ЗНО-2021: які предмети вибрати та як зареєструватись

1 лютого розпочинається реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання

ЗНО-2021: які предмети вибрати та як зареєструватись

1 лютого розпочинається реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

У 2021 році кожен учасник зовнішнього оцінювання може обрати для проходження тестування не більше п'яти навчальних предметів. 

Як правильно обрати предмети і зареєструватись для проходження тестування?

Державна підсумкова атестація і ЗНО

Випускникам шкіл та учням (студентам) закладів професійно-технічної та вищої освіти, які у 2021 році здобувають повну загальну середню освіту, результати зовнішнього незалежного оцінювання із чотирьох навчальних предметів, обраних під час реєстрації, буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію.

Першим обов'язковим тестом є українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (як оцінка ДПА зараховується частина тесту з української мови).

Другим обов'язковим предметом є математика (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).

Третій предмет для складання ДПА пропонується на вибір: тест з історії України (частина тесту «Період XX – початок XXI століття») або іноземної мови (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).

Четвертий предмет для складання ДПА випускники школи вибирають самостійно з такого переліку: історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускники 2021 року також можуть додатково обрати п'ятий предмет для складання зовнішнього незалежного оцінювання з переліку предметів ЗНО.

Результати ЗНО і вступ до закладів вищої освіти

У 2021 році для вступу до закладу вищої освіти на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (або двох конкурсних предметів на спеціальності, для вступу на які необхідно пройти творчий конкурс).

Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені Умовами прийому до закладів вищої освіти у 2021 році, залежно від спеціальності, обраної абітурієнтом.

Перелік сертифікатів, необхідних для вступу на певну спеціальність, можна знайти за посиланням.

Випускники шкіл минулих років можуть обрати від 1 до 5 предметів для складання зовнішнього незалежного оцінювання на свій вибір.

Реєстрація на ЗНО

Випускники шкіл, студенти професійно-технічних закладів і коледжів реєструватимуться на проходження ЗНО у своєму закладі освіти. Для цього необхідно підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти.

Випускники минулих років мають можливість зареєструватися самостійно і надіслати комплект реєстраційних документів до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Реєстрація учасників ЗНО триватиме до 5 березня. Водночас комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО мають бути надіслані закладами освіти до 1 березня 2021 року включно.

ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ

Освіта.ua
30.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Любов
,чи обов’язково здавати предмет на вибір ЗНО (географія),а здати лише укр мову, укр літ, математику,та історія.
Світлана
Доброго дня. . Чи можливо додрти до ЗНО з укр. мови ще і літературу? Син помилився, коли подавав заявку(
Роксолана
Добрий вечір, якщо при реєстрації на ЗНО з математики, обрала оцінку за 100-200 бальною шкалою, але для вступу вона мені не потрібна. То чи маю я її здавати, коли вже відмінили ДПА?
Влад
Для Роксолана: можете не здавати, а навіщо Ви обирали її як ЗНО, якщо вона не потрібна для вступу? Просто цікаво, навіщо це роблять.
Коментувати
Надежда
Добрый день. Можно ли сейчас изменить язык сдачи зно с украинского на русский? Если можно, то как это сделать?
Влад
Для Надежда: ні
Коментувати
Олег
Писав ДПА у форматі ЗНО з укр мови, для вступу у виш, воно буде рахуватись як зно з мови та літератури?
Влад
Для Олег: у виш подають ЗНО, а не ДПА у формі ЗНО. З ДПА не вступають
Коментувати
Марина
Доброго дня, якщо я поставила галочку у клітинці "Встановлення результатів за шкалою 1-12 балів", а ДПА скасували. То все одно оцінка ДПА буде залежати від того як я напишу ЗНО?
Якось так
Для Марина: якщо Ви напишете заяву про бажання складати ДПА, то так. Якщо Ви не напишете заяву, але підете на ЗНО для вступу, то оцінка за ДПА прийде у Ваш особистий кабінет і до школи. Але школа цю оцінку не впише у Свідоцтво (можливо Ви його отримаєте ще до отримання оцінок).
Коментувати
Ящук Людмила
Тобто якщо дитина поставила галочку у клітинці "Отримати оцінку за шкалою 100-200 балів, то: 1. Вона складатиме зно 210 хвилин. 2. Дитині треба виконати всі завдання тестового зошита, тобто 34 завдання?
Якось так
Для Ящук Людмила: 1.так, 2 так (принаймні потрібно прагнути відповісти на максимальну кількість завдань)
Коментувати
Ящук Людмила
Розкажіть конкретніше за зно з математики. Вивчала в школі на рівні стандарту. До обраного вузу треба зно з математики обов’язково. Яка тривалість мого зно з математики і скільки буде завдань? Чи це треба перереєструватися на профільний рівень? Дякую
Якось так
Для Ящук Людмила: у ЗНО (для вступу) НЕМАЄ рівнів. Для вступу у виш потрібно відповідати на всі питання зошиту ЗНО. Перегляньте свої реєстраційні документи. Необхідно щоб була галочка у графі "отримати оцінку за 200 бальною шкалою".
Коментувати
Oлена
Підкажіть, будь ласка, якщо дитина обрала математику рівня стандарту і поставила галочку, щоб оцінювалось і в 200 бальній системі, то скільки часу вона зможе виконувати завдання?
Влад
Для Oлена: 210 хв
Коментувати
Крістіна
Доброго вечора. Чи можливо змінити після реєстрації ЗНО з математики на ДПА? Які наслідки, якщо учень не з’явиться на основне ЗНО?
Валентина
Для Крістіна: не отримає атестат
Валентина
Вже нічого не можливо змінити. Нехай виконує завдання ДПА, а не всі і все. В чому проблема?
Валентина
Якщо ДПА офіційно відмінять, а математика не потрібна для вступу, то може не йти.
Коментувати
Оксана
Доброго вечора.Якщо при реєстрації вибрали з математики рівень стандарт,а тепер дізнались,що потрібне ЗНО,а не ДПА,то до вишу не вступить дитина? Чи можливо змінити на ЗНО?
Влад
Для Оксана: Ваша дитина відмічала, що їй потрібні результати в балах від 100 до 200 крім того, що відмічено було рівень стандарт?
Оксана
Ні,не відмічав. Відмітив в балах від 1-12.Шкода,що на момент реєстрації не має повної інформації і можливості змінити предмети ЗНО. Діти губляться і втрачають рік.
Влад
Інформації предостатньо, існують телеграм чати по вступу, ФБ, цей же сайт, де Ви пишете, і вчителі повинні були теж пояснити. Нажать з ДПА він не зможе подати заяви до ЗВО.
Коментувати
Марія
Доброго вечора. Чи можливо якось додоти до ЗНО укр. Літерату, якщо подано заявку лише на укр . Мову? Можливо заява чи ще щось?
Олександр
Добрий день. Я здаю Історію рівня стандарту але при вступі Історія треба поглибленого рівня! Чи можу я подати заявку на вступ на факультет якщо у мене стоїть рівень стандарту а не поглиблений? І як це може впливати на результат по 200-бальній шкалі (тобто не будуть занижати бали)?
Ольга
Для Олександр: які ще рівні в історії? Для вступу треба ЗНО, воно не має рівнів. Де Ви таке прочитали. Що з історіі, треба саме поглиблений рівень для вступу, просто цікаво.
Коментувати
Оксана
Як зарееструватися для іноземної мови,для вступу до магістратури? Коли можна до вступу до магістратури? Чи є якась інформація коли це можна зробити? Чкісь дати,числа
Влад
Для Оксана: на сьому сайті є вкладка "магістр". Там читайте.
Коментувати
Maks324
Я вивчав математику на рівні стандарту. І при вступі вона мені потрібна , у бланку зно в мене пише рівень стандарту. Я з цим рівнем зможу поступити до університету якщо там математика обовязкова ( з любим рівнем)
Влад
Для Maks324: якщо при реєстрації Ви вказали,, що Вам потрібен результат в 200 бальній системі і виконаєте всі завдання тестового зошиту ЗНО, то зможете подати сертифікат для вступу. Якщо не вказали, то результат піде тільки як ДПА в атестат. І подати до ЗВО заяву не зможете.
Коментувати
Яна
Я правильно зрозуміла ,що математика є обов’язковим предметом ЗНО в не залежності ботрібна вона для вступу чи ні?
Влад
Для Яна: Обов"язкове не ЗНО, а ДПА з математики
Коментувати
Ярослав Антоняк
Уточнення. ВСІ учні отримають на ЗНО з математики зошит з 34 завданнями. Роблять що знають. Всі отримають оцінку з ДПА. Бажаючі (при реєстрації) ще отримають сертифікат з ЗНО. ТАК???
Денис
Добрий день, я складав зно в минулому році у мене там одна серія паспорту а при вступу буде інша серія, потрібно щось додатково заповнювати чи що робити? Дякую
Ніна
Для Денис: Візьміть мабуть довідку щодо заміни паспорту. Часу у Вас досталь. Цю довідку надасте при подачі документів.
Коментувати
Олег
Добрий день . У мене питання : чи можуть на ЗНО з математики бути завдання , для розв’язання яких потрібні формули , яких немає у додаткових матеріалах . Наприклад , з тригонометрії ? Дякую!
Світлана
Для Олег: Звичайно!!!
Коментувати
Тетяна
Можно ли ЗНО по математике и другим предметам сдавать на русском языке ? .
Ніна
Для Тетяна: Для Денис: Да, конечно! При регистрации, когда ставите галочку напротив выбираемого предмета появляется окошко с предложенными языками перевода - русский, крымскотатарский, румынский, венгерский, польский. Выбирайте! Нельзя изменить язык только для теста с укр.мови и иностранных языков.
Коментувати