Рішення щодо моделі НМТ не збурить суспільство, – МОН

МОН разом із комітетом ВР ухвалять зважене рішення щодо моделі проведення НМТ

Рішення щодо моделі НМТ не збурить суспільство, – МОН

Міністерство освіти і науки разом із комітетом Верховної Ради з питань освіти науки та інновацій ухвалять зважене рішення щодо моделі проведення національного мультипредметного тесту.

Про це в ефірі телеканалу 1+1 повідомив перший заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко, відповідаючи на запитання щодо планів МОН у вирішенні суперечки навколо статусу предмета Історія України в мільтипредметному тесті.

Також він наголосив, що у МОН розуміють, що наразі необхідно внести ясність у питання механізму проведення НМТ в 2023 році.

«Найголовніше, що ми маємо зараз зробити, це внести остаточну ясність, як будуть вступати наші абітурієнти. І це є дуже важливим і соціально значущим», – зазначив Вітренко.

Також він зауважив, що у Міністерстві освіти і науки хочуть побачити правки до законопроєкту в частині тесту з історії, що нададуть представники фракції Європейської солідарності в парламенті.

«Що стосується механізму, яким ми зараз будемо застосовувати – то для початку ми хочемо подивитися на ті правки, які нададуть нам народні депутати і будемо приймати разом з комітетом ВР з питань освіти науки та інновацій зважене рішення, яке жодним чином не збурить наше суспільство», – запевнив перший заступник міністра освіти і науки.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
08.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Школяр
Шарова на мило!!! До якого(их) предмету (ів) готуватись? Для чого НМТ/ЗНО на контракт? Освіта - це послуга чи що це з точки зору директорату освіти дорослих? Щодо якості освіти в Україні - вважаю, що набагато краща ніж у більшості країн Європи - де діти вчать табличку множення у 7-8 класі.... Чому краща - дивимось новини і бачимо, що наші захисники навчаються користуватись новою складною війсковою технікою та обладнанням у рази швидше ніж вважали за кордоном. Чому нам не зберегти і не покращувати власну освіти, досить запозичувати "інновації з росіїї" і називати це європейська освіта. Шановні де у світі є ЗНО/НМТ? Лише на росії -ЕГЕ
Батько
В цій ситуації,що складається найкращий варіант 1.Мова.2Математика або Історія.3..На вибір,а взагалі найкращий варіант 1 обов язковий.2 на вибір,тому що певні спеціальності мають профільні предмети,але поки вирують зовсім інші пріоритети ніж професіоналізм.
Andrew Brown
Запитання до депутатів, які раптом вирішили виявити свій "патріотизм". Де ви були, коли МОН часів сивочолого гетьмана, очолюваний авторкою зловісної концепції НУШ Лілією Гриневич, ухвалював вилучення української мови з переліку обов’язкових для вивчення на непрофільних спеціальностях українських вишів? А чи не постраждали ваші "патріотичні" почуття, коли той самий МОН Лілії Гриневич викидав (саме так, брутально викидав) українську літературу з переліку обов’язкових для складання на ЗНО? І тепер у країні, яка стікає кров’ю, маємо абсолютно дику ситуацію, коли більшість випускників НЕ ЧИТАЮТЬ рідної літератури, бо "на м цього не треба для ЗНО". Де ви тоді були, продажна "патріотична" мерзото? А тепер, бач, вирішили зробити дешевий політичний піар на історії України?
Просто я
30 років незалежності, в тому числі і після 2014 року, при владі тих самих єсів, історія України була необов’язковою, а тут після 24 лютого раптом і різко всі прозріли. Прикриваючи власну тупість і нездатність логічно мислити, а також підставити циферки в формули, деякі почали волати про надзвичайну важливість історії України. Патріоти? А літературу українську не хочете скласти? Нагадаю, що в більшості розвинутих країн математика на базовому рівні є обов’язковою на рівні з державною мовою серед предметів на випускних/вступних іспитів. А в нас заледве і нарешті математика стала обов’язковою у 2020 році. Знову ж, нагадаю, що це було зроблено за правління Гриневич, бо результати PISA були жахливими щодо математичної грамотності серед країн Європи. А добило ситуацію те, що ЗНО-2018 з математики мало того, що обрало 30% вступників, так ще й 20% з них не змогли подолати елементарно поріг у 10 балів! Це при тому, що іспит з математики у нас є одним із найлегших у Європі.
Просто я
Для Просто я: Тож якщо так хочеться складати історію України, то лише як третій предмет. І предметів зробити не 3, а 4. Бо вступ у медичний з математикою та істррією у другий рік проведення НМТ - знущання над здоровим глуздом і освітою загалом
Коментувати
Леся
Зараз пізно вносити якісь зміни, дуже мало часу залишилось для підготовки. Сказали 2+1. Нехай так і буде. А якщо комусь щось не подобається, то його проблеми. Дайте тим дітям, які і без тесту в постійній напрузі, визначеність.
Олена
Для Леся: Підтримую!!!! Скільки можна вирішувати??? Подивіться на календар!!! Дістала вже усіх ваша невизначеність
Коментувати
Ілона
З вересня місяця ви не можете вирішити які предмети будуть на НМТ. Діти не розуміють ,яким предметам надавати перевагу. Спочатку говорили історія обов’язкова, потім предмети на вибір по спеціальності. Їм і так тяжко вчитися за даних умов. Можна вже якось визначитися з предметами?
Мама
Звичайно "не збурить". Просто ті діти, що дотепер ще залишалися вдома і планували навчатися і жити в Україні (я про хлопчиків 17 річних) тепер, після випуску, поки ще є змога виїхати-виїдуть закордон і будуть навчатися ( а потім і залишатися жити) там. Тому що при постійних відключеннях світла, повітряних тривогах під час проведення уроків, ще й дотепер не визначитись з порядком НМТ, а дітям до чого готуватись???!! Наші "високопосажені визначальники" турбуються про самовизначення нації та майбутнє України ??? Так воно в цих дітях, вони живуть в історії , вона пишеться тепер їх батьками, що на фронті, їх загиблими сусідами, рідними, знайомими. Рівень знань вимірюється ДПА , а ЗНО (НМТ) це вибір подальшого шляху навчання та життя. Спекулювати цим вибором, прикриваючись турботою про майбутнє країни - залишитися без цих дітей в цій країні. Хіба що самих народних обранців діти повернуться з лондонів,віднів та інших "народних" місць проживання і навчань - повернуться і будуть відбудовувати нашу країну - лиш не говорінням а діями-руками.
Небайдужий
Як приймати "вигідні" закони, то слуги народу "знаходять" голоси і серед опозажопників, і серед майбахів та інших зацікавлених! Навіть баба йуля долучається до голосувань інколи. А от як прийняти корисний для людей закон, то голосів не вистачає. Але винний хто??? Увага -- голосів не вистачає нашим слугам, але винна, як завше -- невістка (ну, тобто Порошенко!). Хм, оце то вміння перекласти з хворої голови на здорову. А 73% знову "тішаться"...
Мама
Для Небайдужий: Якби ваші улюблені любителі шоколаду думали про дітей, а не про політичні інтриги, то знаходити нічого не довелося б. Хай своїх дітей з Лондону і Відня сюди привезуть і до мультитесту в підвалі без світла підготують.
Коментувати