Більшість тих, хто не склав ЗНО з української, вступ не планували

59,4 % учасників, які не склали ЗНО з української мови, вступ до вишів не планували

Більшість тих, хто не склав ЗНО з української, вступ не планували

Більшість учасників ЗНО з української мови, які не змогли подолати прохідний поріг тесту з української мови, вступ до вишів не планували. Про це у своєму Facebook написав директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

Він зокрема, зазначив, що після оголошення результатів ЗНО у суспільстві активно обговорюються питання якості загальної середньої освіти, передусім з української мови.

За його словами, у 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання з української мови пройшли 323,3 тисячі осіб, з яких 184,3 тисячі (57,0 %) є випускниками закладів загальної середньої освіти поточного року, 20,8 тисяч (6,4 %) випускниками минулих років.

Окрім того, в 2018 році ДПА з української мови у формі ЗНО була обов’язкова для учнів закладів професійно-технічної освіти (41,7 тис., 12,9 %) та коледжів (76,5 тис., 23,7 %).

«Як відомо, з 323,3 тис. учасників ЗНО 46,6 тис. не змогли подолати поріг «склав/не склав», що становить 14,5 %. Цей показник за категоріями учасників:

  • випускники ЗЗСО поточного року – 8,3 %;
  • випускники минулих років – 7,7 %;
  • учні/студенти коледжів – 12,9 %;
  • учні ЗПТО – 47,6 %», - повідомив Карандій.

Він наголосив, що для аналізу ситуації, зокрема рівня мотивації, слід враховувати кількість предметів ЗНО, що обирали учасники, які не здолали поріг «склав/не склав».

«Із 46,6 тис. найменш успішних учасників ЗНО з української мови і літератури у 2018 році обирали:

  • один предмет – 59,4 % (вступ до ЗВО не планували);
  • два предмети – 2,3 % (планували вступ до коледжу);
  • три предмети – 29,4 % (проходили ДПА в ЗЗСО, планували вступ до ЗВО);
  • чотири предмети – 8,8 % (планували вступ до ЗВО)», - написав директор УЦОЯО.

Також він наголосив, що цікавим є аналіз результатів ЗНО учасників, які планували вступ до ЗВО (обирали 3 – 4 предмета ЗНО), але не подолали поріг з української мови і літератури.

Всього таких осіб є 17,8 тисяч. Крім української мови і літератури вони пройшли 39,8 тисяч тестувань з 10 предметів.

У 53,3 % випадків абітурієнти тести провалили.

У 37,5 % випадків отримані ними результати не перевищують 119,5 балів.

У 7,9 % результат знаходиться в інтервалі 120 – 139,5 балів, 0,9 % в інтервалі 140 – 159,5 балів, 0,1 % в інтервалі 160 – 179,5 балів.

«Здобуто 6 результатів понад 180 балів, з них 4 з англійської мови (складали іноземні громадяни), по одному з математики та біології (отримали випускники ЗЗСО в місцях компактного проживання національних меншин)», - повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Освіта.ua
26.06.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Яна
Якщо я здала укр мову а літератури не я зможу поступити в тернопільський универ на правоякщо в мене є вже диплом млачого спеціаліста
Макс
Якщо не набрав поріг з української мові та літератури то я можу поступити де треба мова
Ангеліна
А якщо я не склала іспит з математики я зможу поступити до університету , де вона є обов’язковим предметом ?
Євген
Я навчвюсю в технічному коледжі на інженерію програмного забезпечення на державному і склав ЗНО на 117 цей бал може викинути мене з державного на платне?
Вступ
Доброго дня у мене питання я завалив ЗНО з математики та добре склав мову і історію чи є в мене можливість поступити у вище або у технікум?
Ельвіра
Добрий вечір! Це правда,якщо не здаєш хоча б один предмет зно то відраховують з навчання ??
Яна
Здравствуйте. В 2020 поставили 3 ЗНО. Говорили только об украинском языке. Вопрос :если не сдать хоть одно ЗНО с трёх то ты будешь отчислен со второго курса техникума??? Или все же нет?
Ілона
Скажіть, якщо мені для вступу потрібно лише 2 предмета (укр. мова і біологія), а третій предмет(історія України) я складають лише для того, щоб отримати атестат зі школи. Запитання, якщо я не складу третього предмета (цієї історії, що мені не потрібна), що мені тоді робити? я не поступлю?
Юлія
Якщо я в 2021 році планую здавати Укр., математику, англійську, історію та біологію. Якщо я завалю біологію або історію, то зможу вступити і університет на безкоштовне (якщо для обраної спеціальності не потрібен той предмет) чи результат якось впливає?
Влад
Для Юлія: зможеш. При подачі заяви ты будеш помічати тільки ті предмети, які потрібні для вступу на дану спеціальність
Коментувати
Степан
Якщо не складаєш ЗНО? То в ПТУ ? Не можна тільки в вище?.….
Соня
Доброго дня) скажіть будь ласка, якщо я здавала в цьому році знов і поступила на державне тільки в коледж чи зможу я наступного Року здавати знов і піти вчитися і університет( покинути коледж)?
Віталік
Якщо я здав тільки українську мову і математику я можу поступити в університет з 2-ма ЗНО
Даша
Якшо прохідний з української мови 27 балі і в мене набрано теж 27, чи можливо вступити в університет
Сашка
Якщо я здала мову і математику а географію завалила але по 1-12 в мене 4 в університет візьмуть?
Дмитро
Дивіться я написав 3 Зно:Укр.мову Ангійську,Історію,Я все здав кооми Англійської,чи зможу я вступити до ВНЗ.
Бойчук Юрій
Для Дмитро: Я офіційний представник польського ВНЗ WSHiU в місті Познань, що в Польщі. Ми прийаємо абітурієнтів без вступних іспитів. Не знаєш мову - не страшно! Ми проводимо два місяці інтенсивних курсів перед початком навчання. Також допомагаємо підготувати всі необхідні документи для легалізації та вступу до Польщі. Ти зможеш отримати освіту в одному з найкращих університетів в Польщі. Навчання та проживання не дорожче ніж в Україні, навіть дешевше. Мій вайбер: +48 662 029 230 Yurii
Коментувати
Ярослав
Що робити якщо не склав Англ мову,Чи вплине це видачу атестата.Тому що я планую вступати на війського
Бойчук Юрій
Для Ярослав: Я офіційний представник польського ВНЗ WSHiU в місті Познань, що в Польщі. Ми прийаємо абітурієнтів без вступних іспитів. Не знаєш мову - не страшно! Ми проводимо два місяці інтенсивних курсів перед початком навчання. Також допомагаємо підготувати всі необхідні документи для легалізації та вступу до Польщі. Ти зможеш отримати освіту в одному з найкращих університетів в Польщі. Навчання та проживання не дорожче ніж в Україні, навіть дешевше. Мій вайбер: +48 662 029 230 Yurii
Коментувати
Валентина
Чи можна вступити до університету за кошти фізичних осіб, якщо не здав зно з математики і фізики?
Бойчук Юрій
Для Валентина: Я офіційний представник польського ВНЗ WSHiU в місті Познань, що в Польщі. Ми прийаємо абітурієнтів без вступних іспитів та без ЗНО. Не знаєш мову - не страшно! Ми проводимо два місяці інтенсивних курсів перед початком навчання. Також допомагаємо підготувати всі необхідні документи для легалізації та вступу до Польщі. Ти зможеш отримати освіту в одному з найкращих університетів в Польщі. Навчання та проживання не дорожче ніж в Україні, навіть дешевше. Мій вайбер: +48 662 029 230 Yurii
Коментувати
Лариса
Куда можна поступити, якщо не здала математику,але здала біологію, англійську і укр мову, дякую за відповідь
Бойчук Юрій
Для Лариса: Я офіційний представник польського ВНЗ WSHiU в місті Познань, що в Польщі. Ми прийаємо абітурієнтів без вступних іспитів та без ЗНО. Не знаєш мову - не страшно! Ми проводимо два місяці інтенсивних курсів перед початком навчання. Також допомагаємо підготувати всі необхідні документи для легалізації та вступу до Польщі. Ти зможеш отримати освіту в одному з найкращих університетів в Польщі. Навчання та проживання не дорожче ніж в Україні, навіть дешевше. Мій вайбер: +48 662 029 230 Yurii
Коментувати
Віка
Не набрала прохідний бал. Я в розпачі) Що робити? Але здавала 4 предмета, з яких набрала прохідний. В які Києвські Університети можуть взяти Готельно-ресторанного і туристичного бізнесу?
Галина
Для Віка: а з якого предмету не набрала? Якщо Ви Марина з іншої статті, я вам аідповіла
Іван
В МАУП можна.
ДІМА
Для Галина: Доброго дня як в мене пише набрано тестових балів 17 із 104 результат за шкалою 100-200 балів пише не склав державна підсумкова атестація набрано 17 і Державна підсумкова атестація результату за шкалою 1-12 4 бали то це здав чи ні
Коментувати
Іван
Нездав зно з Укр мови на 3 курсі, чи можу получити диплом молодшого спеціаліста?
Галина
Для Іван: ніт
Бойчук Юрій
Я офіційний представник польського ВНЗ WSHiU в місті Познань, що в Польщі. Ми прийаємо абітурієнтів без вступних іспитів та без ЗНО. Не знаєш мову - не страшно! Ми проводимо два місяці інтенсивних курсів перед початком навчання. Також допомагаємо підготувати всі необхідні документи для легалізації та вступу до Польщі. Ти зможеш отримати освіту в одному з найкращих університетів в Польщі. Навчання та проживання не дорожче ніж в Україні, навіть дешевше. Мій вайбер: +48 662 029 230 Yurii
Коментувати