Визначення результатів ЗНО. Що необхідно знати учаснику

В Україні завершилось зовнішнє оцінювання, наступним етапом є визначення його результатів

Визначення результатів ЗНО. Що необхідно знати учаснику

Український та регіональні центри оцінювання якості освіти завершили проведення тестування учасників основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Наступним етапом проведення ЗНО є визначення результатів, що отримали учасники тестування з різних навчальних предметів.

Як відомо, результати ЗНО використовуються для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до вишів на основі повної загальної середньої освіти, а також як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Отже, результатом ЗНО є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання. Результати тестування з певного навчального предмета визначаються за:

  • рейтинговою шкалою 100 - 200 балів - для всіх учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг «склав/не склав»;
  • критеріальною шкалою 1 - 12 балів - для учасників, які вибрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації.

Попередніми етапами визначення результатів ЗНО кожного учасника є комп'ютерна обробка сертифікаційної роботи, перевірка екзаменаторами завдань відкритої форми та визначення тестового бала кожного учасника зовнішнього оцінювання.

Тестовий бал - це арифметична сума балів за відповіді на завдання тесту, що визначається шляхом додавання балів, отриманих учасником за правильні відповіді.

Одним з основних етапів визначення результатів ЗНО є встановлення експертною комісією порога «склав/не склав» для кожного предмета. Тобто, фактично це визначення мінімальної кількості тестових балів, отримання яких надає учаснику ЗНО право на участь у конкурсному відборі під час прийому до вишів.

Також експертною комісією будуть розроблені таблиці відповідності тестових балів рейтинговій оцінці за шкалою 100 - 200 балів, що вказуватиме на місце результату особи серед результатів інших учасників тестування з певного предмета.

Після цього відбудеться переведення тестових балів у оцінки за шкалою 1 - 12 балів, що будуть використані при оцінюванні учнів за державну підсумкову атестацію.

Після проведення усіх зазначаних етапів відбудеться оголошення результатів зовнішнього оцінювання.

Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання.

У 2018 році встановлення порога «склав/не склав» та визначення результатів ЗНО з математики, української мови і літератури, іноземних мов та біології відбудеться у четвер 14 червня. Відповідно, абітурієнти дізнаються свої результати з цих навчальних предметів 15 червня.

Встановлення порога «склав/не склав» та визначення результатів ЗНО з історії України, географії, фізики та хімії відбудеться 20 червня, а результати тестування стануть відомими 21 червня.

Освіта.ua бажає успішних результатів усім учасникам зовнішнього оцінювання.

Для отримання оперативної інформації про перебіг ЗНО і вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт та Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
13.06.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Карина
Біологія була легкою, хімія набагато важче (самі розрахунки та формули органічних речовин багато часу займали), тому дякую всім, хто складав запитання. Перший рік у медзаклади не пройдуть ті, хто маму з татом плутають. Не місце їм там, зовсім не місце. Якщо ти в цьому році набрав 150 з хімії, то ти хоча б адекватний, якщо не дуже розумний. Біологія не показник, хоча я б не запитання ускладнювала, а поріг для ступу до 170 підняла б. Це було б десь відповідно до хімії.
Ірина
Коли буде таблиця переведення балів ЗНО в 200 бальну.?
МАМА
На сегодняшний день в программе 11класса по математике включены задания из ВУЗов по высшей математике . Они же и встречпются в ЗНО 2018 года. Что же наши дети будут учить в ВУЗах на вышке?Профессоров МОН уже с пеленок воспитывает... И вообще ... первый экзамен это всегда стресс, нервы, слезы, а некоторые вообще до чужих школ не доходят или не доезжают. ЗНО... эх,вы, решатели судеб
оля
На ЗНО по математике каждый год последние задачи очень сложные(уравнения с параметрами, например) и что? Никогда никто не возмущается. Это тоже- не школьная программа как бы!!! Более умные набирают больше баллов. И это правильно!
Тетяна
Згідна! завдяки цим завдання виявляють найздібніших, у нашому класі є такий хлопчина, він вундеркінд з усіх математичних дисциплін, він все зробив правильно в тесті і 3-тю частину в тому числі, ми горді за такого однокласника! І ніхто не кричить, як з англійської, що треба знімати ці завдання, бо вони поза межами шкільної програми, не думаючи за тих, хто зробив їх правильно, чесно заробив свої бали, а тепер їх хочуть несправедливо забрати із загального бала ЗНО з англійської
Коментувати
Максим
Как считается балл атестата если оценка за 11-класс 11 баллов,но на ЗНО получилось 9 баллов за ДПА ?
оля
Для Максим: Находится как среднее арифметическое(ЗНО+ДПА). Прибавляются все баллы за предметы + баллы за ДПА и делится на количество слагаемых.
Максим
Какой коеффициент балла атестата при вступе?
Гость
Это уже смотреть нужно в правилах универа. Ну а так ~0,1/0,05
Коментувати
Ollesia
Пропоную МОН змінити систему нарахування стипендій. В кожному університеті викладачі вищих навчальних закладів, які ведуть дисципліни в студентів, створюють тестові завдання (60 штук). Завдання тестів відомі тільки викладачам (студентам не відомі взагалі). Після цього студенти йдуть в комп’ютерний клас, включають комп’ютери і здають тести. Той, хто набере 80% правильних відповідей з усіх предметів, отримує стипендію. Інші переводяться на контрактну форму навчання. Керування і контроль проходження тестів має право здійснювати викладачі ВНЗ, деканат, проректори та ректор університету. Все чесно і прозоро. З повагою, викладач приватного університету міжрегіональної академії управління персоналом, Ollesia.
!!!
Для Ollesia: Ви хворі?!
Думки в голос
80 відсотків? Не забагато?
!!!
Для Ollesia: Ця "Ollesia" кожного року з’являється під час вступної кампанії. Незабаром почне агітувати за вступ до МАУП. Вже і "ізиді" писали. Так набридло!!!!
Коментувати
Наталья
Мой ребёнок писал ЗНО по математике по адресу: г. Киев, Харьковское шоссе 15. Так вот...В одной из аудиторий, по независящим от детей причинам, ЗНО началось с опозданием почти на два с половиной часа. И вот дети, у которых и так нервы на пределе из-за ответственности момента, должны были столько времени просто сидеть и ждать. Бесспорно, данный факт повлиял на результаты детей в этой группе крайне негативно. Остальные дети были вынуждены ждать своих тетрадок лишние 3 часа, ведь их выдают только после завершения написания теста всеми группами. И почему нельзя проверять детей металлоискателем до начала написания и в конце..? Зачем усугублять и так нервную обстаноку во время теста? Как думаете, если ребёнка выводят в коридор, так как металлоискатель звенел и люди в чёрном уже явно потирали руки, полагая, что нашли нарушителя с телефоном в кармане, а ребёнок был уверен, что его выгонят - это положительно повлияло на результаты его теста?! Оказалось, прибор среагироал на пуговицу!!!
Алі
21 бал по хімії здав чи не здав? Дуже цікавить! Хто може сказати? До ранку не засну !!!
Катя
Для Алі: За таблицею 2017 року - оцінка ДПА "4", тобто склав.
Тетяна
ніхто нічого не знає до 20 червня, поки що відомий лише порог з математики - 10 балів, але і його не здали більше 19 тис учнів, майже кожен п*ятий, прийдеться не спать ще до 20.06.18
Коментувати
Алекс
Причина не поважна, просто не прийшов. Що тепер робити? Як отримати атестат? Повинен бути якийсь вихід?
Cova
Для Алекс: чекай наступного року і складай знову, інакше не отримаєш атестат
Джек
В кінці серпня пишеш контрольну роботу (ДПА) в школі і отримуєш якусь оцінку в атестат. Про вступ до вузу, звісно можна не переживати до наступного року.
Коментувати
111
Девочки результати з української мови? Вже пройшов час, в минулому році вже були результати
Olga
Для 111 : Bи читали статтю? Написано ж - "Результати з мови/літератури/математики/іноземних та біології - 15 червня"
*
До 15!
Ольга Гапонюк
15
Коментувати
Алекс
Якщо учень не з’явися без поважних причин на ЗНО з української мови, як він зможе отримати атестат про середню освіту
Юля
Для Алекс: якщо причина поважна, то нехай іде на додаткову сесію
Аня
З фізики дала 12 правильних відповідей , здала чи ні
Nina
Якщо вже з математики прохідний 10, то з фізики 12-здала. В тому році, здається, з фізики прохідний був 9 правильних.
Коментувати