МОН готове провести мультитест замість ЗНО

МОН готове провести вступ за результатами НМТ в разі внесення законодавчих змін

МОН готове провести мультитест замість ЗНО

Міністерство освіти і науки готове провести у 2023 році вступну кампанію за результатами національного мультипредметного тесту в разі внесення відповідних законодавчих змін українським парламентом.

Про це під час перебування в Дніпрі повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, проведення мультитесту стане можливим після внесення змін до законодавства Верховною Радою.

Також міністр повідомив, що національний мультипредметний тест, який МОН розглядає як альтернативу зовнішньому незалежному оцінюванню, матиме змінену форму.

Зокрема, тестування вступників у 2023 році враховуватиме розширені можливості для абітурієнтів, які вступатимуть на медичні, філологічні та технічні спеціальності.

«Ми розробили певні альтернативи – національний мультипредметний тест з розширенням можливості вступу тих, хто готувався на медиків, тих, хто готувався на філологічні спеціальності, тих, хто готувався на технічні спеціальності», – зазначив міністр, наголосивши, що МОН має можливість надати дітям альтернативу.


Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО або НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
15.11.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аааа
І де інформація про перелік предметів на спеціальності по НМТ?
Злий батько
та вже зробіть або НМТ або ЗНО, не їб.. дітям мозги, діти повинні спокійно готуватись. Якщо вам у вашомму бл.. міністерстві нема чим зайнятись, підіть на фронт. Вам там буде цікаво. Вистачить парити дітям мозги, це я як батько дитини кажу.
Дарина
Нііііі, тільки не НМТ!! Тільки не це!! Це що мені шансів поступити кудить на 5764436% менше?!?! Ви що? З НМТ 10000 дітей напишуть на один бал з такою кількістю завдань і з таким рівнем(( із ЗНО є більше шансів поступити, а так буде 578654 двохсот пальників, через яких хрін поступиш кудись на бюджет. Це жахливо. Із ЗНО більша ймовірність, що мало у когось буде такий бал, як у тебе...
Надія
Я за НМТ та полегшення для дітей,чому,якщо ми хочемо в ЄС не полегшити навчання дітям,як от навчання у інших країнах,зокрема Америці,де діти вивчають тільки те,що важливо,обирають предмети,а не вивчають 11 років те,що на майбутню спеціальність не потрібно.
Nataliya Nataliya
Моло їм плагіаторів і поціновувачів нушу, псевдореформаторів. Так тепер майже останню мотивацію у дітей хочуть забрати ЗНО і зробити бутафорію мультипредметний тест. Це не той час, не ті люди, не ті цілі ставлять перед собою. Щоб впроваджувати реформу, необхідно спочатку проаналізуйте і розробіть реформу, а тоді впроваджуйте. А не те що пілот пройшов, уже пішов загал а підручники може будуть після війни. Це лише один приклад ляпів. А головне викинуто момент -навчити дитину вчитися. От мультитест цього точно не навчить.
Ігор
Для Nataliya Nataliya: це дистанційка відучила дітей навчатися. Вона триває ще з початку пандемії.
Ірина
Добрий день. Цікаво, що "всі" діти відучилися навчатися. Чесно кажучи, вам напевно не відомо, що є і здобувачі освіти, які попри сьогоднішню ситуацію старанно навчаються. Коли випадають уроки через те, що немає світла, або коли сирена ви думаєте, що ці уроки потім відновлюють, і розповідають? Ні! Зараз навчання заключається у тому, що менше пояснень вчителів і більше самостійного опрацювання - це не так, як було раніше! Освітню програму через коронавірус і війну не змінили! НМТ зробили для того, щоб трохи полегшити здобувачам освіти екзамени, адже зараз не так, як було... Досвід показав, що дистанційне навчання не просте, і потребує відповідальності, як і звичайне навчання! Тому не треба стригти всіх під одну гребінку! Надіюся на розуміння.
Ігор
Для Ірина: а я і не про всіх казав. Я казав про тих, хто за очного навчання ще хоч якось вчилися, а на дистанційці вже зовсім не вчаться. Ті, хто продовжують старанно вчитися - молодці, але вони достатньо виснажені як морально, так і фізично. Через відсутність спілкування з однолітками, фізичної активності, а також через погіршення зору від екранів комп’ютерів та смартфонів. На початку пандемії, а відповідно й дистанційки, пояснень вчителів практично не було - було лише самостійне опрацювання. Щодо НМТ - згоден, воно підходить під нинішні реалії, але його треба трози вдосконалити.
Коментувати
PEKEL’NIY DRO4IJIA
Чудово, прекрасно, файно. А можно якось менше води та більше конкретики? Які "можливості для технарів" вони запровадили? Я не дуже хочу готувати англійську, щоб мені перед екзаменами сказали:"Оп, а у вас на спеціальність треба фізику здавати".
проф. С. У. Карульова
ЧОМУ В ЗНО НЕМАЄ ТАКИХ НАДВАЖЛИВИХ ТЕМ З ПРЕДМЕТУ "БІОЛОГІЯ" ЯК ЦИСТРИХОМІДАЛЬНИЙ МІТОЗ, МЕТАПЛАЗМАТИЧНА МЕМБРАННА ДИФУЗІЯ ТТН-10 ТА РОЗРАХУНОК РІВНЯ ЗАЛИШКОВОГО ЕКЗОСТАТИЧНОГО ПОТОКУ ГЛЮКОГЕНІВ??? ЦЕ ОСНОВА, ЛЮДИ ПРО ЯКИХ ВІТЧИЗНЯНИХ ЛІКАРІВ МОЖЕ ЙТИ МОВА, КОЛИ ПРИ ВСТУПІ НЕ ВИМАГАЄТЬСЯ ЗНАННЯ БАЗОВИХ ПРИНЦИПІВ МІКРОКОН’ЮНКЦІЇ???
Галина Беник
Для проф. С. У. Карульова: оце ви завернули, шановний, та хоч би вони вивчили типи тканин людини, групи крові та органели клітини ...А то ми в ЗНО здаємо вищі спорові рослини,дуже детально, навіть де відбувається фотосинтез у хвоща польового,от дуже це майбутнім лікарям важливо,знати типи пагонів хвоща польового, коли вже нарешті ми будемо з дітьми опрацьовувати практичні питання...
Онисим Павлович
Для проф. С. У. Карульова: і не кажіть! зараз освіта націлена тільки на те, щоб діти знали лиш де пипипка, шоб займатися одностатевими шлюбними актами!
Ігор Марценюк
Пане професоре, ви коли вступали до вишу також знали про ЦИСТРИХОМІДАЛЬНИЙ МІТОЗ? Хто забороняє медичному вишу встановити вищий прохідний бал або додаткові випробування?
Коментувати