ОПОРА оприлюднить свою позицію щодо прохідного бала ЗНО наступного тижня

Твердження Міносвіти про те, що Громадянська мережа ОПОРА пропонує підвищити прохідний бал сертифіката ЗНО до 162 балів, не відображає офіційну позицію організації

ОПОРА оприлюднить свою позицію щодо прохідного бала ЗНО наступного тижня

Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому на офіційному сайті громадської організації.

Відомо, що пропозиція підвищити прохідний бал для вступу до вузів України до 162-х пролунала 6 вересня цього року під час прес-конференції Львівського осередку ГМ ОПОРА про підсумки вступної кампанії в області.

Це партикулярна позиція активістів, що ґрунтується на досвіді роботи в своїй області, уточнили в ОПОРІ.

Як повідомили в організації, офіційна позиція ГМ ОПОРА щодо граничного бала, з яким вступники можуть взяти участь у конкурсі на зарахування до вузів, буде представлена після оприлюднення проекту Умов прийому на 2012 рік.

Остаточне бачення ОПОРА планує сформувати з урахуванням рекомендацій всіх осередків та партнерів організації.

В Громадянській мережі ОПОРА подякували профільному міністерству за уважне ставлення до регіональних прес-конференцій організації, проте наголосили, що не слід ототожнювати думку конкретного осередку із позицією організації в цілому.

У ОПОРІ підкреслили, що слід послуговуватись лише тією інформацією, що з’являється на офіційному сайті.

Нагадаємо, під час проведення конференції міністр освіти повідомив, що найближчим часом буде оприлюднено проект Умов прийому до вищих навчальних закладів на наступний рік, у яких цілком ймовірно буде передбачена норма про підвищення прохідного бала зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для абітурієнтів у 2012 році.

Також необхідно зазначити, що ідею підвищення прохідного бала сертифіката ЗНО, жорстко розкритикував один з провідних експертів країни в галузі тестування, екс-директор УЦОЯО Ігор Лікарчук, зазначивши при цьому, що поріг у 162 бали за рейтинговою шкалою переступають трохи більше 40% абітурієнтів.

Освіта.ua
08.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Stef
Доброго дня! Я звичайно розумію, що нашу "нещасну" Україну ведуть до Європи і т. д... І я також розумію,що ця вся програма - експеримент. Але не знущайтеся з нещасних абітурієнтів. Вся шкільна програма була скорочена. Випускники закінчують школу на 1 місяць раніше. Я надіюсь,що у наших керівників освіти знайдеться жалість і розуміння щодо цієї ситуації, ну зрозуміло і до випускників цього року!
Никита
Для Ололош: И не говори. Понаделают класснухи себе медалистов и радуются, что в их классе больше чем в другом.
Коментувати
наталка
Чи правда що прохідний бал ЗНО підвищили? На скільки?
мати випускника 2012
Іноді складається враження, що наші можновладці-освітянє роблять усе для того, щоб учні, а в майбутньому громадяни України, були звичайною масою, яка б не замислювалася та якою б можна було керувати так, як їм того бажається. Випускник 2012 року - це учасник глобального есперименту нашої освіти: як можна опановувати програму у неповних 6 років; як опановувати програму без підручників; як за 2 роки пройти програму, розраховану на 3 роки; як за 6,5 місяців засвоїти програму, розраховану на 9 місяців. І усе це лише ті факти, які лежать на поверхні, а скільки ще нюансів!!! Стосовно вчителів можу сказати лише одне: у цій ситуації їм не позаздриш. Хто не працював у цій системі, той може критикувати вчителів і міських, і сільських, але треба вклонитися низенько і подякувати за наших дітей.
Z
Найважливіше на сьогодні - зберегти значимість ЗНО при вступі до ВНЗ. Ніякі обмеження до 162 балів не вплинуть при вступі на результати розумних дітей, вони, обов’язково, здадуть ЗНО по профільних предметах на вищі бали. Чи не містить дискусія про обмеження в балах за ціль приховати інші важливіші проблеми? Загрозу несе бал атестата (часто фальшивий, про що свідчить цьогорічна вступна кампанія) і всілякі намагання введення вступних іспитів.
наталка
повністю з вами згідна
Коментувати
Юрий(выпускник 2012 )
Вам всем так легко говорить , потомучто вы уже прошли через ЗНО , вам просто не понять какого учится в школе зная что каждый день может вё поменятся , нам так ето надоело мы первые кто начали ходить в школу с 6 лет , нам ввели 12-летку тоже первым , потом учебники поступали только к новому году , как нам было учится ? , дальше отменяют 12- летку и программу 3х лет урезают в 2 , как нам всё это усвоить ? Причём данный год короче остальных из-за ЕВРО . Я даже не знаю каким нужно быть человеком чтоб ставить експеременты именно на одних и тех же , я вам скажу одно : Мы за эти 10 лет перетерпели очень много , если хотите издеватся нам нами дальше издевайтесь , кто имеет цель добьётся её , эти 162 балла пугают неучей , Мне б очень хотелось бы чтоб ребёнок Табачника учился бы сейчас в 11классе!
Z
Для Юрий(выпускник 2012 ): Те, що нас не вбиває, робить сильнішими. Все буде добре!!!
Олександр
Для Z: Те, що вас не вбиває, вас калічить...
Z
Для Олександр: Не кажіть так. В нас є дуже багато розумних і талановитих дітей.
Коментувати
Анна
Хоть что говорите, но на бюджет на более-менее нормальные специальности проходят только те, у кого ЗНО на 165 и выше. Всем остальным у кого 150 по ЗНО остаются специальности типа котлы и реакторы или сварка. Кто собирается на правоведение, комп. науки, менеджмент, международн. право и отношения нужно набрать 170 и выше в зависимости от престижности ВУЗа!
Студент-історик
Для Анна: Не тільки право.на історичний факультет 170 і вище по всій державі.на іняз.на філфак.ось!
Олександр
Для Анна: Наводжу приклад. Один мій знайомий, призер Всеукраїнської олімпіади, здав математику і фізику десь біля 200 балів кожен, а українську мову менше ніж на 160. По сумі балів він пройшов на програмування (бюджет), де і буде чудово вчитися і стане елітним програмістом. По новій системі він повинен був би іти в коледж. Де ж логіка?
Z
Для Олександр: Мова йде про162 бали ЗНО по профільному предмету, на програмування українська мова не є профільним предметом.
Коментувати
Студент-історик
хах..співчуваю абітурієнтам..хоча я сам набрав зно в середньому вище 180,але такий прохідний бал це вже занадто.розумію поставити як по 12б шкалі 7б тобто з 150б ось тоді буде нормально,але 162 бали це 8 балів,і цього року багато які вузи взяли абітурінєтів з такими балами на державне...тоді буде масова недостача студентів у вузах....будуть або 80% державників і контракників що не виключає підвищення корупції в університетах,або взагалі одні державники..і що всі іншітхо погано здав зно(нижче 160) повинен йти в коледж?пробачте але це не правильно.в мене однокурсниця здала зно по 150-160 все,але вона перейшла на державну форму навчання за високу успішність!
Тетяна
Шановні! Ніхто не переймається долею дітей з сільської місцевості. Спочатку треба перевірити рівень знань сільських педагогів і що вони можуть навчити наших дітей, а вже потім піднімати прохідний бал ЗНО. Адже більша половина вчителів з сільської місцевості має під 70 років і в слові з трьох букв робить по дві помилки.
Гость
Для Тетяна: А скоро они не смогут вообще до школы дойти! Хвала государству, опустившему учительство до уровня, когда каждый может указывать учителю, что он должен делать за копейки. И не ждите, молодежь в школы не пойдет! Кстати, сейчас в педвузы поступают как раз те, которые не то что на 162, 124 набирают с трудом. Давайте таких продолжать брать в ВУз, но подумайте, кто будет учить ваших внуков! Те кто в слове из трех букв делают 10 ошибок!!!
Маргарита
Для Тетяна: Шановна Тетяно. А звідки у Вас така інформація на рахунок професійної компетентності сільських вчителів??? Ви досліжували це питання ? Проводили моніторинг в сільських школах нашої держави?? Яке право Ви взагалі маєте давати таку характеристику освітянам ??? Чи не здається Вам, що це занадто ???
гість
Для Тетяна: вибачте..але ви зовсім не розумієте про що ви говорите! в сільських школах навіть є набагато краще вчителі чим в міських..! я сам навчався в сільській школі.. повірте тут дают величезний багаж знань.. зараз навчаюсь в свому місті в Національному інституті ЗНО здав чудово.. і доречі займався як ви кажете з "сільськими викладачами"..і чудово здав ЗНО ..просто ніколи не говоріть того чого ви не знаєте... а ті "старі вчителі яким по 70 років" вони інколи дають такий обсяг знань..що не дасть вам жоден...!!
Коментувати
Олександр
Таке враження, що ніхто в цій країні не знає, що таке шкала ЗНО. Вона відносна!!! Кожного року, як би не написали абітурієнти ЗНО, відсоток тих, що наберуть менше 161 бала буде приблизно однаковий. Тому новацію з підвищенням прохідного балу аж до 161 в усі вузи міг запропонувати тільки повний ідіот, який не розуміє, що при такому підході до вузів вступатиме не більше 40% абітурієнтів, незалежно від їхніх знань. Не плутайте абсолютну шкалу оцінок (як в школі) і відносну (ЗНО).
TTT
Для Олександр: Не понимаю, что ужасного в том, что в ВУЗ будет поступать только 40% выпускников? Так происходит во всем мире - ни одна страна не может позволить себе всеобщего высшего образования. Да оно и не нужно всем. Есть потребность в работниках и без высшего образования. Для справки: Примерно 30% выпускников школ США поступают в университеты.
Олександр
Для TTT: Це не означає, що на шляху вступників треба ставити штучні бар'єри. 40% вступників пролітало б, якби ЗНО було тільки з одного предмету. Але в ВУЗ потрібно подати результати з трьох предметів, тому в реалі до вузів проходитиме в крашому випадку не більше 20-30% тих, хто писали ЗНО. Я підкреслюю, не всіх випускників, а саме тих, що писали ЗНО. І якщо, наприклад, половина випускників не захоче поступати до ВНЗ і не піде на тестування, то до вузів потраплять 20-30% від половини, тобото зовсім мізерна кількість. Чи не розумніше регулювати кількість держзамовлення до ВНЗ, замість створювати такий малопрогнозований балаган?
Z
Для Олександр: Краще б поступали тільки чи 40%, чи 20%, але точно б знати, що все це не дарма і після закінчення ВНЗ людина з вищою освітою буде варта достойної роботи. Зараз ще й вводять пенсійну реформу, будуть сидіти ті пенсіонери на насиджених робочих місцях, а молодим, без досвіду роботи, з дипломами на біржу?
Коментувати
Марія
А чи небагато досліджень над нинішніми випускниками?!!!! Щоб зараз бали підвищувати, треба було вчасно підручники друкувати і не заважати дітям вчитися ....
Випускник
Для Марія: Я згоден з Вами тому, що ці так звані дослідження вже просто дістали!!!!!!! Я - випускник і хочу вступити до вузу на бюджетній основі, але з такими жорстокими потребами для вступу, мені прийдеться ходити до репетитора по всіх тіх предметах, які потрібно здавати!!!!!! А порівняно з минулим роком бюджетних місць було майже вдвійчі більше!!! Це просто абсурд!!! P.S. наша система освіти одна з гірших в світі. Такі системи є ще в 4 чи 5 країнах світу, такі як Гондурас та деякі африканські країни... Скажіть будь-ласка ми що такі нікчемні та "тупі"??? Чому ж попри всі зміни наша 12-річна освіта залишаеться початковою??? Це просто принизливо!!!!! вибачте але це ПЗДЦ)))
Коментувати