УЦОЯО погоджується з моделлю НМТ за схемою 2+1

УЦОЯО повністю погоджується з презентованою МОН моделлю національного мультитесту

УЦОЯО погоджується з моделлю НМТ за схемою 2+1

Український центр оцінювання якості освіти повністю погоджується з презентованою моделлю національного мультитесту, що була представлена Міністерством освіти і науки.

Про це під час онлайн-спілкування з учасниками НМТ сказала заступниця директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко, презентуючи особливості предметів НМТ, які є складовими мультитесту.

За її словами, зазначена модель проведення НМТ була скомунікована на основі різних думок представників батьківської та освітянської спільноти.

«Це та модель, яка була узгоджена із комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки, та інновацій, це та модель, яку пропонувало Міністерство освіти і науки, з якою повністю погоджується Український центр оцінювання якості освіти. І вона, власне, була скомунікована на основі різних думок представників батьківської та освітянської спільноти. Водночас, як наразі відомо, можливі зміни», – наголосила заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти.
Як відомо, Міністерством освіти і науки разом з Українським центром оцінювання якості освіти 20 січня була презентована модель проведення національного мультипредметного тесту, за результатами якого відбуватиметься конкурсний відбір вступників.

Модель передбачає включення до структури тесту двох обов’язкових предметів – української мови й математики, а також одного предмета на вибір учасника.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
08.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
miya
чому немає вибору між математикою та історією????навіщо,до прикладу,філологам математика???
Вчитель вчителів
Як викладач післядипломної освіти кажу. Математику складати варто, наші вчителі математики погано її викладають, про що доречі є щорічні опубліковані звіти. Давно було пора ляснути по моцним дупам таких панянок та панів, як ота вчителька, що в коментарях бідкалася. Вони гадають, що критерії STEM-виховання в НУШ не для них писані, не змінюють підручники роками і пропагують ставлення до математики не як до основи для аналітичного та абстрактного розвитку мислення, а як до непотребу. Тепер їй доведеться працювати і не халтурити або директор школи за показники видере. Най. Щодо дітей – поговоріть чесно з дитиною, най напише пробне. Якщо дійсно не готова, дайте їй рік на вступ. Наразі психологічний стан дітей важливіший за освіту.
Фітільов
Українська мова , історія України та предмет на вибір , чому не було такого варіанту під час голосування!? Я вважаю цей варіант найкращим .
Andrii
Деструктивні сили політизують питання НМТ. Так історія повинна бути обов’язкова, але це повинно бути планово та прогнозовано. Діти повинні отримати змогу навчатися за партами. Тількі після того можна ускладнювати НМТ/ЗНО. Зараз зробити історію обовязковою, це не вирішить жодного питання, але поставить хрест на мріях дітей, які на протязі років готувалися здавати зовсім інші предмети!
Олексій Олександрович
Підла надумана підміна істини. І правди ніхто не хоче чути. Бабак, як голова освітнього комітету ВР влаштував популізм, схилив Шкарлета до "зрадницького" рішення у січні, а тепер звинувачють у всьому партію ЄС. МОН Шкарлета і комітет Бабака винні в тому, що своєчасно не провели належну роботу з підготовкою до НМТ, а займались популізмом. В першу чергу потрібно ставити питання до них, до чого вони довели українську освіту!?
Петро Сергійович
Манкурти і зрадники. Після війни роботи буде немало, внутрішній ворого небезпечніший.
111
Невже не можна було запропонувати такий варіант дітям (у В Е Р Е С Н І !!!) 1.Укр.мова обов,язковий; 2. Математика або історія - обов,язковий, але на вибір, один із двох; 3. Предмет на вибір із списку.
Юлія
А дпа для 11 класів скасовано?Буде тільки НМТ для вступників? І якщо я навчаюсь в коледжі після 9 класу мені обов’язково здавати НМТ?
Учитель
Я учитель математики. Завжди у загальноосвітній школі математику могли скласти успішно приблизно 30 відсотків учнів. Звідси математика - наука для обраних, а не для загалу, принаймі при такій програмі. Давайте будемо об’єктивними і чесними хоча б перед собою: ми всі колись були учнями. Рідна мова і історія України - це основа держави Україна, запорука нашого майбутнього. Ось два обов’язкових предмети ЗНО. Залиште математику для розумової еліти на вибір. Але це завтра, а зараз врахуймо інтереси дітей. Чому депутати так раптом стали перейматися ЗНО? Роботи у них мало ? В Україні війна... А в українській освіті безліч важливіших проблем. Питання НМТ і правил вступу до ВНЗ мало бути вирішеним у грудні, а не у травні. За що у МО гроші отримують? Не морочіть голови дітям і батькам
Для Учитель:
А хто Вам сказав, що оті 30%, які не можуть скласти математику навіть на 4 бали із 32, повинні навчатися в університетах?
Коментувати
Катя
Чому ви не думаєте про дітей?! Ми давно почали готуватись, в кінці січня ви визначились з предметами, і кожен обрав те що йому потрібно і я знаю багатьох людей які обрали англійську мову третім предметом і відмінили репетиторів з історії. Це дуже нечесно з вашої сторони за 3 місяці до екзаменів змінювати модель проведення НМТ! Діти не встигнуть підготувати предмети які вони не планували здавати. Комусь це може спортити середній бал для вступу! Якщо ви згадали про історію України то потрібно було її робити обов’язковим предметом одразу, а не за декілька місяців до екзамену.
Ahmed
Для Катя: Підтримую вас повністю. Ми ходимо до репетитора з біології. І ми точно не хочемо ще додатковий предмет або відміни біології, на яку ми вже витратили немало часу. Чим вони займалися в тому міністерстві до цього часу?! Ці питання давно вже мали бути вирішені.
Коментувати
Михайло
Хто керує освітою? Бабаки І шкарлети, яким до лампочко наша історія. Ото ж ця війна буде не остання поки вони виставляють норми нашої освіти. Сьогоднішня війна так і не привела до їхнього прозріння! Дуже шкода.
Роман
Для Михайло: Про це треба говорити на початку навчального року а не за 3 місяці до тесту!
Оленка
Михайло, не приплітайте політику до вступних іспитів дітей. Міносвіти робило опитування серед батьків і дітей. І прийняло іхню думку! Наші діти маютьтправо вибору під час війни, коли сидять по підвалах і без світла
Ahmed
Хто вам заборонив обрати історію? З предметів на вибір і так швидше за все оберуть її як предмет на вибір, бо вона більш легка, ніж решта. А іншим вступникам потрібна біологія, наприклад, для вступу в медуніверситет. В чому проблема?
Коментувати
Петлюра
Все вирішує парламент, тому всі ці пробабаковські заяви до одного місця. Учимо історію, бо може бути пізно. Популізм закінчився. Слава Україні!
Оленка
Для Петлюра: що може бути пізно? Мова про вступ в умовах війни!. Діти і так її учать!! Відчепіться від дітей! І не міняйте нічого!! Після війни вимахуйтесь!!
Правда
Для Петлюра: Погоджуюсь, що історія повинна бути обов’язковою, але не за три місяці до НМТ. Зрештою, її можна вибрати як додатковий. Не робіть паніки. Зверніть увагу, що нацбільше відсотків абітурієнтів вибрала саме її. Тож не каламутьте воду. На наступний рік пишіть-дзвоніть, щоб замість математики обов’язковою була історія.
Оксана
За історію України,як обов’язковий предмет,подали проєкт МОН ще в жовтні,тому не треба рахувати чотири місяці ,а від жовтня треба було вчити,бо минолого року теж дали обов’язкови історію України,обгрунтрвував сам МОН що це необхідний прелме і національно важливий,а зараз перестрашились що історію України будуть вчити!!!
Коментувати
Якось так
Та невже! А було колись рішення чи позиція МОН з якою повністю не погоджувався УЦОЯО? Ось так, публічно, як зараз погоджується. Питання, як на мене риторичне, бо Український центр оцінювання якості освіти є бюджетною установою, що належить до сфери управління МОН.
Учениця
Українська мова, математика та однин предмет на вибір учня - найкраще рішення!
Сергій
Для Учениця: таке найкраще рішення без обов’язкової історії України дуже сподобається рокам і вові Путіну.
Олена
Для Сергій. Спочатку вивчіть, що путін пишеться з маленької літери. А до дітей не лізьте! Без вас розберуться!
Сергій Чуйко
Перепрошую за коментар. Звісно ж, я путін написав з маленької літери і слово оркам написав, а не рокам. Та коли зі смартфона надсилав коментар, не звернув увагу, що відбулася автоматична правка тексту. Невже ви з цим ніколи не стикалися? Буду надалі уважнішим. А діти справді розберуться. Розберуться в тім, що справжня історія України - це інфакт для схибленого бункерного карлика. Розберуться в тому, за що саме йде війна - за право мати свою мову, свою історію, своє гідне майбутнє. Саме цього так панічно бояться в московії. До дітей не лізу. Я вірю в них. Це українські діти - найкращі у світі!
Коментувати