МОН пропонувало зробити історію України обов'язковою

Історію виключили з обов'язкового переліку НМТ після консультацій з громадськістю

МОН пропонувало зробити історію України обов'язковою

У грудні Міністерство освіти і науки подавало проєкт моделі проведення вступної кампанії на громадське обговорення, в якому історія України була обов'язковим предметом НМТ.

Про це в ефірі телемарафону сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, відповідаючи на запитання щодо виключення предмета історія України з переліку обов'язкових предметів НМТ.

За його словами, МОН планувало включити до переліку МНТ чотири предмета. Три обов'язкових – українська мова, математика, історія України, а четвертим мав бути предмет на вибір учасника тестування.

Водночас скорочення кількості предметів НМТ та виключення історії України з переліку обов'язкових предметів відбулося після громадського обговорення та необхідністю провести тестування в один день у межах 180 хвилин.

«Під час саме громадського обговорення, думок батьків, думок викладачів, думок абітурієнтів, думок депутатів, думок зацікавлених громадських організацій ми все ж таки дійшли згоди, що безпекова ситуація є сьогодні на першому місці, і вимога складати тест в один день та обмеженість у часі 180 хвилин саме на це і вплинула», – сказав міністр.

Він також зауважив, що через це у переліку НМТ залишилося два обов'язкових предмета.

«Тому ми залишили два обов'язкових предмета українська мова і математика, які в принципі забезпечують обєктивну і основну абсолютно прогностичну валідність. І ці два предмета були обов'язковими у державній підсумковій атестації, тому ми саме ці предмети і залишили на підставі великих суспільних консультацій», – зауважив міністр освіти і науки.

Також він висловив сподівання, що випускники, які готувалися до складання тесту з історії України, використовуватимуть цей предмет під час формування свого набору предметів для проходження національного мультипредметного тесту.

Як відомо, більшість депутатів освітнього парламентського комітету не погодилися з моделлю НМТ, що була запропонована МОН, та наполягли на необхідності скорочення кількості предметів та виключенні історії України з переліку обов'язкових предметів НМТ.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
23.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель пенсіонер Чернівці
Я вірю, що держава дбає про мову, культуру, історію. Але зверніть увагу на те що у нас на на Буковині, особливо вечором, на АМ частотах можна спіймати до п’яти російських радіостанцій , які дуже якісно ведуть трансляцію і жодної української! У нас радіо "Росії" на АМ у гірських районах краще чути ніж Суспільне на ФМ. На SW так само жодної української радіостанції. Ви хоч інколи задумайтеся, що коли вимикають на 5 годин світло молодь підсідaє на телефони, а люди середнього і пенсійного віку слухають радіопередачі. А там повірте є що слухати. І питання україномовних станцій вже не одноразово піднімали на Буковині. Реакції влади "0". Якщо так треба і так має бути то вибачте за турботу. Але щоб ви розуміли від отих одних музик під час війни на ФМ вже сутужно.
Надія
Екзамен з історії України має бути запроваджений не на зно, а як щорічний перевідний. Якщо що, то я вчитель математики.
Ірина
Художній свист п’ятої колони. Любителі русскава міра валять внутрішній фронт і патріотичне виховання молоді як тільки можуть. Наша найліпша в світі влада маніпулює, бреше і краде виключно в ім’я безпеки народу ,як же інакше. ????
Батько
Шановні Ви що серйозно волаєте,щоб профільні предмети замінити обов язковими,чи з вашої точки зору правильніше здавати історію на фізичні спеціальності замість фізики ф математики,чи на медичні замість біології та хімії,ми так далеко дійдемо і тільки будемо плакати про нашу складну долю і просити техніку та обладнання у всього світу.А мова та історія при отриманні паспорта,отриманні громадянства,конкурсі на державні посади,але не при обранні фаху
Іван
Історії і так мало уроків у школі , навіть війна нічого не вчить, потрібно знати свою історію щоб потім не вчити чужу,жаль що влада цього не розуміє
Алекс
Хто міністр Освіти, ти чи депутати!? Ви зрадники України. Тут не звільнення потрібно, - тут арешт. Шкарлета, Бабака, Гришиної! Під суд колаборантів і послідовників Табачника.
Валерія
Правильно запропонувала!!!Ось тут згодна з МОН , ІСТОРІЮ СВОЄЇ ДЕРЖАВИ ПОВИНЕН ЗНАТИ КОЖЕН УКРАЇНЕЦЬ, БЕЗ ВИКЛЮЧЕННЯ , ЦЕ ТАКОЖ НАСТІЛЬКИ ВАЖЛИВИЙ ПРЕДМЕТ ЯК І УКРАЇНСЬКА МОВА ,ЧОМУ ЛЮДИ ЦЬОГО НЕ РОЗУМІЮТЬ