Особливості ЗНО-2021 з української: роз’яснення УЦОЯО

Фахівці УЦОЯО підготували відео з коментарями до завдань демотесту з української мови і літератури

Особливості ЗНО-2021 з української: роз’яснення УЦОЯО

На допомогу майбутнім учасникам зовнішнього оцінювання Український центр оцінювання якості освіти провів кілька вебінарів щодо особливостей сертифікаційних робіт з української мови та з української мови і літератури 2021 року.

У відеокоментарях висвітлено новації ЗНО з української й докладно проаналізовано виконання завдань демонстраційного тесту.

Нагадаємо, що випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО:

  • сертифікаційну роботу з української мови, яка міститиме лише завдання з української мови, (39 завдань закритих форм з вибором відповіді або на встановлення відповідності та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої письмової відповіді);
  • сертифікаційну роботу з української мови і літератури, яка міститиме як завдання з української мови, так і з української літератури (24 завдання з української літератури та 39 – з української мови закритих форм з вибором відповіді та на встановлення відповідності, а також 4 завдання з української мови відкритих форм з наданням письмової відповіді, зокрема 3 завдання, які передбачають надання короткої письмової відповіді, та 1 завдання, яке передбачає надання розгорнутої письмової відповіді).

Заступниця директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко розповіла про загальні особливості зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року та структуру сертифікаційних робіт з української мови та з української мови і літератури.

Експертка Українського центру оцінювання якості освіти Оксана Данилейко проаналізувала частину тесту з української мови (завдання з вибором однієї правильної відповіді та завдання на встановлення правильної відповідності).

Оксана Данилейко прокоментувала виконання завдань з української мови на читання та аналіз тексту (завдання з вибором однієї правильної відповіді та завдання з короткою відкритою відповіддю) та власне висловлення (завдання з відкритою розгорнутою відповіддю).

Оксана Данилейко пояснила особливості виконання частини з української літератури в сертифікаційній роботі 2021 року (завдання на вибір однієї правильної відповіді та завдання на встановлення правильної відповідності).

ПРОЙТИ ДЕМОТЕСТ ЗНО-2021

Освіта.ua
18.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
катерина
Чи будуть завдання, які містять завдання на теми, що зазнали змін в новому правописі?
Христина
Чи можу я подати документи у вищий навчальний заклад зно з української мови та літератури де потрібно зно тільки з укр мови ?
Анастасія
Добрий день. Виникло питання чи вступ до ВНЗ цього року буде за 3-ма чи 4-ма предметами?
Олег
Я пройшов тест за 3 хвилини, просто навмання, навіть не дивлячись на завдання набрав 111,2 бали за 3 хвилини, отака Ваша і якість за 3 хв. Відмиваєте гроші відмивайте але виконайте законе право на освіту. Ви Ввели ЗНО щоб виключити корупції при вступі на бюджет, ок. Заберіть його з контракту це ж Ваші гроші у вигладі податків.
Андрій
Для Олег: Нам "дебільні" врачі не потрібні. Приберуть ЗНО, і їх стане набагато більше.(Приклад).
Коментувати