Голова комітету ВР: ми обрали правильний формат НМТ

Надання можливості обрати третій предмет НМТ за вибором є правильним рішенням

Голова комітету ВР: ми обрали правильний формат НМТ

Надання можливості вступнику обрати третій предмет НМТ за власним вибором є правильним рішенням.

Про це зазначив голова парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, коментуючи модель проведення НМТ та результати попередніх опитувань вступників щодо вибору ними переліку предметів НМТ для вступу.

«Вважаю, що ми обрали правильний формат НМТ 2023, коли дали можливість обирати один предмет. Майбутні медики обирають біологію, філологи – англійську, кому потрібно – природничі предмети», – наголосив голова профільного парламентського комітету.

Також він зазначив, що вибір значної кількості вступників тесту НМТ з іноземної мови є свідченням того, що вони можуть скласти іспит на високому рівні.

Водночас незначна кількість бажаючих скласти фізику або хімію свідчить, що виші матимуть проблеми з підготовкою інженерів. 

«Тішить, що більше третини оберуть іноземну мову. Це каже про те, що діти її вивчають і вважають, що можуть скласти іспит на високому рівні. Це дуже важливо на шляху України до ЄС. Вкрай важливо. Шкода, що фізику і хімію обирають так мало. Матимемо проблеми з підготовкою інженерів і, особливо, вчителів», – підкреслив Сергій Бабак.

Як відомо, результати опитування учасників вступної кампанії у телеграм-каналі Вступ.ОСВІТА.UA свідчать про те, що абсолютна більшість майбутніх вступників до закладів вищої освіти має намір обрати третім предметом для складання НМТ історію України або іноземну мову.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
30.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Хоч історію і не обов’язковою зробили але і так більшість вибрали її як третій предмет І Я ТАКОЖ.
Репин
Краще було б зробити математику не обов’язковою... Але і за такі поступки Дякуємо вам) Просто коли вимикають світло, а вимикають щодня, буває морально важко готуватися.
Андрій
Для Репин: Математика не може бути не обов’язковою! Це єдина наука, яка формує логічне мислення та вчить думати. У більшості країн світу математика є обов’язковим предметом
Andrew Brown
Для Андрій: У ВСІХ країнах Європейського Союзу точно
Коментувати