ЗНО у 2011 році проведено організовано, - міністр освіти

Дмитро Табачник провів нараду з керівниками регіональних центрів оцінювання якості освіти, під час якої було підбито попередні підсумки зовнішнього незалежного оцінювання

ЗНО у 2011 році проведено організовано, - міністр освіти

У нараді також взяли участь директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева та керівники вищих навчальних закладів.

Міністр освіти і науки зазначив, що ЗНО у 2011 році проведено організовано та в межах запланованих обсягів та термінів.

Стосовно особливостей організації ЗНО у цьому році міністр освіти зазначив: "У тестах із історії України, біології та географії вперше були використані завдання, що передбачають коротку відповідь множинного вибору. Для того, щоб ознайомити майбутніх абітурієнтів із цією формою завдань на сайті УЦОЯО була розміщена відповідна інформація".

Він також нагадав, що у 2011 році абітурієнтам була надана можливість самостійної реєстрації на тестування використовуючи Інтернет, а для осіб, які не мали доступу до мережі було створено мінімально необхідну мережу пунктів реєстрації.

За словами Дмитра Табачника, про правильність такого підходу свідчить зменшення кількості пунктів реєстрації, що дало можливість економії бюджетних коштів, а також зменшення кількості помилок під час реєстрації та можливість оформити реєстраційну заяву у будь-який зручний для абітурієнта час.

Учасники наради зазначили зменшення кількості порушень порядку абітурієнтами під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що на їх думку стало наслідком сталої процедури проведення ЗНО, "жорстких дій" регламентних комісій регіональних центрів та апеляційної комісії Українського центру оцінювання щодо оцінки таких дій.

Також, цього року спостерігалося зменшення кількості апеляцій на результати ЗНО (0,35% від загальної кількості тестувань у 2011 році, порівняно з 0,55% у 2010 році). Такий результат, на думку учасників наради, досягнуто шляхом вдосконалення процедури визначення результатів.

Дмитро Табачник додатково звернув увагу присутніх на необхідності прискорення переходу до формування тестів виключно на основі сертифікованих завдань із банку тестових завдань. Це пов’язано із невдоволенням певної частини абітурієнтів складністю тестів, запропонованих під час першої та другої сесій з української мови та літератури.

Обговорюючи питання упровадження тесту загальної навчальної компетенції (ТЗНК) у системі ЗНО, учасники наради домовилися створити робочу групу для урахування всіх пропозицій та експериментального впровадження такого тестування.

"У цьому році результати тестувань були оприлюднені вчасно. Четвертого липня абітурієнти отримали результати з географії та хімії", - зазначила директор УЦОЯО Ірина Зайцева.

"Ми плануємо підготувати нормативні документи стосовно ЗНО на 2012 рік вже до першого жовтня цього року. Звичайно потрібно змінювати деякі правила, дещо спростити процедуру та порядок проведення тестування", - підкреслила Зайцева.

Також, було зазначено, що в 2012 році результати тестування із ЗНО будуть оголошені до 1 липня.

Як повідомлялося раніше, профільним міністерством вже затверджено програми ЗНО, у відповідності з якими мають бути розроблені завдання для проведення тестування у 2012 році.

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2012 році буде проведено із 14 травня до 7 червня. Вступна кампанія розпочнеться 2 липня.

Освіта.ua
15.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Patricia
ребят, кто-нибудь подал в Могилянку?
TTT
Для Patricia: Я подавала, а что?
НАУКМА  :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Для Patricia: Якщо ДУЖЕ-ДУЖЕ мрієте вступити до Моглиянки (бюджет)чекайте до останнього...У минулому році останній день зарахування на бюджет був задється 10 -го липня.Мені передзвонили з пропозицією принести документи на бюджет вранці 11-го...Але це звичайно ,якщо бали пристойні(за 4 тести сумарно+ атестат приблизно 780) .По першим дням зарахування я не проходив ..У рейтинговому значну роль грала навіть одна десята ..
Коментувати
Евгенія
на мою думку ЗНО взагалі не показує рівень знань!є діти які двох слів зв*язаті не можуть ,а ЗНО написали на 170-180!
Мне всё это надоело
Для Евгенія: Те, що дитина двох слів зв*язати не може , зовсім не говорить про те,що вона знає гірше за балаболку, що вміє добре тріпатися. Повірте, ЗНАЮ про що пишу. Вчився у мене хлопчик - писати не міг, але задачу розв*яже усно. На сьогодні - добрий робітник з ремноту радіоапаратури. Якби мав бажання, то й ЗНО написав би нормально. І не не єдиний , знаний мною, випадок.
Коментувати
87
Леонид ДЕЛО предлагает!!!
Леонід
Потрібно для атестатів зробити таку штуку: 1.Середній бал зно писати в системі конкурс (з 3-ьох редметів). Якщо середній бал атестата вище за середній бал зно на 7 балів,абітурієнт не має права подавати документи до тих пір,доки він непідтвердить його (сер бал атестата). Якщо середній бал атестата менший за середній бал зно (хоча б на тих же 7 балів),то до атестату потрібно додати таку суму,яку не вистачає до середнього балу. Наприклад:атестат-160 балів.Зно укрмова-170.5,математика-175.0,географія-180.5.Середній бал зно 175.3.Значить 175.3-160=15.3 балів.Такий бал потрібно додати до суми всіх балів (атестат+3 предмети+15.3 бали).А за куплений атестат директора школи викликатии до суду.Тоді можливо купувати атестат не будуть.
Олесь
Найбільш вражають абітурієнти з середнім балом атестату близько 180, а ЗНО 125-130.
Іра
Для Леонід: Підтримую)
Коментувати
Паша
блин не могу подать документы через еликтроный вступ .Пишет что я не могу подать больше 3 заявок в один вуз хотя я только в 2 подал что за фигня ???
leox
Чому багато абітурієнтів які мають золоті медалі вкрай низько написали тести ЗНО? Міністерство має проаналізувати школи в яких найбільше таких дутих медалей і зробити висновки в рамках боротьби з очевидним хабарництвом і корупцією.
Zolyshka
Для leox: А як, на твою думку, повинен би написати тест медаліст??)))в яких межах???)))
Юрий
Для Zolyshka: Минимум 190 баллов! Иначе липа, а не аттестат!
Саша
Для Юрий: согласен!
Коментувати
Олена
Зовсім не згодна, бали покрали, таблиці опустили, сесії ЗНО з української мови нерівноцінні, тести з англіїйської мови тупі!!! Правди ніде немає!!!
Леонід
Для Олена: Олена,потрібно все робити однією сесією (УКРМОВА МАТ І Т Д)
Мама
Для Олена: Згодна з Вами, бали КРАЛИ!!!!! І нічого не доведеш! Думаю також і тести "зливали" за гроші!!!
лена
Для Олена: У меня украли балы за сочинение, так нагло, что даже апелляцию без моего участия удовлетворили). Но вернули не всё, а только, то что нельзя никак оправдать, остальное подтасовали. Если мне не хватит этих 5 балов и я не поступлю куда хотела, подам заявление в прокуратуру о мошенничестве, потому что обещанное письмо с копией моего бланка Б так и не пришло.......
Коментувати
Леонід
Не дуже згоден. Результати приходили пізніше,ніж того року,а це могло спричинити те,як казав Ігор Леонідович Лікарчук,витік інформації.І чого,саме цікаво ЗНО буде проходити з 14 травня по 7 червня,а не з 1 по 30 червня (як цього року)?
Іннуша
Для Леонід: У зв"язку з ЄВРО 2012.
Леонід
Для Іннуша: Добре,тоді хай поєднують екзамени з зовнішнім тестуванням.Наприклад,нехай перевідну 200-бальну шкалу зроблять 100-107 балів-це 1 108-115 балів-це 2 і так далі.Потім ці бали нехай приписують до екзамену,і абітурієнт його може не здавати (як це було в 2009 році)
Іннуша
Для Леонід: Ну, це вже до компетенції міністерства))).
Коментувати