Завдання та відповіді тесту ЗНО з біології 2016 року

Правильні відповіді на завдання тесту зовнішнього незалежного оцінювання з біології

Завдання та відповіді тесту ЗНО з біології 2016 року

Освіта.ua
13.06.2016

Популярні новини
НМТ 2023: алгоритм роботи з мультитестом в аудиторії Як працювати з онлайновим сервісом тестування під час проходження національного мультитесту
Для учасників НМТ створили відеоінструкцію Відеоінструкція допоможе ознайомитися з інтерфейсом онлайнової тестової платформи
Учасникам НМТ повідомлено про день та місце тестування Учасники основної сесії НМТ отримали можливість завантажити запрошення на тестування
Робота з тестовою комп'ютерною програмою на НМТ Учасник виконуватиме роботу на комп'ютері, в якому встановлена тестова програма
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
алоош
лжпрптроиод гплдл трнощшжпоєошщхр гпршоо ргглпн по57иггеи нцги к5вп е пке пана
Іван
Які предмети треба здавати на факультет лісового господарства
Ірина
Не розумію, чому ті, хто невгадав модрину подивилися в інтернеті відповідь на свою користь і вимагают незараху цього питання. Це не зовсім чесно по відношенню до інших. Адже питання було цілком логічне. Так само можна подавати апеляцію на питання про наявність клоаки(у різних підручниках по-різному написано), про канарок в задачі(багато ж хто помилилися, задача не проста була), про мембрану і т.д. Але усі чомусь вхопилися зубами за ці кедри з модринами, немов одне питання зіграє величезну роль. Спочатку усі були невзахваті с останніх завдань, а коли дізнались, що тільки про Венецію невгадали, то почали бунт.
Настя
Лично у меня возник куда больший вопрос задача про скрещивание собак, я долго не могла понять, условие: 2й собаковод: безшерсті собаки завжди гетерозиготні. дело в том гомозиготные тоже рождаются, но они погибают. Так каких собак имели ввиду, только живых, неточность в формулировки ответов, меня запутало.
Н.И.
Для Настя: стор. 205 підручника Віхренко: біологія 10-11.(2000 рік). це основний піідручник для підготовки до ЗНО, по ньому займались школи по старій програмі, всі малюнки, приклади, тексти беруться з нього. мова йде про летальні гени, домінантні чи рецесивні (РР) (рр), які ведуть до загибелі особин. тому розщеплення 2:1. це стандартний матеріал з генетики, який ти маєш на уроці вивчити.
Настя
2й собаковод: безшерсті собаки завжди гетерозиготні. это ведь не так, рождаются гомозиготные, но они погибают, что собственно утверждается 3м собаководом.
Коментувати
Оксана
Можливо, в більшості джерелах написано, що Венеція побудована на палях з модрини, але факт, що кедр також стійкий до гниття. А знати особливості побудови Венеції абітурієнтам України, які здають ЗНО з біології 2016-го року потрібно не було. Отже, зважаючи на це, просимо перевірити правильність 18 завдання ЗНО з біології 2016-го року, а також вимагаємо зарахувати бали учасникам, які вибрали один з двох варіантів відповідей (кедр або модрина).
Н.И.
Для Оксана:Київска Русь продавала модрину за кордон, яка дуже цінувалась через стійкість до гниття. петро 1 у відвойованих болотах також на сваях з модрини та кістках кріпаків побудував Петербург. Дуже гарне питання, браво, серед списаних з минулих років приємно , що людина, що склала тест, знає історію своєї держави, вийшла за рамки убогості підручника. це - зно, і питання повинні виявляти ерудицію майбутніх лікарів, практичне використання отриманих знань. гарне питання серед інших. більше б таких. в 2016 році зно з біології було найлегшим та найпримітивнішим. шановні учні, як ще спростити матеріал, щоб ви хоть щось знали та відповіли? а вчитись, просто вчитись не пробували?
T
Нічого-нічого. Ваших дітей завтра запитають про гробниці Тутанхамона, а післязавтра про матеріал для скрипок. Та не показує це питання рівня біологічних знань
Коментувати
Богдан
Народ щоб ви там не писали! Я знаю лише одне що питання про Венецію було лишнім так як після ЗНО я годину пролазив в інтернеті і не знайшов ніодної правильної відповіді а так я довольний цим ЗНО комусь помогло везіння комусь знання а мені байдуже так як я вчусь ще в медичному коледжі і дуже далекий від клітинної біології но я радий що було багато питань з анатомії і медицини
Артур
Обращаюсь к УЦОЯО, прошу засчитать всем или не засчитать совсем вопрос про лиственницу, так как данный вопрос не имеет биологического смысла и не отражает глубокие знания биологии ученика, а также является чисто фактическим. Даже дети принимавшие участие в 4 этапе олимпиады по биологии дали неверный ответ.
ірина
Я цілком не погоджуюся із задачею про канарок , які зчеплені з Х хромосомою......там не може бути 0% тому що умова звучить чітко .....відповідь НЕПРАВИЛЬНА прошу ще раз переглянути це завдання!!!....
Алла
Для ірина: все там правильно. Тому що, у курей не так як у людей. І самець птахів матиме набір ХХ, а самка ХУ.
МАМА
Нажаль, питання гетерогаметності птахів (і т.д.) я не знайшла в програмі середньої освіти, і навіть в програмі вступних іспитів. Інформацію вже прицільно знайшла в посібнику по генетиці, оскільки це питання дійсно "зачіпило". Мабуть, для здачі ЗНО тепер необхідно готуватись не тільки з репетиторами, а й по всім можливим посібникам. А, отже, середньостатистичний учень, який не зможе оплатити додаткове навчання, не буде мати змоги здати ЗНО і поступити в омріяний ВУЗ. Тому в нашій країні все менше лікарів та педагогів "від Бога".
Коментувати
лана
Ответ- кедр должны засчитать как правильный,потомучто кедр тоЖЕ ИСПОЛЬЗОВАЛИ ДЛЯ СТРОИТЕЛЬСТВА
Алла
Для лана: Де ви бачили кедр у Венеції. Щоб побудувати Венецію - скільки потрібно було експортувати кедру із тайги? Це місто було б просто золоте.
Коментувати
Телли
Звертаюсь до УЦОЯО, прошу зарахувати усім або не зараховувати зовсім завдання про модрину, на палях якої стоять будинки італійського міста Венеції!!! Очікую на вашу відповідь!!!
Анастасія
Звертаюсь до УЦОЯО, прошу зарахувати усім або не зараховувати зовсім завдання про модрину, на палях якої стоять будинки італійського міста Венеції!!! Очікую на вашу відповідь!!!
таня
Звертаюсь до УЦОЯО, прошу зарахувати усім або не зараховувати зовсім останнє завдання про клоаку.
Анастасія
Для таня: Клоака у коали є тільки в ембріогенезі, так само, як і в людини
Коментувати
Максим
питаня про клоаку спірне такою про венецію !!прошу зарахувати або не зараховати бали за ці завдання!!
Анжеліка
Для Максим: клоака у коали є тільки в зародку, так само, як і в людини!
Коментувати
Тетяна
Звертаюсь до УЦОЯО, прошу зарахувати усім або не зараховувати зовсім завдання про модрину, на палях якої стоять будинки італійського міста Венеції! Вважаю, що це питання некоректне (йдеться про властивості окремо взятої деревини!!!) і аж ніяк не освітнє. Доречним воно було б, можливо, у вікторинах, кросвордах тощо.
Анна
Для Тетяна: Я з Вами цілком погоджуюсь
Коментувати
Кандидат біологічних наук, вчитель, репетитор
Цікаво, чому всіх так зачепила модрина (про сваї модрини та Венецію написано одразу у двох рекомендованих підручниках - Мусієнко і Морозюк), але нікого не хвилюють питання щодо синапсів (у підручнику Межжеріна на ст. 199 написано про білки та вуглеводи). Звісно, біологи розуміють, що рецептори - це білки або глікопротеїни, але ж це дітей могло і заплутати (згадаймо ще й сигнальну функцію глікокаліксу). Також цікаве питання про сироватку проти дифтерії. Адже правильною була б відповідь - дифтерійний токсин. І можна сперечатися в цьому питанні тим, хто написав про кров хворої людини. А клоака у коали - це просто неперевершено, адже шкільна програма каже, що її у сумчастих немає, а університетські підручники - що вона є, хоч і недорозвинена. Тому запитати про її наявність у дитини, яка знала більше, майже те саме, що запитати, чи є у людини апендикс. Ось такі справи)
AC
Для Кандидат біологічних наук, вчитель, репетитор: 1. в задании про синапс чётко описана молекула рецептор. несмотря на то, что все мембранные белки являются гликопродеидами, в дихотомии белок/углевод, рецепторная функция присуща явно только белкам 2. токсин, который вводится для иммунизации, - это и есть вакцина 3. про клоаку https://www.quora.com/Do-marsupials-have-a-cloaca
Кандидат біологічних наук, вчитель, репетитор
Для AC: Ми вже консультувалися між собою (близько 10 педагогів і науковців). Я пишу не стільки з точки зору глибокої науки, а з точки зору можливих відповідей дітей з різним рівнем підготовки. І всі ми зійшлися на думці, що питання не зовсім чітко сформульовані. Для дітей не завжди є легким вирізнити "дихотомію білки/вуглеводи". Окрім того, у цьому питанні неправильна відповідь "вуглеводи" одразу тягне за собою неправильну відповідь "моносахариди". 2) у деяких підручниках для шкіл написано, що вакцина - це ослаблена або вбита культура мікроорганізмів, що могло дітей заплутати. Це біолог знає, що кров хворого викличе широку імунну реакцію. 3) як зауважила одна колега, у підручнику "Теріологія" М. Ільєнка на с. 58 у двох місцях вказано, що у сумчастих є недорозвинена клоака. Тут більше питання, що по кожному класу по 3-5 підручників + є діти-олімпіадники з більш високим рівнем знань.
AC
На жаль, якщо дотримати умови 1) матеріал відповідає шкільній програмі, 2) відповідає програмі ЗНО, 3) викладено у всіх основних шкільних підручниках, 4) у підручниках викладено правильно з точки зору сучасної науки, то спитати в ЗНО буде практично нема про що. це я як автор завдань ЗНО кажу * вуглеводи не можуть бути рецепторними молекулами аж ніяк. це більш неточна відповідь, ніж білки які насправді глікопротеїни. бо критична для виконання функції є саме білкова частина, і діти з високим рівнем підготовки повинні давати правильну відповідь. як було - побачимо, коли оприлюднять психометрію * наведене Вами визначення вакцини геть не протиречить умові завдання, все одно відповідь "вакцина" правильна * в університетських підручниках, на жаль, теж є неточності та помилки А от, завдання про дихання, до якого ні у кого немає претензій, взагалі не має правильної відповіді, але шкільний підручник дає саме такий варіант і за логікою біології правдоподібною є єдина відповідь
Коментувати
Ольга
Питання про будинки Венеції некоректне та не може використовуватись для оцінки знань з біології.
Справедливость
А я считаю, что те, кто ответил правильно - модрына, скорее всего угадали и именно поэтому этот вопрос совсем не показывает уровень знаний. Вот какая там логика? Кедр тоже вполне водостойкое дерево. Из корабельной сосны делали как вы догадались корабли. А предлог типа что в Италии мало сосен тоже не прокатывает ибо эту модрыну завозили вообще из Перми(Российская Империя) из Сибири. И вообще, большая часть этих деревянных свай там из дуба. Так что я присоединяюсь к товарищам, которые за то, что б засчитать этот вопрос про Винецию всем.
довольный
Просто обломитесь! Вам не повезло. А отменять вопрос из-за того,что кто-то не знал -глупо,ибо тест для этого и существует,что бы проверять знания.
Снежанв
Для довольный: правильно!!!! Каждый отвечал своё
Коментувати
Тетяна
Я вчителька, хочу побачити завдання з біології ЗНО 2016
Алина Бутова
Обращаюсь к УЦОЯО, прошу засчитать всем или не засчитать совсем вопрос про лиственницу, так как данный вопрос не имеет биологического смысла и не отражает глубокие знания биологии ученика, а также является чисто фактическим. Даже дети принимавшие участие в 4 этапе олимпиады по биологии дали неверный ответ.