Законопроєкт про НМТ розглянуть на найближчому засіданні Ради

Депутати після хвилі критики вирішили не зволікати з розглядом законопроєкту про НМТ

Законопроєкт про НМТ розглянуть на найближчому засіданні Ради

Народні депутати після хвилі критики вирішили не зволікати з розглядом законопроєкту, яким буде визначена модель проведення національного мультипредметного тесту в 2023 році.

Зокрема, на 20 січня заплановане засідання парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій, за підсумками якого на розгляд парламенту буде винесений відповідний законопроєкт.  

Засіданню профільного комітету передуватиме брифінг міністра освіти і науки та голови комітету ВР, на якому буде розʼяснено модель проведення НМТ.

Очікується, що НМТ буде проведений за схемою 2+1: українська мова + математика + предмет на вибір.

Також законодавці звільнять від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в цьому навчальному році.

За інформацією голови профільного комітету Сергія Бабака, законопроєкт, що регламентує особливості проведення НМТ, буде винесений на розгляд парламенту під час найближчого засідання Верховної Ради.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
19.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
1
Ні-ні, не спішіть. Ще поставлю на голосування підпунк : «відмінити НМТ». Так буде круто. Вас всі будуть любити. І ще, щоб у всіх взяли не бюджетні місця. Так ще краще! З стипендією! Почекайте. Ще одне голосування в телеграмі! У нас так все тепер буде відбуватися … це так круто! Знаєте, мені нагадує період Зелен. Горбачовську «Перебудову». Відколи при владі…а оце схоже на закон про закон того часу «Про трудові колективи» 1986 р. І до чого таке привело… та наші політики часі не знають історії та ін. Спочатку, направду, їм потірно здавати ЗНО .
Михаїл
Можна зробити усі предмети на вибір. У кінці 11 класу діти вже більш-менш розуміють, куди вони хочуть вступати та які предмети їм для цього потрібні. Отож обрати за себе зможуть. Цим можна вбити двох зайців: по-перше, учням не прийдеться фокусуватися на предметах, які не профільні для їхнього фаху, але які "обов’язкові". По-друге, це поставить крапку у "дискусіях" (а по факту - істериках) батьків в коментарях, що у нас має бути обов’язковим. "Робіть обов’язковою математику, щоб думати вміли!" - "Ні, нащо їм ця математика? Та й вивчити її неможливо! Робіть обов’язковою історію, щоб патріотами були!" Нехай буде нічия)