Освітні чиновники не змогли вчасно відреагувати на погодні умови

Ніхто з освітніх чиновників не подбав про безпеку абітурієнтів, які через безвідповідальність посадовців змушені були добиратися до пунктів пробного тестування за надзвичайних погодних умов

Освітні чиновники не змогли вчасно відреагувати на погодні умови

Незважаючи на надзвичайну синоптичну ситуацію, зокрема у столиці, Український центр оцінювання якості освіти, а також Міністерство освіти не змогли надати відповідні рекомендації учасникам пробного ЗНО щодо необхідності відання пунктів пробного тестування під час негоди 23 березня.

Тільки в суботу, після закінчення тестування та заклику прем'єра Миколи Азарова усвідомити складність ситуації, в Міністерстві освіти змушені були визнати надзвичайність погодних умов і оприлюднили заяву міністра освіти, в якій він попросив батьків і учасників тестування не турбуватися через те, що то вони не змогли дістатися до пунктів пробного тестування.

"Оскільки в деяких областях України склалися надзвичайно складні погодні умови, прийнято рішення про те, що учасники, які не мали можливості сьогодні дістатися до пунктів пробного тестування, зможуть скласти пробне ЗНО у додатковий день", - йшлося в повідомленні міністра Табачника, яке було опубліковано в суботу о 15.00.

Зазначимо, що Український центр оцінювання якості освіти, як суб'єкт адміністрування пробного тестування, має повноваження встановлювати терміни проведення пробного ЗНО. Однак у центрі, незважаючи на завчасні попередження державних служб про значне погіршення погодних умов, не змогли заздалегідь надати відповідні роз'яснення щодо необхідності участі абітурієнтів у тестуванні за несприятливої синоптичної ситуації у більшості областей.

Також, незважаючи на несприятливі погодні умови в більшості регіонів країни, усього два регіональні центри оцінювання якості освіти заздалегідь повідомили абітурієнтів своїх областей про умови неучасті у пробному незалежному оцінюванні.

Зокрема, Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти у п'ятницю повідомив абітурієнтів про перенесення дати пробного тестування на всій території Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей.

Також у Вінницькому регіональному центрі оцінювання якості освіти повідомили, що абітурієнти Вінницької, Житомирської та Хмельницької областей, які не зможуть дістатися до пунктів пробного тестування 23 березня, зможуть скласти пробне ЗНО у додатковий день.

В інших регіональних центрах, які обслуговують області, що постраждалі від снігопадів і відчувають значні проблеми пересування громадського транспорту не захотіли змінити строки проведення пробного оцінювання і попередити учасників тестування та їх батьків про умови неучасті у пробному ЗНО.

У суботу вранці, незважаючи очевидний колапс транспортної мережі міста та оголошення надзвичайної ситуації в столиці, Київський регіональний центр оцінювання якості освіти, що обслуговує Київську, Черкаську, Чернігівську області, а також Київ, повідомив, що перенесення дати пробного тестування у столиці не буде. Зміна дати проведення тестування стосувалася тільки пунктів тестування Чернігівської області.

Додаткову інформацію про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання необхідно уточнювати в регіональних центрах оцінювання якості освіти.

Як відомо, пробне ЗНО є одним з елементів підготовки абітурієнтів до зовнішнього оцінювання. Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінювання здійснюється на платній основі.

Освіта.ua
23.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Marta Ivankiv
оце по-нашому, ага. голова не знає шо робить срака. штормове попередження а вони дітей погнали іспити писати. мчсники роздуплилися аж в неділю шо треба когось рятувати. дітей поморозили, гади. і так в усіх державі, все запущено і немає ніокого хто захотів би щось вирішити чи хотя б попробував. шо риги шо опозиція займаються публічними словесними перепалками. від їхніх хат до телеканалів доріжки попрочищали. а давно потрібна систематична робота і нормальний план. жаль, тільки комуняки це розуміють
Софія
Так у них же вихідні дні. Навіщо їм про дітей дбати, це ж думати потрібно, краще влада з опозицією кулаками помахає на публіку. Коли я вчилась, то у школах заняття відміняли при поганих погодних умовах, а зараз чиновникам до цього байдуже.
Виктория Морозова
Поскольку 23 марта утром в КРЦОЯО сообщили, что пробное тестирование перенесено не будет, мой ребенок вынужден был идти пешком с Борщаговки на Севастопольскую площадь, а после тестирования так же пешком назад. Дорога в одну сторону заняла 2,5 часа. Когда он вернулся домой- и него было обморожено лицо и руки, ноги были мокрыми до колен. Теперь вопрос: к чему такие жертвы? Неужели 22 марта вечером нельзя было принять решение о переносе тестирования? Я уверенна, что таких ответственных детей, как мой сын немало, почему они должны приносить в жертву своё здоровье из-за безответственности чиновников? Это возмутительно!!!!!!!!!!!
Вера Б
Для Виктория Морозова: Полностью с Вами согласна,меня еще очень возмутило,что наши дети( они вместе писали пробное) после такой "прогулки" еще и попали не отапливаемый пункт тестирования,где сидеть пришлось одетыми в верхнюю одежду и руки замерзали так,что какие там тесты(((((
Ольга
Вера, вас послушать, то прям блокадный Ленинград получается. Я не поверю, что в Киеве, существуют неотапливаемые школы, где дети сидят в верхней одежде, или вы хотите сказать, что отопление специально отключили на субботу? Виктория Морозова, Ваш сын молодец, умеет трудности преодолевать, а вот вы могли бы о его одежде позаботиться и не отправлять в брючках, которые так промокают. Кстати, мой сын тоже пешком на это пробное тестирование ходил, и я от этого не впадаю в истерику. Правда наверное немного ближе ему было, за 25 минут дошел. Опять же, никто из нашей школы очень далеко от неё пробное тестирование не проходил. То может ваша школа изначально от дома далековато... Наши дети должны понимать, что мир не будет всегда благосклонен к ним, что во взрослой жизни никто их не будет нянчить, как мамы сейчас.
Арина Родионовна
Я не из Киева, но вполне верю, что на пункте тестирования было холодно. У нас на каникулах школы практически не отапливаются, никого не волнует, что учителя в школе, они ведь не люди (а в субботу практически начались каникулы, и явно отопление включили по минимуму, и явно никто не подумал и не предупредил, что будут дети, а добавьте ко всему мороз и ветер). А для Виктории Морозовой - у вас явно хороший и ответственный сын и пусть у него все хорошо сложится.
Коментувати
zoya
Дана ситуація зайвий раз підтверджує непотрібність чиновникам відповідальних абітурієнтів. Про складність погодних умов було відомо, тому повідомлення о 15.00 у суботу (коли тестування йшло з 11.00 ло 14.00) про можливість неприбуття учасників тестування є дуже "вчасним"!!!!!!!!!!!!!!!!!! І цікаво, що було робити тим, хто незважаючи ні на що приїхав на тестування, а назад вже виїхати не зміг? Це кого-небудь цікавило? Не кожен може собі дозволити взяти таксі , і не кожен має власний транспорт. Тому відношення уряду до проблем освіти і абітурієнтів є унікальним!!!!!!!!!! Інакше і сказати не можна!!!!
Ольга
Для zoya: Неужели вы считаете, что такси - это самая большая затрата в выпускном 11м классе. Мне кажется, что для любого родителя выпускника - это просто копейки.
Виктория Морозова
У нас в семье 2 машины, но мы не смогли их сдвинуть с места,потому, что 22 вечером люди побросали свои авто кто где смог, и нашим машинам просто перекрыли выезд. Такси взять было невозможно- никто не хотел ехать. Ребенка своего я люблю так же, как и Вы своего, с одеждой у него всё в порядке . И согласитесь, что 25 мин которые шёл Ваш ребёнок- это в 6 раз меньше того пути, который прошел мой сын в одну сторону. И неужели мой комментарий похож на истерику? Если мы все будем молчать о том, что происходит в обществе- всё так и останется ( в лучшем случае). Я хочу обратить внимание, тех ,кто "рулит" на то, что из этого получается.
Коментувати
Oksana Gusyeva
Людьми тех, кто работает в этом Центре, назвать нельзя:(
crab55
Для Oksana Gusyeva: Так само як і тих, які працюють у міністерстві!!! У них у голові тільки одне - щоб це ще такого придумати, щоб вчителі не мали часу на відпочинок
Коментувати