Для дітей з інших мовних груп адаптують поріг ЗНО

Випускникам шкіл з угорською та румунською мовою навчання важко складати ЗНО

Для дітей з інших мовних груп адаптують поріг ЗНО

Для випускників шкіл, материнська мова яких належить до іншої мовної групи, буде адаптовано поріг «склав/не склав» для ЗНО з української мови. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

Вона зазначила, що частині випускників шкіл з угорською та румунською мовою навчання важко навіть спілкуватися українською мовою, оскільки впродовж 11 років навчання у школі вони вивчають українську лише як окремий предмет кілька годин на тиждень.

За словами міністра, цього часу часто не вистачає, щоб школярі оволоділи українською мовою достатньо, аби подолати прохідний поріг ЗНО.

Також Лілія Гриневич наголосила, що зараз Міністерство і держава загалом намагаються виправити цю ситуацію та дати більше можливостей цим школярам освоїти державну мову.

Зокрема, передбачається, що для дітей, материнська мова яких належить до іншої мовної групи, буде адаптовано поріг «склав/не склав» для тестування з української мови.

Окрім того, в новому Державному стандарті початкової освіти більше часу закладено на вивчення української мови вже з першого класу.

У 2018 році для шкіл з навчанням мовами національних меншин було надруковано майже 100 тисяч двомовних термінологічних словників з різних навчальних предметів.

Освіта.ua
04.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Російська мова, то як друга іноземна, то як мова нацменшин на рівні з українською вивчається мало не в кожному хуторі, де жодного представника цієї нацменшини немає.
Олекса Позняк
Для Ірина: Я 4 года оббегал все инстанции не смог убрать русский язык из расписания внука.Учат насильно и ничего нельзя сделать. Зато с Венгрией затеяла свару из за 3х сёл теперь нам саммиты Нато заблокировали.Неужели после войны нельзя было ссориться с венграми.Я не думаю что она дура, думаю она агент влияния Путлера как и Кремень. Вместе валят образование, лишают в военное время страну миллиардов гривен пуская их на всякие идиотизмы
Шок
Для Олекса Позняк: ну ты и дебил.сказочный просто. Твоим внукам помешает знание ещё одного языка? Это ж надо быть таким упоротым. Тебя , идиота , научила советская власть по русски писать, неблагодарная ты сволочь, а внуки пусть дураками растут?
Коментувати
Ego
Українофобна курка, а не міністр освіти! Геть!!! Задовбала уже придумувати, як "відмазати" нацменшини від вивчення державної мови!!! ГАНЬБА!!!
Випускник
Такої дурні світ не бачив, щоб учителі, які отримують гроші з державного бюждету України, готували школярів для іншої держави (Угорщини, Руминії). Де таке у світі є? За кордоном, наприклад, в Канаді, якщо викладання здійснюється не державною мовою, то і фінансування відповідно не за державний кошт. Дурнішої нації, ніж українці, ще треба у світі пошукати.
Олеся
Мова освіти в Україні має бути українською! А рідну неукраїнську мову вивчайте як окремий предмет кілька годин на тиждень (а поза школою самотужки - скільки завгодно). Тоді таких проблем не виникатиме.
запитання до міністра освіти
Валерій, Чернівецька область. Дитині для вступу після 9 класу потрібно здавати ДПА з історії України. Чи має право вона одна вибрати цей предмет та складати по ньому ДПА? Чому класна керівничка у примусовому порядку заставляє увесь клас вибирати біологію? Чому заступник директор по НВР не проведе серед учнів роз’снювальну роботу? Я вважаю, що думка кожної дитини повинна бути врахована. Для чого нам біології, якщо потрібна історія.
Галина
Для запитання до міністра освіти: Як це "для вступу після 9 класу потрідпо здати ДПА"? ДАП здають для оцівнки в спідоцтві про отримання базової середньої освіти. А для вступу на базі 9 класу, ваша дитина буде здавати вступні іспити в коледжі чи ПТУ (куди вона власне збирається вступати)/
Коментувати
Пан Коцький
Материнська мова. А чи чув її той, хто складатиме там ЗНО? Так мати народила, а замість цицьки впихнула до рота гумову соску, передала тітці чи бабусі і дременула в Московію, чи ще куди в Европоньку на заробітки! Сємочки в переході в Москві в 90-х побили всі рекорди по тамтешньому бізнесу! Додому везлися кругленькі суми зелених купюр і вкладалися в дво-, триповерхові будинки з безліччю кімнат і всяких цяцьок в них. Доріг центральних катма, зате будинки, як з картинок тих західноєвропейських журналів. "Ми веземо валюту в Україну"!! Це гасло можете до дупи своєї прикласти, а потім ще й піти в "собєс" і вимагати пенсію зa віком, бо, бодай, же українці за місцем проживання, а по мові материнській ну чисто ж не приший кобилі хвіст, як єсть іноземного походження....тому й мова та українська ну така вже чужа, що й чути її не приходиться!
совесть
А тим, хто вчиться російською мовою, польською? Для них поріг також знизять? Якщо ні, то це виглядає як загравання з угорцями. Неприпустимо, бридко.
Тетяна
Вони і жити тут не збираються. Навіщо ім той " поріг". Якщо вони не в змозі вивчити за 17-18 років державну мову, вірніше- не мали бажання, то й атестати їм намалюйте їхніми мовами і іхніми державними гербами. Наші діти, зокрема моя дочка, вивчивши у сільській школі англійську мову, навчались у Франції в університеті.Не повіорите, ніхто їм не адаптовував ніякі пороги, все вивчалось і здавалось ФРАНЦУЗЬКОЮ.Відмініть їм зовсім ЗНО,, чи виші теж адаптуєте
Михайло Семиліток
Розсмішила! Материнська мова неукраїнська, живе в Україні, вивчає в школі, живе в цій державі, а от не знає!!! А як же тоді іноземна (англійська, французька, німецька)!? Не був у Лондоні, Парижі, Берліні ніяк ні разу, а от ЗНО здай, не чув ні носіїв тої мови, не був у середовищі, ні разу ніяк не бачив живцем жодного інородця, а от здай аудіювання!! Чи ви там не показалися??
0139289
А что это за новый термин такой "материнский язык"? Называйте вещи своими именами - родной язык! Задолбали уже.