Іноземна мова не буде обов'язковою на НМТ

МОН пропонує включити до мультипредметного тесту три обов'язкових предмети

Іноземна мова не буде обов'язковою на НМТ

Міністерство освіти і науки пропонуватиме включити до національного мультипредметного тесту три обов'язкових предмети – історію України, математику й українську мову. Четвертий предмет учасник тестування зможе обрати самостійно.

Про це, відповідаючи на запитання журналістів в ефірі телемарафону, сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, позиція МОН полягає у включенні до тесту чотирьох предметів та проведенні тестування в один день.

«Позиція Міністерства освіти і науки завжди була конструктивною, враховуючи позицію і самих абітурієнтів і їхніх батьків. І це є найголовнішою підставою для формування наших пропозицій. Я особисто зустрічаюся з батьками, з вчителями, з майбутніми абітурієнтами. Міністерство буде стояти на позиції, щоб проводити тестування виключно в один день. Якщо ми будемо розтягувати тестування на кілька днів, то чим це буде відрізнятися від традиційного ЗНО і яким чином це враховує небезпеку воєнного стану», – наголосив міністр.

Також він наголосив, що валідність знань вступників може забезпечити включення до складу НМТ трьох обов'язкових предметів.

«Ми чітко усвідомлюємо, що ту базу, яка формує найбільшу прогностичну валідність знань абітурієнтів або школярів є – історія України, математика й українська мова. І при цьому ми будемо враховувати варіативність підготовки дітей до різних моделей вступу, наприклад, на інженерні спеціальності або спеціальності медичного, гуманітарного профілю», – зазначив Шкарлет.

Він повідомив, що четвертим предметом для складання НМТ міністерство пропонуватиме інші шкільні предмети – іноземну мову, фізику, хімію, біологію тощо.

«І у цьому контексті абітурієнт зможе сам обирати той комплект дисциплін, який він може якнайкраще скласти і бути зарахованим до національних закладів вищої освіти. Саме це є основою формування вступної кампанії 2023 року – зберегти якомога більше дітей, які вступили до закладів вищої, фахової передвищої освіти в Україні. Це основний меседж, який сьогодні переслідує міністерство», – підкреслив міністр освіти і науки.

Як відомо, серед народних депутатів також панує думка щодо невключення іноземної мови до переліку обов'язкових предметів у програмі НМТ.

Остаточна модель проведення НМТ буде визначена за результатами ухвалення одного з законопроєктів, що наразі зареєстровані у парламенті. За інформацією членів профільного комітету ВР, розгляд законопроєктів може відбутися у лютому-березні.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
10.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Slavix
Це якийсь вибачте на слові дибілізм (я учень 11 класу) я невчив інозомну з 4 класу бо вона мені не потрібна за границю я непланую виїжати. А тепер що ви пропонуєте робити за 5 місяців спробувати вивчити всі 6 років іноземної мови?? Та і про яке ЗНО НМТ може іти мова якщо у 2020 був корана вірус (в мене ні нормального інтернету ні нормально обладнання на той час небуло) нас перевели на дистанційне навчання. У 2021 теж було дистанціне навчання . А тепер коли війна тривоги вимкненя світла Ви хочите щоб ми здавали ваші тести? В мене питаня до вас. А що ви зробили аби ми їх могли нормально здати? Щи ви може дали обладння на дистанційне навчання? Чи забезпечили стабільний інтернет? НІ? Тоді якого дідька ми маєм здавати ці дурні тести? Головне питання ЯК?
Славік Лох
Для Slavix: не знаєш іноземної, та й іншого не знаєш! Нахіба тобі той вуз? Хтось повинен обслуговувати людей, які знають. Попери труси і йди обслуговуй. Заробиш гарно, більше,ніж люди з освітою. Подумай про це. І не роби несродної праці. І пам’ятай, що труси повинні бути чистими.
Коментувати
Віктор Горбань
Вважаю, що математика і історія не повинні бути обов’язковими, адже "гуманітаріям" не потрібна математика у такому великому обсязі, як вимагається, а "технарям" не потрібна історія у такому великому обсязі, як вимагається. Як вчитель з 35-річним педагогічним досвідом добре знаю, що програми майже всіх предметів перевантажені зайвим, доречним для вузького спеціаліста, а не для пересічної освіченої особистості. Тривале навчальне перевантаження викликає тривалі стреси, знижує імунітет, сприяє захворюваності. Отже, українська мова - обов’язкова, а два предмети - за вибором учнів. Якщо це не дуже ускладнить, то для бажаючих можна дозволити не два предмети за вибором, а три. Пане міністре, народні депутати, пожалійте наших діток! Будь ласка, перелік предметів затвердіть до кінця січня, бо невизначеність теж сильно виснажує.
Борис Мойсейович
Для Віктор Горбань: 100% згоден з автором!
Коментувати
Марія
Це жах якийсь. Можна вже визначитися точно? І як взагалі можна здавати чотири предмети в один день, напевно МОН вирішив познущатися… Так ще постійно вимикають світло та звучать тривоги, нормальної підготовки немає. Чому не можна зробити два обов’язкові предмети, а третій на вибір?
Людмила
Для Марія: Цілком підтримую Вас! Це знущання з дітей, батьків!!!Ось зараз гупає так, що яке навчання, який психологічний стрес у всіх, тільки думать про тести...!! МОН - спустіться на землю чи поверніться в Україну , де Ви ????
Коментувати
Марічка
Відсмокчу в історика, даю в попу математику. Хлопці, гайда на НМТ. Українську та англійську вивчила гарно.
Леся
Чотири предмети в один день???? Та це ж знущання з дітей... Та ще й при постійній відсутності світла та нормального навчання. Це просто ЖАХ...
Емінов Решит
Якщо коротко та не дуже коректно. Шкарлет та Ко = Ідіот та Ко. Під час війни грати до квітня у ромашку "предмет Х буде не буде" це дно...
Валерія
"четвертим предметом для складання НМТ міністерство пропонуватиме інші шкільні предмети – іноземну мову, фізику, хімію, біологію тощо." А як щодо географії - вона буде у переліку предметів на вибір?
Олена
Залиште на вибір історію чи англійську мову. Обов’зкові українська мова та математика. Нехай діти складають 3 предмети. Майте совість! Та саме головне, не дайте списати в цьому році, як це було у минулому.
Петрова
"Позиція Міністерства освіти і науки завжди була конструктивною, враховуючи позицію і самих абітурієнтів і їхніх батьків..." А ВИ, МОН, взагалі-то, вмієте рахувати ЧАС та НЕРВИ тих самих абітурієнтів, їхніх батьків та ще забули про "якихось там вчителів", говорячи, що формат НМТ буде відомий "ДЕСЬ!!! у БЕРЕЗНІ". Майте СОВІСТЬ!!!
Іра
Навіщо аж 4 предмети ? Чому не зробити історію і англійську на вибір або математику і англійську
Юлія
Залишіть на вибір історію або англійську та визначтесь уже нарешті!!до НМТ залишилось небагато часу, а досі нема точного переліку предметів. Як дітям готуватись?
Інна
Законодавчо було визначено, що третій предмет на вибір історія або англійська. Діти і батьки про це знали і до цього готувалися. Тому повинно так і лишатися. А якщо вносити зміни, то по закону це має бути завчасно. Тому в цьому році, я вважаю потрібно лишити без змін і залишити вибір між англійською і історією. А змінювати вже з наступного року. Підготуватися до складання іспиту з історії за такий короткий термін складно, особливо тим дітям, які не розраховували складати історію.
Люда
Чому дітям дають так мало вибору, моя дочка готувалася роками до англійської і хімії, нащо нерви дітям псувати в такий нелегкий час. Чи хтось думає,що підготовка до цих предметів на високому рівні вимагає мало часу і зусиль? Тепер міністерство ставить у вигідне становище тих,хто вчив історію. Просто нема слів, щоб описати таке ставлення нашого міністерства освіти до дітей. Я краще заплачу гроші і відправлю дитину вчитися закордон, ніж різні хапуги з освіти своєю непрофесійністю будуть знущатися над моєю дитиною.
Руслана
Міністерство зовсім хоче відбити бажання в дітей,які не збираються йти на гуманітарні спеціальності, вчитися в Україні.
Марта
Так як пропонує міністерство добре тільки для корупціонерів, але не для дітей, які добре вчаться. Для дітей, які не йдуть на гуманітарні спеціальності дуже несправедливий варіант, оскільки два обов’язкові предмети з трьох є гуманітарні
Mew
Чому діти в 2022 році складали 3 предмети, а ми повиніі чи то 4, чи то 5, незважаючи на те, що вони увесь рік готувалися, а в нас постійні відключення світла та тривоги замість школи... Ще цю історію пхають, господи поможи! На мою думку, кожному достатньо просто знати, які події і в якому столітті були. Але ж ні, на думку МОН, щоб мати право вчитися в ой яких престижних закладах нашої неньки, треба знати в якому місяці й якого числа, наприклад, була заснована УАН...
Батько
Оголосіть, будь-ласка, список батьків, які хочуть, щоб їх діти здавали в один день 4 предмети.
Рома
У нас зараз взагалі історія не викладається, бо вчитель мобілізований, скажіть, як дітям, що не мають можливості займатися з репетитором здавати обов’язково історію?
Олексій
Для Рома: було б бажання: це не математика, ні фізика,ні хімія.Це гуманітарнийпредмет, який легко вивчити самостійно
Людмила
Безглуздо не знати історію своєї держави. Якщо відсутня мотивація, то можна знайти тисячу причин,щоб не вчитися
Коментувати
Наталія
Жах, дітей загнали у кут.Невже рівень освіти достатній.По декілька днів без світла.Хочуть щоб наші діти залишились без освіти.На сьогодні скорочено кількість ВУЗІв ,як вступати.Чому не можна залишити три предмети-українська,м... атематика,історія.Для... чого знущатись з дітей.Чию думку враховують?
Володимир
Половині випускників математика в тому обсязі, як передбачено точно не потрібно, а історію варто знати! А знання іноземної мови, в наших умовах, та й на перспективу. Важливіше від тангенсів із котангенсами, квадратними рівняннями і т.д..
Марія
Для Володимир: Вам лише здається, що від математики немає жодної користі. Насправді вона розвиває логіку, яка потрібна навіть для розуміння нюансів правопису. Просто позитивний вплив від вивчення математики важко одразу зауважити.
Андрій
А якщо дитина не сприймає і не розуміє математику, то, через це її потрібно позбавити можливості здобути вищу освіту в омріяному вузі на бюджеті з гуманітарним напрямком ? Це також не справедливо, навіщо давати всім однакові предмети
zzzu
не сприймає математику? це ідіот. Таким навіщо у виш? Щоб бути аби-яким дипломованим спеціалістом? Лікарем без логіки, наприклад? Ні, пробачте, такого не потрібно.
Коментувати