![]() |
Екс-директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук застерігає про небезпеку кадрових ротацій в установі та дорікає новому керівництву у відсутності досвіду |
Є велике бажання зробити УЦОЯО залежним від МОН, - І.Лікарчук
Зокрема, в інтерв’ю УНІАН Ігор Лікарчук дав оцінку призначенню директором УЦОЯО Ірини Зайцевої та розповів про нові звільнення у центрі.
"Зайцева впродовж останнього часу працювала заступником міністра і займалася питаннями профтехосвіти. Що зробили з профтехосвітою за цей час – відомо всім. Мабуть, якби пані Зайцева вміла і хотіла відстоювати інтереси профтехосвіти чи хоча б вникла у ці проблеми, як це належить заступнику міністра, то, можливо, ситуація була б іншою", - зазначив Ігор Лікарчук.
"Вчора, як мені передали, пані Зайцева заявила, що вона буде наводити порядок в Українському центрі оцінювання якості освіти. Для того, щоб робити такі заяви, потрібно спочатку зрозуміти, що це за структура і як вона працює, а потім вже робити висновок про те, чи потрібно там наводити порядок", - зауважив Лікарчук.
Як повідомив Ігор Лікарчук, напередодні перший заступник міністра освіти Євген Суліма та новий керівник УЦОЯО Ірина Зайцева зустрілись з колективом центру. "Була дуже жорстка розмова з працівниками, які не звикли до такого стилю спілкування. В результаті, заяви про звільнення написали два заступники директора з чотирьох", - зазначив екс-директор УЦОЯО.
"Одна людина вже звільнена. Одного попередили сьогодні, що з ним не бажають працювати. Звільнилася надзвичайно досвідчена людина, яка відповідала за систему безпеки. Звільнилися деякі інші люди", - підкреслив Лікарчук.
"Кожен звільнений працівник – це була певна ланка у цій системі безпеки. І вирвавши хоча б одну з цих ланок, цілісної системи вже не буде. Треба будувати щось нове. А для цього потрібен час і досвід. Немає ні того, ні іншого. Сьогодні у нас 12 січня. За нашим графіком, за три дні потрібно починати друк тестів. У мене щодо цього виникають сумніви", - підкреслив Лікарчук.
При цьому Лікарчук не виключає, що звільнення будуть продовжуватися, що є дуже небезпечним.
"Загроза, що тестові завдання зіллють, існує. А збудувати систему безпеки не так просто", - зазначив він.
"Є велике бажання, а я в цьому вже переконався, зробити УЦОЯО залежним від МОН, а швидше від окремих людей, які там працюють", - резюмував Лікарчук.
Див. також: Повна версія інтерв’ю Ігоря Лікарчука
Освіта.ua
12.01.2011