ЗНО-2021: розрахунок бала з української мови

Тестовий бал ЗНО з української мови обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту

ЗНО-2021: розрахунок бала з української мови

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 74 бали). На другому етапі на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вишів України.

Результати виконання всіх завдань тесту буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з української мови (на бажання випускника) та під час прийому до закладів вищої освіти як конкурсний предмет «Українська мова» залежно від спеціальності, що визначено Умовами прийому до закладів вищої освіти.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді – до кожного із завдань подано чотири або п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 34 завдання цієї форми (№1–28, №34–39), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.

Завдання на встановлення відповідності – до кожного завдання подано інформацію, позначену цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Щоб виконати завдання, необхідно встановити відповідність інформації, позначеної цифрами та буквами (утворити «логічні пари»). Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання правильно зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

До тесту з української мови включено 5 завдань цієї форми (№29–33), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів – за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; 0 балів, якщо не вказано жодної правильної «логічної пари» або відповіді на завдання не надано.

Завдання з розгорнутою відповіддю (№40) – завдання цієї форми передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного аргументативного висловлення на дискусійну тему в бланку відповідей Б.

Завдання з розгорнутою відповіддю (власне висловлення) оцінюється від 0 до 20 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:

До уваги учасників тестування! Роботу, що не відповідає темі власного висловлення, буде оцінено в 0 балів. Роботу обсягом до 100 слів буде оцінено в 0 балів.

Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови, – 74.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюється Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше 25 червня 2021 року. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з української мови.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з української мови. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

Варто зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років буде неточним. Рейтинговий бал може суттєво відрізнятися враховуючи різні рівні тестів та різні фактичні результати виконання тесту учасниками тестування. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитись за наступним посиланням.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ БАЛ ДПА

У 2021 році результат виконання тесту ЗНО з української мови буде зарахований як державна підсумкова атестація з української мови (на бажання учасника).

Максимальна кількість тестових балів, що може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання, дорівнює 74 балам.

Таблиця переведення тестових балів в оцінку за шкалою 1–12 балів також публікується після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з української мови та літератури не пізніше 25 червня 2021 року.

ОРІЄНТОВНИЙ РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА ШКАЛОЮ 2020 РОКУ

Для отримання орієнтовного значення власного бала за шкалою 112 балів уведіть свій тестовий бал за завдання тільки з української мови в поле нижче (максимум 74 бали, у тому числі бали за власне висловлення):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

 

Освіта.ua
01.06.2021

Популярні новини
Опубліковані відповіді на тест ЗНО з географії Опубліковані відповіді на завдання тесту ЗНО з географії, що був проведений у вівторок
Відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з географії Правильні відповіді на завдання тесту з географії будуть оголошені 16 червня
ЗНО з географії: напередодні тестування 15 червня основна сесія ЗНО завершиться проведенням тестування з географії
Опубліковані відповіді на тест ЗНО з біології Опубліковані відповіді на завдання тесту ЗНО з біології, що був проведений у четвер
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Бодя
17 правельних відповідей з Української мови, допоможіть будьласка, Я склав Українську мову?
Драгоіров Вадим
Писав тільки українську мову, 39 тестових, без вв, скільки це приблизно? А якщо 49, це скільки?
Владислав
41 правильно це скільки приблизно?допоможіть будь ласка.а то не можу зрозуміти
Оксана
Для Владислав: що складав, тільки мову чи мову та літературу? Дивись у шкалі балів за 3020 рік. Не нервуй, у тебе гарний буде бал
Коментувати
вікторія
якщо 38 тестових завдань із 63 з української мови та літератури правильно, скільки це приблизно балів?
Дмитро
Виконав правильно 27 завдань, скільки це приблизно балів? Десь є взагалі таблиця розрахунку балів?
Артем
Здавав саму мову набрав 24 без власного висловлювання, як думаєте склав?
Ніколай
Для Артем: так
Артем
Так склав чи ні так не склав?
Саня
Сдал
Коментувати
Karina
47 правильных из 54 тестов, сочинение по структуре, все 6 пунктов, балов 10-15 думаю будет. Сколько примерно по 200 бальной?
Андрій
Для Karina: 185 в районі
Коментувати
Lessia
Якщо написала 55 правельниих відповідей з усіх тестів Приблизно скільки балі отримаю ?
Андрій
Для Lessia: судячи з "правельних", ти брешеш
Коментувати
Lessia
Добрий вечір Якщо 55 правильних відповідей з 91 тестів це скільки приблизно балів ?
Даниил
32 правильных из 63 плюс ещё текст 200 слов, ну там я не думаю что все 20 балов дадут . Это сколько?
sasha30030
Для Даниил: 140 без текста
Andriy Yezhov
если транспонировать через предложенный выше "ориентировочный расчет в 12-балльной шкале" и, если учесть, что очень примерный и приблизительный проходной балл будет 15-16 ответов (тоже транспонирование через прошлый год), то 150 баллов зно наберут примерно 45 тестовых баллов (включая текст). а значит 32 без текста составят примерно 130-135 баллов. где то так...
Коментувати
Гість
Доброго дня, чому за 2021 рік відсутній орієнтовний розрахунок балів за шкалою 100-200?
Глеб
Для Гість: я думаю, потому что украинский язык в этом году первый раз пишут отдельно. Поэтому примерного калькулятора нет
Коментувати
Петя Бл
**** уже 2021 год. Вы не нормальные? * не официальные сайты не показывают баллы зно, а вы * до сих пор не исправляете калькулятор. Хочу узнать сколько балл из 200 *
Коля
Для Петя Бл: ти так не гарячкуй, а почитай всю статтю, а не лише її закінчення. Тоді тобі стане зрозумілим, чому калькулятор за 2020 рік.
Коментувати