У проекті Умов прийому до вузів передбачено збільшення мінімального бала ЗНО

У Міністерстві освіти пропонують підвищити прохідний бал сертифіката ЗНО до 140 балів. Зміни торкнуться профільних предметів вищих навчальних закладів

У проекті Умов прийому до вузів передбачено збільшення мінімального бала ЗНО

"До 140 балів ми пропонуємо підняти тільки з профільних предметів, на решту буде достатньо тих самих 124 балів, - каже міністр освіти Дмитро Табачник. - Проте, як і зараз, ми залишаємо вузам право модифікувати прохідний бал. Тобто конкретний вуз може підняти прохідний мінімум з профільного предмету, наприклад, до 150 балів або вище".

За його словами, така зміна в правилах вступу до вузів наступного року допоможе вирішити проблему з великою кількістю абітурієнтів. Очікується, що в 2012 році вступати до університетів будуть близько 350 тисяч абітурієнтів.

Якщо пропозицію міністерства буде враховано в умовах вступу, то близько 30% абітурієнтів доведеться вступати до технікумів та коледжів замість вузів. За словами Табачника, цього року більше 140 балів набрали 72% учасників ЗНО.

"Таким чином ми стимулюємо школярів вчитися, прагнути до кращих результатів. За допомогою цього нововведення ми зможемо спонукати абітурієнтів вступати на робітничі професії, наприклад, слюсар, токар. Їх зараз в країні не вистачає", - говорить міністр.

В університетах підтримують це нововведення. "Нинішній мінімальний бал сертифіката ЗНО занадто низький. Потрібно піднімати планку, тоді в університети будуть йти сильні абітурієнти, відповідно, підвищиться якість кваліфікованих випускників", - вважає президент Національного університету "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА) Сергій Квіт.

Як повідомлялося раніше, проект Умов прийому до вищих навчальних закладів на 2012 рік було оприлюднено на офіційному сайті МОНмолодьспорт. Обговорення триватиме близько двох тижнів.

Сегодня
12.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ЗНО_ЗЛО
Не смогут они ввести это, только из-за того , что наоборот в универах будет НЕдобор!Про какие они там заполненности говорят!Знаете как бы я сделал? дал бы писателям тестов задания из другого предмета. например, он пишет задание к зно по математики - дайте ему украинский язык, если он минимум не наберет, а он не наберет, надо действовать. и еще дать нашей ВРУ написать ЗНО и самому Табаку, вот сколько будет у них средний бал по 5 предметам, столько надо и минимум :)
Хтося
Для жанна математику можно без проблем здать и на 170, а вот украинский ет уже проблема даже на 124
Sharkon
Здесь большинство людей такие наивные:) Неужели вы полагаете, что проходной балл будут поднимать только для того, чтобы одни вундеркинды у них учились? Им хочется просто больше зарабатывать, ведь половина абитуриентов не сдадут на 150 и больше баллов, и родителям придется отстегнуть кругленькую сумму, для того чтобы их чадо училось. От себя: нельзя быть настолько быть помешанными на учебе. Должна быть и личная жизнь. У отличников и медалистов она что, есть? Чересчур много учиться-здоровью вредить. Это уже лишнего напридумывали.
Ірина
Для Анонім: Для Анонім: Для Анонім: А як ти хочеш? Все "на халяву" отримати? Вчитися треба, а не звунувачувати у своєму невігластві міністра. А не можеш вчитися в школі, що тобі робити у ВИШІ? Гуляти та розважатись? - то сиди вдома і не займай місце розумної дитини, яка хоче вчитися!
виктория
а какого числа будет проходить ЗНО по всемирной истории ?
студент-історик
Для виктория: дізнаєшся в лютому-березні.....це питання доволі безглузде було
Коментувати
Евгений
Сдавал тесты в 2008г можно ли с теми сертификатами поступить в этом году,школу закончил в 2002г
Павло
Скажіть будьласка чи дійсні сертифікати з 2011 р. у цьому році наприклад якшо я здавав ЗНО цього року і набрав з усі предметів прохідний тільки не набрав фізики чи можу я цього року здавати лише фізику
я
Для Павло: Ви краще передзвоніть до будь- якого ВНЗ, і взнайте точно. Минулого року таке було можливе, але в зв"язку з тим підвищенням прохідного по профільному(не відомо чи прийняли), краще про це дізнатись у вузі.Але, на мою думку, якщо у Вас вище 140, тоді не хвилюйтесь.
Коментувати
...
слухай ти ботанка 11 класу.... свої думки при собі...
я
Для ...: Ось ця ботанка, як ти пишеш, і поступить, а ти...можеш лишатись при своїй думці, але де ти будеш- побачиш!Не хочеш вчитися- не треба, тільки от чому ви всі ті, які не хочуть вчитися, так хочуть з легкістю поступити до ВНЗ? Це ж не обов"язкова освіта! Там повинні вчитися достойні!
ученица 11 класса
Мне интересно,уважаемый, вы собирались писать тесты на 2 и поступать в ВНЗ?..Считаю,что при таком мышлении с Вас будет достаточно ПТУ...И давайте ВАШИ мысли при себе..так как они глупы, не компетентны, а главное не обоснованы.
ира
Я учюсь очень таки хорошо, но потом начала очень болеть и учоба сєхала, но мне обизательно нужно поступить на бюджет! как ето зделать? помогите пожалуйста как мне здать ЗНО харашо и не завалить! я понемаю что если учить то всьо получетса! но я и так сижу сутками за етими книжками, а у меня мроблемы с серцем и я кода волнуюсь всьо забываю!!!!!! прошу подскажыте куда можно сто процентов поступить!
Коментувати
ученица 11 класса
Правильно,что повышают..долой лентяев и бездельников.140 балов очень легко набрать.математика примитивная, украинский легко...литература только тяжеловато.. если на уроки ходил,хотя бы немного учился написать можно...давайте хотя бы здесь по-честному. И еще,тут многие про книги пишут.у меня лично все книги есть...все новые.а если бы не было по другим бы готовилась...учитесь,а не в интернете на Табачника коментарии пишите.
-
Для ученица 11 класса: +100500
Коментувати
ЕЛЕНА
ЛИЧНО Я СЧИТАЮ, ЧТО ПОДНИМАТЬ С.Б. ДО 140-ЭТО ТУПО.
я
Для ЕЛЕНА: Ведь этот бал по профильному предмету!!! А ты чтохотела идти в ВУЗ и по проф. набрать 124 и сидеть на бюджете? Тогда как ты готовишься, что боишься эти несчастные 140 не набрать? И ничего не тупо! Некоторые ВУЗы уже добрых пару лет , как подняли бал проф предмета 150-160! Так, что ничего страшного, конечно,если учить!
Ірина, вчитель
[А я вважаю, що не тільки з профільних дисциплін, а в усіх сертифікатах має бути не менше 165 балів. І згодна з тими респондентами, які зауважують, що вища освіта не обов'язкова і нічого туди всім пнутися та не давати можливості розумним дітям вчитися.
Коментувати
я
Для Абітуріент 2012, який в шоці з Табака: Вчися, дитино, і поступиш!ЗНО є. дійсно, єдиним некорумпованим засобом вступу розумних дітей до ВНЗ-доведено роками! А прохідний бал давно піднято декілька років тому у всіх престижних ВНЗ країни до 150- 160 балів,і дитина, що вчилася, з легкістю набирає більше за 180 б, а 140 - це єрунда! Якщо хочеш до ВНЗ, а не ПТУ, то ВЧИСЯ!!! Чого ти так боїшся??? Якщо розумний, то обов"язково вступиш!
Олександра
[Я проходила тести по зно у 2010 та 2011 році,і хочу сказати, я вчилася на відмінно, я займалася з репетиторами, і що? Ті хто навчаються добре,відмінно не завжди отримують норму чи прохідний бал. Всі нервують. а ті хто просто просидів і нічого не вчив, чомусь вчиться на бюджеті у вищому закладі!! і нічого - це нормально. А Що? мінімальний прохідний бал отримали, а то і вище,набагато вище і нічого... Підвищення прохідного балу - це просто "тупо"!!! ви хочете підвищити ці бали, це при чому,що не має книжок за новою програмою, а діти вчаться по старим книжках... Це взагалі нормально?? Спочатку зробіть по-людськи програму для навчання, видайте книги, а потім підвищуйте!! Багато в цьому році не сможе вступити до ВУЗу,тільки з-за того що не було надано книги своєчасно!!b]Для я:
я
Я не всё поняла из Вашего комментария( поступили ли Вы, либо просто проходили ЗНО 2010,2011для себя)?... Но говорю по собственному опыту, что те, кто , действительно, учился все года в школе(10 грамот за 10 лет , золотая медаль) и подготовка БЕЗ РЕПЕТИТОРОВ- в итоге поступил!!! Конечно, нервы делают " своё дело", но не настолько, чтобы не набратьэти несчастные 140! Да, можно из-за нервов потерять 5-7 баллов, но не больше, если есть знания!!! Мой сын шёл на Зно,выпив успокоительныеЮ да , было несколько " глупых" ошибок, но написал на 195, так , что не нужно списывать всё на других, да и книги мы покупали по своему усмотрению для подготовки к ЗНО, а основной багаж знаний - это настойчивая и систематическая учёба 10 лет! В общем, учитесь, старайтесь- и у Вас !получится Для Олександра:
оля
Так не все могут пройти на 195! точнее большинство не может! Для я:
Коментувати
Василий 11 класс
Мені здається, що в цій "реформі" є плюси і мінуси. Значний мінус в тому, що буде набагато тяжче, в порівнянні, з минулими роками(кудись поступити)... Багато абітурієнтів відсіються.... Цим Міністерство освіти хоче перевагу абітурієнтів над вільними місцями!
Ибриса
Мда. Правительство готовит быдло. Школьные оценки - это не показатель уровня интеллекта. Многие в школе учились плохо, а в институте отлично овладели своей профессией и сейчас высококачественные специалисты. Пускай ВУЗы решают, какой будет для них проходной бал, а не какие-то министерские крысы, которые и на 124 не написали бы наше ЗНО
Мирослава
Я незрозуміла,хто говорить КНУ-це корупція...?!!!!!!!!!!!!!!!???????????? КНУ-найкращий університет.Корупція завжди була! Але КНУ на 3 місці по рейтингу!!!!!!!Зрозуміло...............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????
Мирослава
Я просто в шоці....Який може бути вищий бал?!Хай залишаеться все так як і було.Бо в Україні,абітуріенти будуть сидіти дома.....Набрати 140 балів-це важко..... Я нерозумію,що Міністер хоче цим сказати.....?!Ми всі не "вундеркінди",у нас не такий рівень підготовки до ЗНО!
жанна
Для Мирослава: Якщо ти така глупа,що не зможеш набрати 140 балів,то навіщо тобі тоді вступати до ВНЗ?Кожна дитина,по-моєму, здаючи ЗНО, старається набрати якомога більше балів, а ти надіялась набрати позорні 124 і пройти на бюджет? Готуйся краще, а не розводь паніку і не пиши дурниць!МІй син підготувався до зно без репетиторів,і відмінно здав ЗНО ,так що все можливо,якщо вчити!
Абытурієнт 2012
Для Мирослава: Извините, но 140 баллов - єто оооочень маленький проходной балл! Я думала, что его минимум до 160 поднимать надо, а то что саміе тупіе кадрі сейчас с IQ -100 хотят быть юристами и менеджерами, это их проблемы. надо реально смотреть на вещи! Моё личное мнение - Раз ты и 140 баллов не можешь набрать, то сам виноват!
Коментувати
Учениця 11 класу
Я так розумію, що прохідний бал хочуть підняти, бо цього року вступників буде набагато менше... Виходить, що більше учнів мають шанс пройти на державне навчання, і менше на платне.... Отже, відбувається просто вимивання грошей, яких не отримають вузи, через малу кількість абітурієнтів, які захочуть вчитися на платному....
студент-історик
Для Учениця 11 класу: Ти зрозуміла що ти сказала?Менше випускників в 2012р,ти мабуть щось курила коли це казала, у вас рік коли найбільше випускників...
Коментувати
мама випускника 2011
ЗНО - це лакмусовий папір ваших знань. А ще - можливість для звичайних, але розумних дітей навчатися у престижних вузах безкоштовно. 140 балів по профільному предмету - це просто смішно. І молодці КНУ, КПІ, Могилянка, що підняли бали до 150-160 балів. У гарних вузах навчвння важке, тому без гарної шкільної бази ви звідти вилетите, аж за вами свисне. Не повинно бути загальної вищої освіти. Тому й у нас так багато безробітних юристів, економістів, політологів. В мій час з мого класу до вузів вступило 10 дітей з 36. І тільки ті, що добре навчалися, та й то не з першого разу. А у нас навіть прибиральницю і продавчиню у супермаркет беруть з вищою освітою. А якість цієї освіти: програмісти, що не можуть написати програму, юристи, що не знають закони, архітектори у яких падають будинки. Якщо хочете вчитися у вузі і маєте мрію кимось...
Студент-історик
Для мама випускника 2011: я згоден щодо Могилянки та КПІ,а ось щодо КНУ мовчіть...гіршої освіти ніхто ніде не бачив..рівень впав.і корупція...
irra
Для Студент-історик: не пиши глупости про КНУ, если только сам там не учился. Говорить можно только о том, с чем столкнулся лично. Все остальное0 ОБС. Дочь заккнчивает КИМО. Поступила в 2008 году , сдав ЗНО. Ниразу не платили, во всяком случае пока. Никто и ничего ни от кого не требует. Все просто отлично. разуме6ентся, есть которые платят( те, которые не учатся), Но ведь такое везде. Про КНУ пишут плохо только те, КТО ЛИБО НЕ СМОГ ТУДА ПОСТУПИТЬ, ЛИБО ПОБОЯЛСЯ. А ТЕПЕРЬ....
студент-історик
Для irra: По-перше: в сестра закінчила КНУ.по-друге багато знайомих.по-третє: сам вступав в КНУ і без хабара не проходив в 2010р!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
Проректор харківського національного університета ім.Каразіна
Це скажіть спасибі ректорам і проректорам,за те що ми попросили підвищити до 140 балів прохідний,щоб ненабирати тупих абітурієнтів.Завдяки цьому будуть вступати розумні на державне замовлення.От бачити,які ми добрі ректора і проректора.Ми ж все таки навіть відмовилися цього року від вступних іспитів-так що корупції при вступі не буде зовсім,і навіть пільговиків обмежили при вступі.Їх тепер стало менше-замість 75% залишилось 25%.Абітурієнти,вам повезло цього року дуже сильно,вступайте в наш вуз,не пожалієте.Нам не жалко держзамовлення,але він чи вона має набрати високі бали з атестата та трьох зно.Все в ваших руках
н
Для Проректор харківського національного університета ім.Каразіна: .То хай дозволять вступати на платне без прохідного 140.
Мирослава
Для Наталя: Я сама поступала в Каразіна. Там навчаються ті в яких не менше 160 балів,а так...... На наступний рік будуть без студентів сидіти..............!!!!ХА_ХА_ХА_ХА
вчитель
Для Мирослава: Будуть сидіти без таких неуків, як ти. У ВНЗ повинні навчатись розумні діти,а не такі нерозумні,як ти! Якраз ЗНО і дає цю можливість для старанних і тих,хто ,дійсно, навчався у школі, а не сидів у комп"ютері з істеричними коментарями! Розумним- до ВНЗ,а ледарям нездібним-деінде,де пройдуть. усе справедливо!
Коментувати
Кет*
БуДЬ-ласка,підкажіть хто знає,як і скільки років діє диплом після 11 класів???,я зараз навчаюсь в коледжі,але нам сказали що й 2 курс-так як і 11 клас здають ЗНО але чи ще якісь будуть тести і крім того ж чи він буде дійсним після вступу...ніхто незнає...адже після здачі ЗНО 2012 я ще буду навчатись 2 роки на молодшого спеціаліста...та ще й плюс до того підняли бали до 140 це вже взагалі...навіть незнаю,що робить..здавать чи ні? підкажіть хтось**
Z
Для Кет*: ЗНО здавай. А чому не спробувати? Що втрачаєш? Якщо погано здаєш, то дальше собі навчаєшся в коледжі, а якщо добре, то можеш поступити до ВНЗ.
Коментувати
c
Лутше бы думали как школы книгами обиспечить!!! А не балы поднимать, на словах все умные!!