ЗНО не повинне «змушувати» когось навчатися, – Вакуленко

Функція зовнішнього незалежного оцінювання полягає в рейтингуванні учасників тестування

ЗНО не повинне «змушувати» когось навчатися, – Вакуленко

Функція зовнішнього незалежного оцінювання полягає в рейтингуванні учасників тестування для того, щоб найкращі мали можливість продовжити здобуття освіти в закладах вищої освіти.

Про це в коментарі Освіта.ua наголосила заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, коментуючи заяви мовного омбудсмена про те, що без наявності комплексного обов’язкового ЗНО з української мови та літератури школярі не зможуть опанувати українську мову.

«Не функція ЗНО – «змушувати» когось навчатися, читати художню літературу тощо. Функція ЗНО – рейтингувати за підсумками тестувань учасників для того, щоб найкращі, найсильніші мали можливість продовжити здобуття якісної освіти на наступних рівнях. Натомість функцію оцінювання, яка б безпосередньо впливала на освітній процес у школах, має виконувати державна підсумкова атестація», – зазначає Вакуленко.

Вона також повідомила, що саме тому в Стратегії освітніх оцінювань, розробленій Українським центром оцінювання якості освіти, запропоновано поступальну трансформацію ЗНО до 2030 року з метою забезпечення умов для того, щоб ДПА відповідала потребам нової української школи та сприяла підвищенню якості освіти.

Окрім того, заступниця директора УЦОЯО наголосила, що результати міжнародного дослідження PISA-2018, за проведення якого в Україні відповідає Український центр оцінювання якості освіти, засвідчили посутні проблеми і з читацькою, і з математичною, і з природничо-науковою грамотністю 15-річних підлітків.

Так, лише 74,1 % українських 15-річних підлітків досягли базового рівня сформованості читацької грамотності, 64,0 % – математичної, 73,6 % – природничо-наукової.

За словами Тетяни Вакуленко, досвід інших країн-учасниць PISA свідчить про те, що підвищення рівня здобувачів освіти із цих ключових грамотностей можливе за умови планування й реалізації цільових політик у сфері освіти.

«Насамперед ми маємо говорити про політики, які стосуються освітнього процесу. Про зміст навчальних предметів на рівні школи, про якість їх викладання, про мотивацію дітей і підлітків до усвідомленого навчання, а вчителів – до відповідального викладання тощо. І вже потім – про політики на рівні оцінювання випускників, яким має бути зовнішнє незалежне оцінювання», – зазначила заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Освіта.ua
14.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Фєдя
Цікаво побачити Вакуленко у весь зріст? Яка вона у всій красі? І навіщо ій це. Зно??? Хай бере участь в конкурсі красоти.
Володимир
ЗНО має бути бар’єром для бажаючих отримати вищу освіту без напруження. Тільки воно має бути після ДПА, з пороговим балом "7", а не "4". Отримав атестат і пороговий бал "7" - будь-ласка, самостійно складай ЗНО. Це і буде крок до якісної освіти.
Павло
Пробачте але у нас на паркані написано УКРАЇНА. Перевірка знання державної мови і літератури повинна бути. А ті хто бажає вчитися на мові Окупанта - повинні як мінімум оплачувати освіту в 10 кратному розмірі.
Петя
Для Павло: Уточните," мова окупанта’- английская?
Павлу
Для Павло: Вот Вы и сдайте свою "мову" и "літературу", а то читать Ваши "писульки" невозможно: не хватает запятых после "пробачте", после "а ті", после "окупанта", после "повинні", после "як мінімум". И почему "окупант" с большой - что, очень уважаем оного?
Володимир
Для Павло: Це слова професійного націоналіста.
Коментувати
Жителька мікрорайону
Вже давно звернула увагу, що під такими постами негативні коментарі частіше за все російською мовою написані. Мабуть, пишуть їх адепти радянської освіти, тієї самої, що найкраща в світі. Не можеш скласти ЗНО, не лізь у вищу освіту. Мабуть, це не твоє. Не знаєш англійської, не потрібна тобі й магістратура, й аспірантура, бо це вже наукова діяльність, яка передбачає співпрацю з вченими з інших країн.
советское образование
Для Жителька мікрорайону: У Вас слова "частіше за все" не выделены запятыми. Так что, сидите в своём микрорайоне и не высовывайтесь, "образованная" Вы наша.
Наталія
А навіщо виділяти комами «частіше за все»? Це Ви сидіть і «не высовывайтесь» зі своїм «советским образованием».
Коментувати
Лариса
А як можна було добавити зараз коли діти майже не вчаться.Ще четверте ЗНО.Мало з трьох прилетів Вчителі взагалі не готують дітей.
Юся
Для Лариса: оце ж бо й видно, що не вчаться. Купа помилок в кожному реченні. Не зрозуміло, щоправда, яка чума заважала вчитись персонально вам. Але ж то таке, правда? Ми ж не на диктанті?
Коментувати
Vlad
«Не функція ЗНО – «змушувати» когось навчатися, читати художню літературу тощо." А як же із обов’язковою здачею ЗНО з математики?
Р
Для Vlad: так само успішно можна зробити обов’язкове зно з, напрмклад, біології. За замовчуванням учень повинен мати базу з будь-якого предмету і тим самим бути спроможним захистити свій рівень на кінець навчання. Імхо
Коментувати
Не важно!
Интересно, а как должны учится те кто не сдаст ВНО? Идти пахать за 3 копейки и в итоге в старости не получать пенсию? Почему в других странах никто не сдаёт никакие ДПА, ЗНО и т. д. А сразу поступают без траты нервов, сна? Однако в Украине напрочь убивают нервную систему тем, что если ты не сдашь ВНО, то у тебя не будет высшего образования и ты не сможешь работать там где хочешь и получать такую зарплату, на которую можно было бы прожить как человек. Лучше уже не иметь бюджетных мест, лишь бы люди, а не машины для зазубривания! Смогли поступить без ВНО, без ДПА, но могли поступить в высшее учреждение. В стране куча других проблем, а они только их добавляют, только из-за ВНО студенты и рвутся в Европу, так как обучение качественней, а зарплата как для людей (я не говорю что в Украине нет достойных зарплат, но это мало где и очень тяжело туда устроиться) , и не смотря на то что нужно знать язык, все равно лучше чем в Украине. Лучше бы работали над облегчение получения образования!
Сандомир
Для Не важно!: Ви змішали усе,що тільки можна і не можна. Зараз кваліфікований муляр чи плиточник заробляє більше, ніж виходець з ВНЗ, а не 3 копійки як ви прибріхуєте. Якщо у нас ВО не якісна, то чого Ви так проти ЗНО? Диплом про ВО у нас ще ніколи не було так легко отримати, і ЗНО нікому не перешкода,хіба ледарям і догматикам.
Коментувати
Любава
Кто ответит: если Татьяну Вакуленко вместе со всем центром оценивания сократить,кто- нибудь заметит? И второй вопрос: сколько денег сэкономится в бюджете после их сокращения?
В задницу английский язык
А теперь пусть мне объяснит каким местом ЗНО по английскому языку должно мучать студентов чтобы поступить в своей стране на магистратуру, я понимаю если кому-то нужно за границу ехать работать, но нет же, мы сдаём английский в стране, су которой государственный язык украинский. Какова хрена нам навязывают иностранный язык? Иностранный язык ни коем образом не повлияет на знания механиков, экономистов, электриков, и других.
Сандомир
Для В задницу английский язык: А якого хрена Ви йдете у ВНЗ на магістратуру,щоб працювати електриком чи механіком? Самі собі протирічите.
Анна
Для Сандомир: Объясняю: есть специальность "инженер-электрик", "инженер-механик". Вы сами, Садомир, запутаете кого-угодно.
Невігластво дістало!
Для В задницу английский язык: Типовий допис людини, яка не може засвоїти елементарні базові знання і готова лити бруд на тих, хто розумніший, виправдовуючи своє невігластво зовнішніми факторами і звинувачуючи всіх довкола. Світ узагалі недосконалий, а вища освіта - для тих, хто здатен її опанувати. Англійська необхідна!
Коментувати