это близко по духу. Интерес к биологии упал, потому. что с этим сертификатом можно у нас поступить в пед-, мед, технологические очень узко, ну психология . Дополните меня, ибо я в замешательстве продолжить. Ну и как можно прожить в нашей стране молодому специалисту на ЭТИ зарплаты? А ему еще жилье надо, детишек рожать и растить. А технические дают возможность укатить за бугор. Страну возрождать надо, вот и все на место станет. . О защите молодых специалистов очень не дурственно говориться в антикризисной проге КП. Советую
антидот
Для Ольга Ильницкая:." А технические дают возможность укатить за бугор",- на это и расчет)).Пока ОНИ там сказки рассказывают о престижности технических специальностей,умная молодежь получит знания и будет их продавать там,где достойно заплатят.Ясно,что это не у нас.
Коментувати
Марія
скажіть будьласка яка кількість зареєстрованих осіб була у минулому році?
Lorik
Для Марія: 324 161
Коментувати