В Громадянській мережі ОПОРА охарактеризували проблемні питання ЗНО-2011

Спостерігачі акцентували увагу на ключових проблемах, що виникли під час завершення та перегляду результатів зовнішнього незалежного оцінювання

В Громадянській мережі ОПОРА охарактеризували проблемні питання ЗНО-2011

Одним з трьох основних недоліків проведення ЗНО у 2011 році, на думку фахівців ОПОРИ, є зміни змісту програм ЗНО у грудні 2010 року, що призвело до зменшення фактичного часу на підготовку абітурієнтів.

Спостерігачі також зауважили на проблемах із доставкою сертифікатів учасникам тестування, без яких останні не змогли взяти участь у ЗНО та, як результат, у цьогорічній вступній кампанії.

"Зволікання з перевіркою тестових робіт, фактично позбавило права абітурієнтів на оскарження результатів ЗНО шляхом звернення до Апеляційної комісії УЦОЯО", - зазначили представники громадянської мережі.

Вони підкреслили, що останні результати тестування учасники отримали на початку липня, коли вже розпочався прийом документів до вищих навчальних закладів.

"Зважаючи на те, що розгляд апеляцій може тривати до 10 днів, не всі ризикнули скористатися цією можливістю", - зазначили в ОПОРІ.

Спостерігачі також наголосили на більш тривалій перевірці тестових бланків А, що не передбачають відкритих відповідей, у порівнянні з минулорічним досвідом.

В ОПОРІ також повідомили, що у результаті розгляду 3206 апеляцій учасників ЗНО, 79% результатів було залишено без змін, 12% - підвищено, а у 2% випадків результати тестування було знижено.

Слід зазначити, що Міністерством освіти вже затверджено програми ЗНО-2012, у відповідності з якими мають бути розроблені завдання для проведення тестування наступному році.

Конкурсними предметами при вступі до вищих навчальних закладів на основі повної загальної середньої освіти у 2012 році будуть українська мова і література, російська мова, математика, історія України, географія, біологія, фізика, хімія, а також іноземні мови, зокрема англійська, німецька, французька та іспанська.

Як повідомлялося раніше, у зв’язку із проведенням в Україні Європейської першості з футболу, ЗНО-2012 має розпочатися 14 травня та завершитися 7 червня.

Календарний план підготовки та проведення тестування буде затверджений окремим наказом Міністерства освіти.

Освіта.ua
02.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
nezrozumiliy
Є якась підозра,що терміни ЗНО змінилися?Для чого?Від цього Євро 2012 не буде проводитися в Україні?
Студент-історик
Для nezrozumiliy: Нічого не змінилось..ви будете здавати зно з 14 травня по 7 червня.готуйтесь дітки!
Коментувати