Слід ретельно проаналізувати перелік предметів для складання тестів ЗНО, - Д.Табачник

Міністр освіти висловив переконання, що робота з удосконалення концепції ЗНО триватиме. Перелік предметів тестування може поповнитися всесвітньою історією та всесвітньою літературою

Слід ретельно проаналізувати перелік предметів для складання тестів ЗНО, - Д.Табачник

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив Офіційний звіт про проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів у 2011 році.

У традиційній передмові до звіту, міністр освіти і науки Дмитро Табачник висловив власні враження від проведення ЗНО у 2011 році та бачення удосконалення концепції зовнішнього незалежного оцінювання, яке на його переконання триватиме і в 2011/12 навчальному році.

Зокрема, міністр зазначив, що у 2011 році зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників відбулося організовано, на основі чіткого дотримання всіма його учасниками нормативно-правових та процедурних вимог і норм.

Він зазначив, що підтвердженням цього є значне зменшення кількості апеляційних заяв щодо процедури проходження зовнішнього незалежного оцінювання, що розглядаються регламентними комісіями регіональних центрів оцінювання якості освіти, та апеляцій щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання, розгляд яких здійснює апеляційна комісія УЦОЯО.

Одним з факторів стабілізації системи ЗНО, на думку Дмитра Табачника, є надана абітурієнтам можливість самостійно формувати заяви-реєстраційні картки для участі у тестуванні за допомогою мережі Інтернет.

Дмитро Табачник також підкреслив значний трудовий внесок у проведення ЗНО близько 170 тис. педагогічних працівників, які представляли навчальні заклади та установи освіти з усіх регіонів країни.

Крім того, на думку міністра, слід ретельно проаналізувати перелік предметів для складання тестів, максимально враховуючи думки педагогічної спільноти та громадськості.

Зокрема він зазначив, що у своєму виступі на розширеному засіданні колегії МОНмолодьспорт, прем’єр-міністр Микола Азаров запропонував доповнити перелік предметів для складання зовнішнього незалежного оцінювання всесвітньою історією. Що на думку прем’єра, сприятиме підвищенню загальнокультурного рівня молоді, більш ефективному засвоєнню нею світових історико-культурних цінностей, вихованню поваги до власного минулого.

"Саме з цією метою, з точки зору багатьох учителів загальноосвітніх навчальних закладів і викладачів вищої школи, було б доцільно запровадити тестування із всесвітньої літератури", - вважає міністр освіти Дмитро Табачник.

Необхідно зазначити, що наказ МОНмолодьспорт, про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб у 2012 році, передбачає проведення тестування з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, російської мови та однієї з іноземних мов за вибором: англійської, німецької, французької або іспанської.

Освіта.ua
08.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Pisyk
ЯК ОТРИМАТИ РЕЄСТРАЦІЙНУ КАРТКУ НА ЗНО 2013 ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ
Іван
Як можна підготуватись до всесвітньої історії за 5 місяців, якщо немає навіть приблизної програми??? Я впевнений, що це лише спосіб нагріти руки на абітурієнтах. Я не поважаю нікого з чиновників освітньої сфери...ви ламаєте майбутнє молоді...
Ната
В проекте нет ни слова о среднем балле аттестата. Кто-нибудь понял, он будет прибавляться к ЗНО или нет?
Ірина
я взагалі в шоці пан Табачник сам ці всі нововедення нехай і виконує))))
Ваня
тут бы разобраться с тем что есть...
МАМА
От навіщо всесвітня історія, зі своєю б розібратися!
Юля
А навіщо розділяти українську мову і літературу, тоді доведеться здавати чотири предмети.
Володимир
Видимость бурной деятельности)) http://studiorum.in.ua/
Вчитель
Взагалі-то предмета "всесвітня література" в наших школах не існує... Світова, панове!
Ольга
Для Вчитель: Є....Десь 2 роки в нас не "зарубіжна",а "світова"..
Диана
Я в шоке: добавить всемирную (!) историю в ноябре месяце! времени и так ни на что нехватает, атеперь и вовсе..
Коментувати
))))))
А Николай Азаров вместо того чтобы предлагать ещё предметы для тестирования лучше бы сам выучил украинский язык. Йому треба тільки одну мову вивчити .........
irina
а ума разделить украинский язык и литературу и в этом году никому не хватило!!!
андрей
Для irina: ну конечно же на это ума не хватит.....
Студік
Для irina: Справді, це лише додаткове навантаження на абітурієнтів. Зараз мало хто в школі цікавиться українською літературою, то навіщо дітей заставляти читати стільки творів, їм і без цього не легко. Хай літературу здають філологи, навіщо вона математикам, фізикам, хімікам?
рг
Для irina: навіщо?
Коментувати
ukr
табачник вообще охренел!
Студент-історик
Вибачте пане-міністр,але ви представляєте собі як готуватись абітурієнтам до нього?!Історія весь час змінюється, одне діло коли історія своєї держави а там іноземна!!подумайте логікою...дуже багато його завалить..те саме і про літературу сказати можна...
Светлана
Сам себя не похвалишь...