Є велике бажання зробити УЦОЯО залежним від МОН, - І.Лікарчук

Екс-директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук застерігає про небезпеку кадрових ротацій в установі та дорікає новому керівництву у відсутності досвіду

Є велике бажання зробити УЦОЯО залежним від МОН, - І.Лікарчук

Зокрема, в інтерв’ю УНІАН Ігор Лікарчук дав оцінку призначенню директором УЦОЯО Ірини Зайцевої та розповів про нові звільнення у центрі.

"Зайцева впродовж останнього часу працювала заступником міністра і займалася питаннями профтехосвіти. Що зробили з профтехосвітою за цей час – відомо всім. Мабуть, якби пані Зайцева вміла і хотіла відстоювати інтереси профтехосвіти чи хоча б вникла у ці проблеми, як це належить заступнику міністра, то, можливо, ситуація була б іншою", - зазначив Ігор Лікарчук.

"Вчора, як мені передали, пані Зайцева заявила, що вона буде наводити порядок в Українському центрі оцінювання якості освіти. Для того, щоб робити такі заяви, потрібно спочатку зрозуміти, що це за структура і як вона працює, а потім вже робити висновок про те, чи потрібно там наводити порядок", - зауважив Лікарчук.

Як повідомив Ігор Лікарчук, напередодні перший заступник міністра освіти Євген Суліма та новий керівник УЦОЯО Ірина Зайцева зустрілись з колективом центру. "Була дуже жорстка розмова з працівниками, які не звикли до такого стилю спілкування. В результаті, заяви про звільнення написали два заступники директора з чотирьох", - зазначив екс-директор УЦОЯО.

"Одна людина вже звільнена. Одного попередили сьогодні, що з ним не бажають працювати. Звільнилася надзвичайно досвідчена людина, яка відповідала за систему безпеки. Звільнилися деякі інші люди", - підкреслив Лікарчук.

"Кожен звільнений працівник – це була певна ланка у цій системі безпеки. І вирвавши хоча б одну з цих ланок, цілісної системи вже не буде. Треба будувати щось нове. А для цього потрібен час і досвід. Немає ні того, ні іншого. Сьогодні у нас 12 січня. За нашим графіком, за три дні потрібно починати друк тестів. У мене щодо цього виникають сумніви", - підкреслив Лікарчук.

При цьому Лікарчук не виключає, що звільнення будуть продовжуватися, що є дуже небезпечним.

"Загроза, що тестові завдання зіллють, існує. А збудувати систему безпеки не так просто", - зазначив він.

"Є велике бажання, а я в цьому вже переконався, зробити УЦОЯО залежним від МОН, а швидше від окремих людей, які там працюють", - резюмував Лікарчук.

Див. також: Повна версія інтерв’ю Ігоря Лікарчука

Освіта.ua
12.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мария
ПОДДЕРЖИВАЮ .БЕЗ денег нашим детям не учиться .. ТАК что зно нада сохранить но возможно доработать если нужно..
маhnf
Если не станет ЗНО готовьте деньги .без них никто туда не попадет..ВСЕ ведь знаете но не хотите в этом себе признаться -родители.. Может и были какието недороботки с зно надо исправить ошибки но НЕ ЗНО УБИРАТЬ.
111-вот они,те, кому ТАБАЧНИК отдаёт страну
"пацаны перед ним пресмыкаються! набрал только 150 балов! хочиться !!когда то !! дешёвые всезнайки которые думают что взяли 200 балов и будут управлять государством на шару. Пускай ваши родаки поднимут задници и зарабатывают бабло."
Франчук
Я за отмену независимого тестирования. И это оправдано жизнью. Мой пример. В 2009 году сын поступал на международные отношения в КНУ но с дебильным тестированием набрал только 150 балов, хотя сам по натуре лидер, все пацаны перед ним пресмыкаються, просят покатать на Лексусе, бегают когда погудеть хочиться за бабками и хотя он их сам пока не заработал но думаю передать когда то фирму ему, а дешёвые всезнайки которые думают что взяли 200 балов и будут управлять государством на шару ошибаються. Пускай ваши родаки поднимут задници и зарабатывают бабло.
Міла
Думала, що гірше, ніж минулого року не буде...вступна кампанія нерви посмикала не на жарт та додала сивого волосся.Та БУВ РЕЗУЛЬТАТ! А в цьому році МОН вирішило піти далі....тримайтеся, шановні абітурієнти та їх батьки!
R
он правду говорит если сейчас повалить всю систему зно То извините меня непонятно что будет.. мне в этом году его cдавать.. Много хотят мало делают ..
л
от якби ще і школу зробити незалежною від мон
Січ
Для л:[ Це точно! А ще якби наше життя в Україні зробити незалежним від дауннецьких регіоналів... ]
Коментувати
Сільський директор
Нам не треба чекати кінця світу - він уже для України настав
S
Читаю все эти новости и каждый раз радуюсь безмерно, что мы уже закончили школу и поступили в институт.
Леся
Для S: А нам поступати наступного року. Що ВОНИ, ЦІ ЖАХИ наші, придумають ще...
Коментувати
KVP
Сучасна система ЗНО має лише один недолік. Цей недолік полягає в одноразовості тестів. При використанні сучасної шпигунської мікротехніки учень може незаслужено одержати високі бали. Боротись з цим можна розвиваючи ЗНО. Необхідно раціонально використовувати комп’ютерні класи, які є в кожній школі. Сучасна техніка дозволяє проводити тематичне оцінювання з різних предметів централізовано, як ЗНО. Раз в місяць учні проходять тестування по тестам розробленим аналогічно ЗНО. Економиться папір – тестування повністю віртуальне, через Internet.
03
Для KVP: У Т О П И Я!
KVP
Основна ідея не одноразовий тест, а система з десятка періодичних тестувань. Зайдіть на любий сайт дистанційної освіти, там це вже реалізовано.
03
Для KVP: Повторяю - для НАШЕЙ страны предлагаемоэ Вами есть НЕВЫПОЛНИМО. На сайты заходить можно, но НЕОБХОДИМО УЧИТЫВАТЬ реалии нашей жизни.
Коментувати