ЗНО у карантині: рекомендації головного санітарного лікаря

Епідеміологічні вимоги Мінохорониздоров'я до проведення зовнішнього оцінювання в 2020 році

ЗНО у карантині: рекомендації головного санітарного лікаря

Головним державним санітарним лікарем України затверджені Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19).

Документ визначає епідеміологічні вимоги до проведення тестування в 2020 році.

Пропонуємо читачам повний текст рекомендацій, яких мають дотримуватись організатори зовнішнього оцінювання в умовах карантину.

Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування (далі - тестування) суб'єкти, що відповідальні за організацію тестування зобов'язані дотримуватись затверджених протиепідемічних заходів.

Під час організації тестування необхідно

забезпечити інформування учасників про:

  • ознаки респіраторних захворювань, які можуть бути підставою для недопущення до проходження тестування;
  • можливість участі в додаткових сесіях тестування для осіб, які не будуть допущені до тестування за станом здоров'я;
  • протиепідемічні заходи, яких необхідно дотримуватись при участі в тестуванні;

забезпечити проведення підготовчих протиепідемічних заходів, зокрема:

  • визначити маршрути учасників, з метою забезпечення найменшого контакту між групами учасників;
  • скласти графік, за яким відбувається допуск учасників в будівлю, де буде проводитись тестування. Графік допуску повинен враховувати час необхідний для проведення термометрії та запобігати утворенню скупчення учасників;
  • визначити місця розсадки учасників, з дотриманням їх дистанціювання не менш ніж 1,2 метри один від одного;
  • розміщення інформації (плакатів/банерів) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

Проведення термометрії та маски

Перед початком тестування всі учасники тестування та залучені особи проходять термометрію. Особи, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних хвороб не допускаються до виконання службових обов'язків або проходження тестування.

Допуск учасників до будівлі, в якій організовано тестування, здійснюється після проведення термометрії, оцінки наявності ознак респіраторних хвороб та за умови одягнення захисної маски/респіратора (без клапану) так, щоб були покриті ніс та рот.

Респіратори можуть використовуватись протягом всього тестування, захисні маски повинні змінюватись кожні 3 години або якщо маска забруднилась/стала волога.

Супроводжуючі особи

Забороняється допуск до будівлі, в якій організовано тестування, супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

Антисептики, мило, рушники

На вході до будівлі, в якій проводиться тестування, організовуються місця для обробки рук антисептиками спиртовмісними з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.

Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).

У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників. Використання багаторазових рушників заборонено.

Дезінфекція

Після проведення тестування необхідно провести очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння) та провітрювання.

Аудиторії, в яких проводиться тестування, перед і після його проведенням повинні провітрюватися не менше 30 хв. Під час тестування, за сприятливих погодних умов, рекомендовано відкривати вікна при зачинених вхідних дверях.

Чергування медичних працівників

У місцях проведення тестування забезпечується чергування медичних працівників закладів освіти або закладів охорони здоров'я.

Утилізація масок

На виході із закладу необхідно розмістити контейнер/урну з кришкою для використаних масок з чіткою яскравою відміткою «ВИКОРИСТАНІ МАСКИ».

Збір використаних масок під час проходження тестування здійснюється відповідно до періодичності їх заміни залученими особами в окремий мішок для сміття з зав'язками для подальшої утилізації.

Перед збором необхідно одягнути одноразові рукавички, які слід утилізувати відразу після завершення, після чого помити руки з милом або обробити антисептиком.

Складено за текстом Тимчасових рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), що затверджені постановою МОЗ № 24 від 21 травня 2020 року.

Освіта.ua
23.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сторонній спостерігач
А чому б параноїкам і шизофренікам, які так бояться "смертельного коронавірусу" просто не викопати собі бункер і пересидіти там "епідемію"? Навіщо свідки коронавірусу тиняються по вулицям і отруюють життя нормальним людям?
21101983
Как можно приравнивать детей , которые отучились весь год и тех, которые с марта сидят дома! Выпускникам все перегладили: последний звонок, выпускной, летние каникулы( и родителям тоже) ! Даже не в состоянии провести вовремя ЗНО! Не можете- отменяйте! Сколько ж можно его переносить? Пусть он-Лайн сдают( как пробное)! Отличники выскочат за счёт баллов аттестата и поступят на бюджет! Выпустите достойно 11-классиков со школы!
Сторонній спостерігач
Головний санітарний лікар в Україні - це рідкісний ідіот. Слухати його "рекомендації" можуть лише такі ж ідіоти.
Олексів Анастасія
ЗНО не потрібно відміняти ,потрібно скласти відповідні умови,ми не вчились 3 місяці,нам дають 1місяць на підготовку ,а порогові бали знову піднесуть на 50...давайте будемо розумними людьми ,і все таки не підносьте пороговий бал ,я розумію багато місць в бурсах,недобір ,але при чому тут ми )?у вас проблеми,а дитячими долями ви хочете їх покрити ...напевно це підло ????
LeKtoR
Метро запустили, другой транспорт, поезда, рестораны, кафе...всё постепенно переходит в активную фазу...О какой отмене ЗНО идет речь.. Было,есть и будет.. Хватит ныть, всё заканчивается. Одно проплаченное или заинтересованное враньё в комментариях.. Умные дети сдадут ЗНО, а дуракам законы не писаны.
Kyrylo
Для LeKtoR: Какая отмена ЗНО? Все говорят о томб чтобі отменить ДПА в 11 классе.
21101983
Как показывает практика- то умные больше волнуются и пишут дурню! А в этом году + маска! Вообще переклинить может.
Лина
Для LeKtoR: я вот умная . И готова к Зно на 200 проц, но почему я должна подвергать себя и своих близких риску? Метро не пользуюсь, в кафе , ресторанах не сижу , по торговым центрам не гуляю. Ношу очки , к сожалению, в купе с маской это очень сложно. И я не хочу сидеть три часа в жаре , в духоте и неизвестно с какими людьми в одном помещение, откуда я знаю , как себя чувствуют люди , находящиеся со мной в одном классе, может они такие , как Вы ? Все ж хорошо , все заканчивается у вас . Или , чтобы понять масштаб эпидемии , вам надо , чтобы у нас вторая Италия или Испания была? Хотя , что вам говорить, все равно не поверите , вы же , как-то ,умудрились какую-то активную фазу чего-то увидеть
Коментувати
Сергій Володимирович
Скільки лікарів відразу на сайті з’явилось і куратори зі знаннями медичних термінів..Сміхота, та й годі. ТА буде ЗНО)) Ніхто його відміняти не збирається. В ВУЗах будуть навчатись розумні діти, які складуть ЗНО, а ті хто зараз так голосно ратує за здоров’я нації, будуть надалі горланити ще проти чогось, така ваша доля,- змиріться)))
Kyrylo
Все такие забавные. Кто-то говорит про отмену ЗНО? Единственное о чем говорят, так это о ДПА для 11 классов, которое можно спокойно отменить. И будет вам ваше "объективное" оценивание знаний, детки поступят в украинские универы, но зато те, кто уже поступили за границей, не будут тратить драгоценное время на подготовку к бесполезному экзамену.
21101983
Зачем детям которые идут на контракт сдавать ЗНО?( Хоть в этом году)В универсах цену за обучение подняли, балы проходные тоже! Доиграются и в Украине с их ЗНО никто не будет учиться!
Коментувати
Наталія
Я живу в невеликому містечку під Києвом. Я класний керівник 11 класу. В класі 32 учні. Згідно медогляду минулого року 8 учнів знаходяться в групі ризику (серцев-судинні захворювання, цукровий діабет). Як можна збирати всіх учнів разом, наймати автобуси для того, щоб довезти цих дітей на зно в інше місто, або в м. Київ? Це правда, деякі учні не виконують правила карантину. але багато і таких, які їх дотримуються. Чому вони повинні страдати?
Sofia
Для Наталія: три часа в маске просидеть ребенку это просто преступление я мама я уже начинаю переживать из за этого ЗНО создали бы условия дистанция вентиляция или экзамены ну мы же сдавали экзамены и было все нормально и заводы работали и фабрики и врачи с учителями были самые лучшие
Коментувати
дядя Вася
У меня два сына-близнеца в этом году "выпускаются". Только что узнал условия ЗНО. В общем, четыре экзамена, 4 разных города - места "пунктов ЗНО". Автобус каждый раз нанимать за свой счёт. Плюс то, что мы живём в селе - это каждый раз платить за "до города/из города". Несколько лет назад мой старший сын прекрасно сдал это ЗНО в своей школе, поступил в универ и т.д. Зачем эти движухи? Зачем этот маразм?
Дудла Мария
Бред и маразм!Дети в обмороки падают без масок,тахикардия по 140уд/с.Дайте детям по атестату,пусть поступят,а там отсеют,кого им не ко двору.На бюджет шансов поступать не большой!Я представляю 3 часа в маске,гипоксия мозга даже у выносливых!Раз карантин-значить без ЗНО!!!????????????????Если все в кафе сидят и пьют чай и кофе в недомытых чашках-тогда без карантина,и ЗНО.А какое качество знаний получили дети во время карантина?Чтоб сдать ЗНО????
Алёна
Почему нельзя маску с клапаном? ?? Чтобы тяжелее дышать? Есть специальные противовирусые маски с клапаном! ! Что не так???
Лена
Для Алёна: вы знаете , я покупала все маски , какие можно найти с клапанами. Покупала и с разными степенями защиты Начиная от дешевых и заканчивая очень дорогими ( больше тысяч гр), потому что понимала , что на Зно мой ребёнок будет использовать маску и хотелось подготовиться. Нет таких масок с клапаном , в которых дышать легче. А если с очками , то это вобще жесть в любой маске. Здоровый человек долго не может в маске находиться, а есть дети, у которых и проблемы с сердцем , и диабеты и др заболевания, почему никто не хочет подумать и об этом
Коментувати
Олена
Я вообще не понимаю, зачем подвергать опасности детей и учителей. Так как именно учителя будут принимать ЗНО. Если у нас эпидемия, какая проблема в том что бы просто отменить в этом году ЗНО. ведь дети стали заручниками ситуации. Кто шёл на медаль- пусть её получит. ВУЗы смогут быстро востановить систему вступительных экзаменов для бюджета ( собеседование или один экзамен по специализации). Многие поступают в Польшу, Чехию, Германию. И там не нужно ЗНО, а средний балл аттестата. Просто нужно полюбить детей, им и так досталось.
ренат
Для Олена: АХАХАА с какой кстати отменять ЗНО?) У нас что люди мрут пачками? ЗНО реально рабочий механизм, ты наверное бурсу закончила?) про вступительные - брееед
О да!
Для Олена: А что такого детям досталось? Лишние 3 месяца каникул, приказ МОНУ ниже имеющихся до карантина оценок не ставить, возможность спокойно готовиться к ЗНО, не отвлекаясь на другие предметы. Дети стаями гоняют по городам и селам - это не страшно? Тернопольские выпускники обратились к президенту просить о разрешении выпускного - это не страшно? А ЗНО - страшно! И не расписывайтесь за учителей: и я, и мои знакомые пойдут на ЗНО, потому что опасность минимальная, а заработок реальный.
Сук@
Для О да!: заработок? 105 гривен? Если вас и попросили написать комментарий за деньги, то пишите его нормально. Зно в этом году - отменить
Коментувати
Олена
Від хвилювання температура також піднімається. А ще збільшується частота дихання - організм потребує більше кисню в такій ситуації, тому маски просто небезпечні!! А ще в жаркі періоди через дихання організм охолоджується (чи при будь-якому перегріві) - маска буде перепоною для цього!! Результат - перегрів, навантаження на серце, підвищення тиску + "кисіль" з шмарклів з мікробами на масках....(це стосується і їзди в громадському транспорті в жару - скільки має людей зомліти?) І , все-одно, маски не захищають - всі речовини прямують туди, де найменший опір - тобто повітря просочується через краї масок, особливо добре це відчувають ті, хто носить окуляри - скельця пітніють )). Але особливий триндець - це гумові рукавиці. Вірус виділяється, чи просочується через шкіру?? Чи він не чіпляється до гуми?.... І ще, хто не знає, - ми живемо не у вакуумі, наш імунітет загнеться від такої дезінфекції і ізоляції. Треба той маразм припиняти самим, а не поки якийсь двійочник по телевізору дозволить.
Адріан
Що й очікувало чекати від нашої держави.Навіть якби ми знаходились під зараженням всіє України вони б нізащо невідмінили ЗНО. Ми довірили правління державою купці слаборозумних людей, і наша держава на фоні інших не буде вважатся "Євпопейською Країною". Скільки років йде віна, коли вона закінчиця? Коли Україна сплатить свої борги? Чи зможуть українці жити в нашій державі? Коли відремонтують дороги? Чи зможе Україна процвітати. Ще є багато питань, але якщо їх всіх перелічувати доведеться писати ще тиждень. Зараз ви можете написати - скільки заборгувала Україна- вся інформація є на сайті. Отож крім того що йде віна, в Україні кризис, загроза зараження коронавірусом, наша країна все одно хоче провести ЗНО, бо як казали наші недоміністри освітии" Ми маємо піклуватися про репутацію ЗНО" Таке відчуття що окрім ЗНО в Україні нічого про що треба піклуватися незалишилось.
Онука
Для Адріан: Так велел Дэд Сорос!
William
Примерно на все ваши вопросы ответ "нет", а что до зно, и как его все нахваливают, у нас в стране каждый третий ученик уезжает и поступает заграницей, и в большинстве случаев остается в той стране, потому что эта страна дать ничего не может
Коментувати
К
Зараз батьки фарбують класи по кілька людей без масок,прибирають,напевно можна?,фарба коронавірус вбиває?,чи може карантин закінчився?
Віктор Логвін
як "головний санітарний лікар" відноситься до ігнорування санітарних норм Міністерством освіти у школах, щодо деяки навіть існує (не затвердженний мінюстом) наказ про ігнорування цих норм, наприклад: "не рахувати години фізкультури у підрахунку максимального тижневого навантаження учнів"?
Оксана
Мене цікавить таке питання. Хтось продумав як писати ЗНО в масках дітям що постійно носять окуляри? Окуляри потіють і ніякі лайфаки не допомагають. В яких умовах будуть такі діти?
Мама
Для Оксана: візьміть замість хірургічної маски маску з марлі або пошту з футболки тканина м’яка і не топорщиться. Окулярами притиснете маску і повітря виходитеме низом, а окуляри не запотіватимуть. У нас вес карантин очкарики працюють і нічого.
Sofia
а если ребенку станет плохо в маске кто будет отвечать санитарный врач или кто а у кого сердце всем все .по барабану мягко говоря
Коментувати
Яна
А випускникам минулих років можна буде доїжджати загальним автобусом(тобто не спеціально призначеним?)
Олександр
Врахували моїх чотири зауваження з восьми. Проте суттєві зауваження, як от гранична температура повітря в класі, кількість осіб на 10 метрів квадратних, недопуск інструкторів і учнів з групи ризику, проігнорували. Шкода. Значить слова МОЗ і МОН, що вони турбуються про здоров’я дітей - лише пустопорожні декларації (наявність температури ще зовсім не свідчить про наявність коронавірусу, як і відсутність температури не є гарантією відсутності зараження вірусом. Це просто черговий фуфломіцин). Насправді перекинули відповідальність на місцевих організаторів процесу. Мовляв ми прийняли рішення про вжиття запобіжних заходів, а місцеві не справилися.