Визначено результати ЗНО з географії

Завершено обробку відповідей та визначено результати зовнішнього оцінювання абітурієнтів з географії

Визначено результати ЗНО з географії

Українським центром оцінювання якості освіти оголошені результати зовнішнього оцінювання з географії, проведення якого відбулось 15 червня 2021 року.

Зміст сертифікаційної роботи ЗНО був визначений на основі програми зовнішнього незалежного оцінювання з географії.

Тест з географії містив 54 завдання, за правильне виконання яких учасник мав можливість отримати 90 тестових балів.

Тестові роботи всіх учасників тестування розпізнані, ідентифіковані та перевірені. Результати тестування розміщені на інформаційних сторінках абітурієнтів.

Пороговий бал «склав/не склав» тесту ЗНО з географії встановлений на рівні 24 тестових балів.

В основу визначення рейтингу кожного абітурієнта покладені його результати, обраховані на основі загальної суми тестових балів. Результати тестування будуть вказані в інформаційних картках до сертифікатів ЗНО, що кожен учасник зможе роздрукувати з власної інформаційної сторінки.

Усі учасники, які подолали визначений експертами поріг, отримали рейтингову оцінку, що визначена за шкалою від 100 до 200 балів. Отриманий результат тестування учасники ЗНО зможуть використовувати під час вступної кампанії до закладів вищої освіти.

Результат зовнішнього оцінювання з географії може бути врахований як державна підсумкова атестація за шкільний курс з предмета. Українським центром оцінювання якості освіти складено та затверджено окрему таблицю переведення тестових балів у шкалу 1-12 балів.

Учасники тестування можуть ознайомитись зі скан-копіями своїх бланків відповідей. Бланки відповідей розміщені на інформаційних сторінках учасників.

Також, у випадку сумнівів щодо об’єктивності визначених результатів, учасник тестування має право подати апеляційну заяву, надіславши її поштою на адресу Українського центру оцінювання якості освіти протягом 5 календарних днів з моменту оголошення результатів тестування.

Таблиця переведення тестових балів з географії у 200-бальну шкалу:

Таблиця переведення тестових балів з географії у шкалу 1-12 балів:

РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО З ГЕОГРАФІЇ

Для отримання оперативної інформації про початок та перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
26.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена Петрова
Дуже цікавий и познавальний тест. Я для себе на порталі пройшла на 195 балів. Питання актуальні, логічні. Дуже добре можна тренуватися, розв’язуючи тести попередніх років. Теж вважала,що жоден не зможе на 100 відсотків все вірно розв’язати.
Валентина
Чому ж тоді поріг з історії 27 ,в міністерстві освіти думають що діти стали розумніші за рік,навіщо збільшили поріг з Історії.
Дмитро
Для Валентина: поріг визначається вже після складання зно, на основі балів, які набрали абітурієнти. Наприклад якби усі склали зно на умовні 120, то поріг був низький, наприклад 105, і навпаки.
Коментувати
Якось так
На мінімальну п’ятірку (10 шкільних балів) географію склало лише 9,99 учасників ЗНО. Ну і ЖОДЕН з115 949 учасників не відповів правильно на всі питання тесту. Тому 10 учнів, які отримали 89 (з 90) тестових балів отримали 200 балів рейтингової оцінки. Щось напевно не так із складністю питань.
Якось так
уточнення: на п’ятірку (10,11,12 шкільних балів).
Тарас
Маю щодо цього кілька зауважень. По-перше, я за освітою географ і до складності питань тесту в мене претензій нема. Загалом специфіка географії полягає в тому, що значна частина питань потребує використовувати логіку (інколи логіки потрібно навіть більше, ніж власне знань з географії). З цим пов’язаний такий момент: спочатку бали набираються дуже легко (практично нічого не вчивши можна набрати доволі багато балів, що ілюструє низька частка тих, хто не склав при порівняно високому пороговому балі), але, з іншого боку, набрати бали близькі до максимального дуже складно (дуже багато простору самому себе "перехитрити"). Тому на ЗНО з географії трапляється, що ніхто не набирає максимальну кількість балів (наприклад, так було у 2015 році) або кількість таких учасників дуже мала (1 учасник у 2019 р., 3 – у 2020 р.). Але я б не робив з цього проблему. Це показує, що тест ефективніше розподіляє добре підготовлених учасників.
Тарас
З точки зору абітурієнтів, які є серед цих 10, що отримали цього року 200 балів було б гірше, якщо б тести були легші. Вони б правильно відповіли на всі питання, отримали тих самих 200 балів, але крім них такий ж бал отримало б ще більше учасників (за рахунок того, що завдання легші). Отже, при вступі у них були б рівні шанси. Хоча в нашому реальному випадку за рахунок того, що тест складніший вони його склали краще й отримали найвищий бал (конкуренти допустили ще більше помилок). Якщо порівнювати цьогорічний результат з 2020 р., то бачимо що цього року 89 тестових балів набрало 10 учасників і 90 тестових балів - 0 учасників, тоді як минулого року було 6 і 3 учасники відповідно (щоправда загальна кількість тих, хто складав тест була дещо меншою). Тобто кількість найкраще підготовлених учасників ЗНО співмірна. Тому з того, що ніхто не набрав максимальну кількість тестових балів не слід робити висновку про те, що тест занадто складний.
Коментувати